2.0 TS Mootorituli põleb, pöörded kuni 3000 rpm.

#1
Juhtus siis sedasi, et autot tavaliselt käivitades oli OHOH, ei käivitanud, sai vähe süüdet. Teisel korral läks käiates tööle ja tabloole tulid ebameeldivad tulukesed ja kiri MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE. Ok sõidame.
Esialgu kiirendades kui pöörded jõudsid 3000 peale sai nagu jõud otsa ning tuli tagasi ja kõik oli nagu ennem, va. mootorituli põles endiselt.
Päevapeale tekkisid aga jäegnevad faasid:
1. Peale käivitust esimene kord 3000 rpm. lõppes jõud ning tuli kohe tagasi ja sai normaalselt sõita.
2. Enam iseseisvalt ei läinud üle 3000 pöörde, aitas teine käik gaasiga käik taas esimesele, kus mootor käis 4000+ rpm.
3. Enam Üle 3000 pöörde ei käi. Suuremalt Käigult väiksemale lülitades üle 3000 pöörde ei kütust nagu peale ei tuleks.

Tegin DIY ECU reseti - mittemingisugust mõju.
Eile tekkis paar korda peale mitme kilomeetrist sõitu paar korda selline olukord, nagu kirjeldasin esimeses faasis, ristmikult kiirendades.
Ning madalatel pööretel (alla 3000) oleks nagu mõnda aega jõud kadunud.
Ning nüüd kui vaja käima käiata siis pole nagu variaatori klõbinat kostnud.
Kindlasti vaja examineriga üle vaadata aga ehk on mingeid kokkupuuteid kellelgi.

Auto endiselt 2001. aasta 147 Selespeed

Re: 2.0 TS Mootorituli põleb, pöörded kuni 3000 rpm.

#5
:hi:

vända asendiandur või kaabeldus suht 90% kindlusega - omast kogemusest- kui Tallinna kandist oled, siis võta ühendust hr alfistiman'iga (saad vea kätte).

Lisaks siis veel niipalju, et tee seda kiirelt, kuna mingil hetkel auto enam ei käivitu :angel:

Variaator vales asendis ei lubaks autot üldse käivitada
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 2.0 TS Mootorituli põleb, pöörded kuni 3000 rpm.

#9
nii ja naa- mul on ka vastupidine kogemus olemas (k.a. 3000 piirang masinal, kus nukaandur üldse puudub).

Nukaanduri osas on muidugi testimine oluliselt lihtsam-> võtad anduri lahti ja kui muutust pole, siis on asi selles (umbes nagu õhulugejagagi). Kui vändaandur lahti ühendada, siis autot mitte mingil juhul enam käima ei saa, seega seda testida nii lihtsalt pole võimalik.
Tegelikult ma olen normaalne....