AR 156 starteri jama

#1
Tervist,

1998 2.5 156, nimelt saeg-ajalt esineb starteriga mingi anomaalia. Käivitada proovides starter ei hakka vedama, käib vaid plõks. Natuke autot lükata või nõksutada, siis toimib normaalselt. Starter jääks justkui kinni või hooratta suhtes valesse asendisse vms. Seda juhtub küll harva, kuid vaatamata sellele on nõme, kui iga kord ei saa käivitumisele täiesti kindel olla . Kellegil ideid-ettepanekuid?

Parimat

Re: AR 156 starteri jama

#2
panustaks sellele, et:
1. starteri hambad on kulunud (või on starter natuke lahti põrunud) ning hambad jäävad vahel üksteise peale (starter on võimeline tõmbama ainult siis, kui hambad on kohakuti)- 2,5 on muidugi suurepärane masin selleks, et starterile ligi pääseda :mrgreen: Üldiselt muidugi starteril sellist asja juhtuda ei tohiks (kui just midagi hammaste vahele pole jäänud)

2. asi ei ole starteris vaid jonnib kas tõmberelee või on akuklemm liiga must (akuklemmid tasuks igal juhul ära puhastada)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: AR 156 starteri jama

#4
põhimõtteliselt võib küll- kõige kindlam oleks muidugi starter üle vaadata aga :crazy:

KUI ma nüüd muidugi väga ei eksi, siis asub starter (loomulikult) valel pool-> s.t. ligipääsemiseks pead tõenäoliselt mootori maha võtma :wave:

Teoreetiliselt ehk äkki võibolla saab kuigipalju ligi ka auto alt (kanalist või tõstukilt), kui eemaldada kõik, mis sinna ette jääb - vähemalt ehk saad loksutada.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: AR 156 starteri jama

#6
Tervist,

Paistab, et viga oli käigukasti küljes olevas massijuhtmes, mis oli väga korrodeerunud. Kuskil nädal tagasi võtsin üks õhtu autol põhjakaitse maha, puhastasin ühenduse, ning siiani pole enam probleemi olnud. Lihtsalt infoks, kui kellegil auto kunagi sarnaselt käituma hakkab.
cron