mootor puterdab?!

#1
Tervist!

Probleem siis selline, et külmast peast mootor puterdab gaasi andes ja sidurit päästes kaob jõud sootuks, järsult koha pealt minnes tahab täiesti välja surra. Rohkem gaasi andes läheb asi hullemaks ja hakkavad tekkima tõsised nn tagasilõõgid. Soojalt mure kaob...

Mootor siis 2.0 TS 114kw.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: mootor puterdab?!

#2
kontrolli esimese asjana üle süütepoolid (võid kasutada meetodit, et oled peadpidi kapoti all ja lased kellelgi vaikselt gaasi anda-> reeglina kuuleb prõgina ära, kui poolil ülelöök on). Kui midagi kuuled, siis võta kaas maha ja kontrolli juba poolid-juhtmed üle.

tagasilöök on 90% seotud süütega, seega kui seal on kõik korras võid testida ka pihusteid (kui mõni pihusti on väsinud) ning muidugi variaatorit (kui see peaks olema vales seisus, siis on samuti asi pahasti). NING loomulikult klassika-> vaata üle, et voolikud/juhtmed oleksid korras.

Kui see on korras (ülelööke ei kuule), siis võid testida ka sidur all/sidur üleval ning jälgida, et kõik laagrid/pumbad toimiksid suurema vilinata ja vaadata, kas midagi muutub rooli keerates (muidugi need on väga vähetõenäolised)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 mootor puterdab?!

#3
Tervitused Alfasõbrad!
Kasutan sama teemat. Algataja vast pikka viha ei pea. Probleem sarnane, kuid sümptomid teised.
AR 156. 2.0. 110kw. Mure selles, et peale öist seismist (päris mitme-mitmetunnine) käivitades, käivitub kenasti, kuid peale 3-5 sekundit töötamist hakkab puterdama ja sureb tavaliselt mõne sekundi jooksul välja. Nii paar - kolm korda, kuni ca minuti jooksul alates esimesest käivitamisest jääb töötama ja kõik näib olevat timmis. Sõites midagi kummalist silma ei torka. Kuid, eile sõidu ajal süttis mootori (kollane) tuluke. Jällegi, ei muutunud sõiduomadused ega muu. Soojalt või paari tunni möödudes eelmises sõidust käivitub üpris poolest pöördest, nagu peab.
Mida võiks vaadata, millele tähelepanu pöörata? Või mille vahetamisest alustada, et saaks kohe ka õigele asjale pihta :D
Mootorituli on nüüdseks kustutatud (ja ca 30km sõiduga uuesti ei süttinud).

Re: mootor puterdab?!

#4
:hi:

1. kontrolli kütus üle-> kui paagis on mõni voolikutest viga saanud (seal on voolikupundar, mis ümber pumba käib), siis vajub kütus ära ja esialgne käivitamine peale pikka seismist on keeruline (sellega kaasneb alati see olukord, et peale sõitu kohe käivitades läheb veerandist pöördest tööle)
2. kontrolli süütepoolid/juhtmed üle-> kui juhtmed on poolile kehvasti kinnitatud, siis tekib sarnane efekt (käima läheb, kuid sureb välja)

pigem siiski esimene variant (eriti, kui see ei muutu ilmastikuga-> süütepoolidega kipub olema, et kuiva ilmaga seda ei juhtu)
Tegelikult ma olen normaalne....