Alfa 156 Selespeed käikude vahetuse vahel müra

#1
Tere! Olen suhteliselt uus Alfa omanik(naiserahvas ka peale kauba), autoks on 2005 Alfa Romeo 156 Selespeed 2,0. Auto on olnud minu käes paar kuud ja olen käinud remondis, õli kadus metsikult, vahetati mingi tihend ära. Auto tossas varem ja tossab ka praegu. Nüüd on lisandunud mingi hull kolin, kui auto vahetab ise käiku 1 kuni 2 ja siis 3. Nende käikude vahel mootorist tuleb sellist häält, nagu metall käiks metalli vastu kuskilt. Kui käsitsi vahetan käigud, siis seda ei ole, aga siis ei ole ka nii pika vahet nende käikude vahelt. Mis see olla võiks?
Ja teine küsimus. Kui ostsin autot, eelmine omanik ütles, et üks kõik mis ilmaga ma sõitma lähen, aga enne autot tuleb soojendada vähemalt 10min, muidu ta ei sõida. Ja nii ongi, auto reaalselt ei sõida, kui 2-3 minuti pärast peale käivitamist liikuma hakata. Tõmbleb jubedalt.
Palun seletage, mis need asja olla võiksid siis ja kuhu ma nendega minema pean? ))
Viimati muutis Giselley, 17 Nov 2014, 09:00, muudetud 1 kord kokku.

Re: Alfa 156 Selespeed käikude vahetuse vahel müra

#4
Tartus üks mees ostis ka sellise aasta vl. kellegi sugulase auto ja kasutas paar aastat. Ta ise elas kusagil Pärnus ja naine kasutas autot. Siis paar kuud tagasi tekkis mootoriga probleem ja keegi pidi sellega tegelema hakkama. Autot ma näinud pole, aga tundub kuidagi sarnane teema olevat. Vist sai kuuma ja õli kadus. Kindlasti kui on tekkinud kolinad mootori piirkonnas tuleb kohe jätta seisma. Selline lootus, et äkki läheb paremaks lõpeb enamuses fiaskoga. Ma olen neid kolisevaid JTS mootoreid päris hulganisti lappanud ja head pole sealt midagi oodata.
cron