Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamiseks

#64
Kas tõesti peab olema foorumi päise pilt pool ekraanitäit?

Ja siis see värviteema.. valge ja hall ja sii natuke hallim hall halli peal jms... öök, tahaks sellist, kus ma ei pea silmi pealuust välja pingutama, et midagi näha... Näide, see koht, kus on postituse kuupäev...:) Ma olen harjunud vaatama sealt, et kuhu maani ma mingit teemat kerima peaks, et enam-vähem uute teemadeni jõuda. No ei näe enam..:(
Eesti Saabiklubi ja foorum

Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamiseks

#70
:hi:

Eile lasti terve mu päev ventikasse, nii et mul ei olnud võimalust foorumiga tegeleda. Vabandan liigse stressi põhjustamise eest. Vähemalt sain foorumi kujunduse lõpuks tehniliselt nii kaugele, et võib järgneda peenmehaanika kujunduse viimistlemisel. Esimesed saabunud kommentaarid said ka juba sisse viidud (kui te muutust ei märka, puhastage brauseri vahemälu või laadige foorum uuesti kasutades klahvikombinatsiooni CTRL-SHIFT-R).

Nii radikaalne muutus foorumis ei tekkinud tegelikult tühjast kohast, vaid oli seotud väga konkreetsete vajadustega.

Esiteks, foorumi tarkvara versiooniuuendus, nagu ts mainis. Foorum jookseb nüüdsest kõige värskema phpBB versiooni peal, millel ei ole eelmise versiooniga ühist sisuliselt mitte midagi peale nime. Foorumi haldamise seisukohalt tähendab see oluliselt lihtsustatud haldamist, regulaarseid parandusi tarkvara vigadele ja turvaaukudele, paremat tuge lisamoodulitele jne. Muuhulgas küll ka seda, et eelmiste versioonide kujundused ja lisamoodulid phpBB arhitektuurimuudatuste tõttu praeguse versiooniga enam ei tööta. Kel huvi, saab kõhus toimunud muutustest mingi ülevaate siit: https://www.phpbb.com/about/launch/

Teiseks, aja jooksul tekkinud kasutuskogemuse küsimused. Ehk siis kõik need lahenduseta jäänud ettepanekud-probleemid-küsimused, mis on kogunenud just sellesse teemasse siia. Mingi osa neist lahendustest on juba uude stiili sisse ehitatud, ülejäänu saab lähema aja jooksul üle vaadatud, sest nende lahendamine on *lõpuks* võimalik.

Kolmandaks, aeg on lihtsalt edasi läinud. Vana kujundus oli kirjutatud kasutades 10-aasta taguseid tehnoloogiaid ja oli täiesti ajale jalgu jäänud. Alustades kasvõi sellest, et osa tekstilisest sisust oli lahendatud ekraanigraafikaga, kuni erinevatel ekraanisuurustel kasutamise probleemideni.

Kokkuvõtteks. Mõistan teie šokki seoses uue pildiga, mis teile järsku vastu vaatas. Kasutajaliideste muudatused tekitavad seda alati, ka oluliselt vähem radikaalsed kui praegune. Võtke natuke aega uue disainiga harjuda ja arvestage et pilt, mida praegu näete täieneb teie poolt antava tagasiside põhjal.

PS. Kui keegi soovib selles kõiges nõu ja/või jõuga aidata, siis igasugune abi on teretulnud :)

Re: OleKS, teeKS, tahaKS- ehk ettepanekud foorumi täiendamiseks

#72
janart kirjutas:
chargr kirjutas:Tausta värvikoodi muutmine hiljem on minuti töö vast, nii et kannatust....
Näed sa samasugust pilti, kui brauseri vahemälu puhtaks teed? Ja millist brauserit sellisel juhul kasutad?
css fail tuleb üles otsida ja seal kood vahetada ...praegune näide oli chrome inspektoris muudetud ja ei säili.

Peaks olema : styles/ravaio-arce/theme/colors.css vms ja sealt siis
.background-main {
background-color: #f3f3f3;
cron