166 kesklukk ei tööta

#1
166 kesklukk lakkas koostööd tegemast. võtme peal nupp pani juba tükk aega tagasi näkku...seetõttu pidi uksed lukku keerama käsitisi võtmest. ükspäev lõppes ka see võimalus. peab kõik uksed eraldi kinni panema...kas keegi oskab nõu anda,et kustotsast seda harutama peaks hakkama...

tänud ja viiskümmend mittekunagikatkiminevat ja täitsatuttuut alfat ootab sind, kui aitad probleemi lahendada..tänud enne ja masinad siis, kui paradiisi jõuad :thumbup:

Re: 166 kesklukk ei tööta

#2
:hi:

kas seest juhiust lukustades on olukord sama? Kui jah, siis alusta sellest, et vaatad kaitsmed üle :roll: (vist oli 10A juhi jalgade juures alumises reas kumbki keskmistest... kui ma autoga ei eksi)

Kui see on korras, siis probleem kesklukurelees, kui ei, siis on probleem signaalahelas-> lihtsam viis oleks alustada puldi nupu parandamisega (eeldan, et tb puhul on Sul nupud võtme ülaservas. Probleem on tõenäolsielt sellest, et võtme sees on midagi lahti/murdunud vms (või on patarei tühi)
http://www.alfaworkshop.co.uk/images/276-0-800.jpg

KUI võtme korda saad, siis võiks saada ilusti tööle uuesti ka keskluku (kuna kesklukurelee käib läbi kaugjuhtimise, siis kui piisavalt kaua seda kasutatud pole "ununeb" hardwire ära-> selline kogemus on olemas rohkem, kui ühe autoga). Kui sellega korda ei saa, siis on probleem alles, aga vähemalt on Sul töötav pult :mrgreen:

Kas enne keskluku kadumist tuli ette olukorda, kus kõik uksed ei lukustunud ? (Ka sellisel puhul lööb mingil hetkel hardwire ennast välja ja ootab, kuniks lukk korda saab).

Võid muidugi võtta ka releeploki ette ja ühendused uuesti üle suruda (on ka seda ette tulnud-> 156 mingil hetkel lubas kesklukku ja udutulesid alles peale seda, kui nupuvajutusele eelnes tugevamat sorti koputus armatuurile). Ja muidugi sellega haagib hullem stenaarium-> võta keskkonsool lahti ja vaata ega Sul releeplokile vett pole peale/alla sattunud (näiteks salongiradikast)-> mälu järgi pakuks, et keskluku relee oli keskkonsooli taga... äkki keegi aitab??
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 166 kesklukk ei tööta

#3
warbiad kirjutas:166 kesklukk lakkas koostööd tegemast. võtme peal nupp pani juba tükk aega tagasi näkku...seetõttu pidi uksed lukku keerama käsitisi võtmest. ükspäev lõppes ka see võimalus. peab kõik uksed eraldi kinni panema...kas keegi oskab nõu anda,et kustotsast seda harutama peaks hakkama...

tänud ja viiskümmend mittekunagikatkiminevat ja täitsatuttuut alfat ootab sind, kui aitad probleemi lahendada..tänud enne ja masinad siis, kui paradiisi jõuad :thumbup:
probleem on ukselukus. 166 puhul on see tüüpiline.

Re: 166 kesklukk ei tööta

#4
alfaman kirjutas:
probleem on ukselukus. 166 puhul on see tüüpiline.
ukselukk annab alati esimesena märku sellega, et lõgistab mõned korrad tühja (lukku-lahti) enne, kui hardwire maha kannab. Kui seda ette tulnud ei ole, siis on väga vähe tõenäoline, et lukk kustunud on (ma ei mäleta hetkel, kas 166 kesklukk toimib ühtmoodi kõigil ustel või lukustab ainult esimestel).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 166 kesklukk ei tööta

#5
Minul oli selline probleem.Lugu lõppes sellega,et vahetasin 3 ukselukku.Kus juures kõik 3 lakkasid töötamast korraga.Õhtul läksid lukku ja hommikul avanes ainult 1 tagumine ja seegi hüppas kinni tagasi,kuna sai info et esimesed ei avanenud.
Minul läksid lukkudes mootorid õhtale.Kuna töötan servises,siis oli mul teiste autode vanu lukke alles.Sealt sain mootorid.Lukud tuleb lahti puurida,kuna on kokku needitud.Ette hoiatuseks et see toiming ei ole mee lakkumine.
See oli siis minu üks selline kokkupuude 166 lukkudega.

Re: 166 kesklukk ei tööta

#6
Nonii....peale neid kõiki aastaid vist sain probleemile lahenduse - selleks oli väga suure tõenäosusega võti ise. Nimelt hakkas see vastav nupp ära minema ja lõpuks läkski. Peale suurt seiklust sain selle ära vahetatud ja ära puhastatud. Nüüd on sellest ligi pool aastat möödas ja lukustumisega probleeme pole olnud.

Niiet võtmed seest puhtaks ja kontrollige, et nupu tinaühenudsed peaks....

Edu lukustamisel :D

Re: 166 kesklukk ei tööta

#7
Böö...

Mul sama mure. Võtmel nupud vahetatud, kõik toimis (va kunde taga uks, mis vahest end lukustada ei soovinud).
Siis hakkas ka uksi lukku-lahti loopima.
Nüüd kunde uks lukus ja lahti ei saagi teist. Tõmbad nupust, ei toimi. Tõmbad lingist, ei toimi. Võtmega lukku/lahti ei luba keerata, puldi vajutustele ei reageeri.
Juhi ukse nupp ei toimi, nagu ta arvaks, et uks on pärani, sest siis ka ei saa nuppu alla.

Ühesõnaga saab lukku hetkel ainult tagumised uksed ja need ka manuaalselt. Lukust lahti samamoodi.
Kunde uks lukus ja juhi uks lahti.

Täis error.

Re: 166 kesklukk ei tööta

#8
Tagauksed ei ole keskluku jaoks teema (reeglina ei ole seal juhtahelat)

Tõenäoliselt on Sul kundepoolse ukse lukk viltu ja sodi täis. Selle tulemusena teab kesklukk, et uks on lahti ning ei reageeri edasi.
Lahenduseks on see, kui püüad uksenupu üles meelitada / kangutada.

Jube tüütu aga... Alternatiiv on uksepolster ära lõhkuda, et lukk ära määrida (lootuses, et läheb paremaks)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 166 kesklukk ei tööta

#9
Täitsa tüüpiline 166e viga ilmselt :D olen enda autol vist kaks korda juba tagumisi ukselukke vahetanud, mootorid lähevad läbi või jäävad lihtsalt mustuse/rooste tõttu kinni, aitab korralik puhastus ja õlitus.
Auto ostes juba üks tagumine uks lahti ei käinud aga sain selle ilusti lahti, uksepolstrit lõhkumata. Peab olema lihtsalt pikka kannatust ning tugevat närvi. Kui õigesti mäletan siis ma vist võtsin isegi istme alumise poole välja, et paremini ligi saada.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D