Alfa-Romeo 145 mured

#1
Tere!

Sai endale eelmisel nädalal soetatud esimene alfa ja selleks juhtus olema 1997. aasta 145, mootoriks 1.8 twinspark 103kw. Olles autoga nüüd lähemalt tuttavaks saanud on mul tekkinud paar probleemi. Esiteks selline mure, et maanteel 5. käiguga sõites, hakkab kostuma undamist, kui gaas maha lasta undamine kaob ja kui uuesti gaasi anda tuleb see tagasi, käiku välja ei kipu loopima, aga kui käigukangi üleval paremal hoida, siis kaob ka undamine, oskab keegi nõu anda, mida ette võtta ja kui palju remont maksta võiks? Teine ja natukene väiksem mure on selline, et kui tuled sisse lülitada, siis läheb põlema ka tagurpidi käigu tuli, mida ette võtte? Kolmas mure on selline, et mootori temperatuur ei tõuse üle 70-75 kraadi ja sooja õhku ei kipu ka salongi ülemäära palju tulema.

Loodan, et väljendasin end piisavalt selgelt ja jään teie nõu ootama. :wave:

Re: Alfa-Romeo 145 mured

#3
Esimene mure on arvatavasti hoovastikus mis resoneerib või lõpuni ei lülita (ilma kuulmata on seda raske öelda, kumb probleemiks on) põhjuseks arvatavasti ära minemas mootoripadi (panustaks, et kui gaasi anda siis käogukang ka liigub?)

Teise probleemi põhjuseks on tagatule juhtmestiku lühis- võta tuled maha ja vaata testriga üle, mis seal nihusti on - arvatavasti on klemmid koos lihtsalt (kehvemal juhul on probleem kaablipuntras mis luuki jookseb või kastipealsea lülitis)

70-71 kraadi tähendab täkõoge tõenäolisemalt termostaadi vahetust
Tegelikult ma olen normaalne....