Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamis

#46
:thumbup: btw, kas tõesti ei ole see kuskil konfifailis biti püstikeeramine ainult?

edit:
:shock: võtan sõnad tagsi. Tõepoolest väidab google, et seda on lahendatud näiteks skriptiga:

Kood: Vali kõik

<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.4/jquery.min.js"></script>          
<script type="text/javascript">                                         
   $(document).ready(function() {
      $('a[href^="http://"]').filter(function() {return this.hostname && this.hostname !== location.hostname;}).attr('target', '_blank');
   });                     
</script>
Mis siis aktiivsel lehel otsib kõik a tagid, millel hrefattribuudis on on väline link ja lisab neile targetiks _blank. Sisuliselt on see ohutu foorumile kuna ei tekita tagasipöördumatuid kahjustusi vaid modib linke "on the fly".
Pilt
Pilt

Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamis

#49
Müümise osas olen nõus, seal peaks protsessi lõpp tõesti mainitud olema.
Tehniliste probleemide osas...pigem nõus ts-iga. Seda enam, et on juhtumeid, kus tekib vaikus, siis satub küsimuse all olev auto kellegi teise kätte ja uus omanik taaselustab teema. Täiesti mõistlik lahendus ju: teatud teemad jäävad dubleerimata ja tekib teatud järjepidevus.
Ja tõesti pole erilist võimalust kedagi sundida raporteerima, kas ja kuidas ja kelle juures ta oma auto korda sai/ei saanud. Entusiastimad meist ütlevad seda nagunii, juhuslikud möödujad pigem mitte. Aga me võime ju alati ennast kõrvust tõsta: 'näe, saime aidata...rohkem ei küsi, järelikult sai korda' :)
Ennast abivalmis ja hea inimesena tunda on tore, eks.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Katki sõidetud Alfade alamfoorum

#56
Katki sõidetud ja muul kujul sõidukõlbmatud ja ostjale suure riskiga Alfadele võiks oma alamfoorum olla.
Näit. selle Alfa puhul, http://foorum.alfaromeoklubi.ee/viewtop ... 708#p91708, oleks igati kasulik, kui tekib teema selle piltidega, viidetega uudisele ja siis on teemas Reg.nr ja VIN kood kirjas, et kunagi tulevikus osjta Google'sse vin'i trükkides kohe ka vastuse saab, mis sõidukiga toimunud on.

Minu teada paljudes teistes autofoorumites on sellised teemad just uue ostja kaitsmiseks loodud.
--
Urmas

Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamis

#57
Noh, mõte. Aga kas see ilmtingimata vajab eraldi alarubriiki?
Lihtsam oleks teha pisike reeglimuudatus, et müügiteema postitamisel PEAB olema juba teema nimes sees võimalik riskifaktor (kui see olemas on).
nt:
[auto x] avariiline
[auto x] kasutuspiiranguga
[auto x] sõber jäi kunagi sellega pommispäi vahele, ja nii 7 korda järjest, nüüd peavad isegi jalgsipatrullid kinni...
mida iganes
Teine küsimus, et kes hakkab seda riskantsust hindama ja otsustama, et see auto kuulub just sinna rubriiki? Müüja? Moderaatorid tõstavad vajadusel ringi?
Kust jookseb riskantsuse piir? Okei, igasugused kasutus-, käsutus- ja muud piirangud ja avariilisus võiks olla mainitud...muus osas, ma ei tea. VIN iseendast pole probleem. Võib ju nõuda, et vähemalt ühel pildil oleks numbrimärk näha. Kel ajaloo vastu huvi, saab selle järgi vajaliku kätte.

Millega ma ei taha öelda, et seda rubriiki ei võiks olla, ma lihtsalt ise ei näe sellel suuremat kasutegurit hetkel.
Arutelu koht, eriti kui mujal väidetavalt toimib. Teine asi, et paljudes muudes foorumites on müüdavate autode hulk ka ilmselt palju suurem ja auto kohta info saamine 'kas keegi teab sellest midagi' põhjal mõnevõrra keerukam kui siin.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamis

#58
No müügiteemad ju kustutatakse, ei?
Ja riskantsus riskantsuseks. Auto ostjana tahaks mina ka loomale otsa sõitnud auto kohta infot saada. See võib tulevikus mängima hakata, kui kusagilt nagiseb või koliseb või loksub või midagi lahti kisud ja selgub, et kaktiläinud kinnituste asemel on mingi custom lahendus.

Mõte ongi selles, et kui autoostja VIN'i sisse trükib, siis saab mingi info, mis teda ehk aitab.

Mina, isiklikult, ei ostaks seda purunenud autot isegi siis, kui see tehase seadele taastatud on. Pole ikka päris uus ja turvaline mu jaoks..
--
Urmas

Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamis

#59
urmask kirjutas:No müügiteemad ju kustutatakse, ei?
Damn. Selle aspekti jätsin kahe silma vahele. Niipidi vaadates tundub selline rubriik mõistlik küll, jah.
Kuigi jahutades veidi optimismi: KOGU võimalikku ajalugu ei pruugi niiehknaa teada saada. Keegi ajab karu alla või keerab muidu auto üle katuse ja siis taastab ise/laseb taastada ilma ametlikult sündmust fikseerimata: seda infi ei saa kuidagi, kui müüja ei ütle või kogemata välja ei tule.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)
cron