156 spidomeeter näitab tegelikust poole vähem

#1
Tõsine WTF-moment. Eile hommikul veel töötas spidomeeter nii nagu peab ja õhtul vajalikust järsema kiirenduse ajal imestan, et kiirus kasvab kuidagi õige aeglaselt. Viies käik, pea 3000 pööret, nii umbes 90-ga sõites näitab spidomeeter umbes 50. Linnas umbes 50-ga sõites näitab umbes 30/natuke vähem. Kas kellelgi on mõnigi hea mõte kustkohast pihta hakata? Kui ta üldse ei töötaks, oskaks otsast näpuga järge hakata ajama, aga.... :D sellist asja pole veel näinud.
alfadel pole vigu, alfadel on iseloom

Re: 156 spidomeeter näitab tegelikust poole vähem

#2
:hi:

156-l on elektrooniliselt loetav spidomeeter-> kui ABS korralikult toimib, siis panustaks sellele, et kui võtad spidoploki välja (pisike kruvi näidiku ülaservs, peale mida saad eemaldada kuna ploki tervikuna), ning kontaktid ära puhastad ja üle surud, siis on asi jälle korras (164 kogemus- üks kaabel oli veidi oksüdeerunud). Võid muidugi ploki ka täiesti laiali võtta ja vaadata, kas osuti liigub vabalt ( stepper, mis osutit liigutab võib olla veidi väsinud)

Kehvemal juhul on kiiruse mõõtmiseks kasutatav võru või andur tuksis (see peab mõjuma ka absi normaalsele toimetamisele- niikaua, kuni ABS viga ei viska ostiks pigem probleemi kellaplokist)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 spidomeeter näitab tegelikust poole vähem

#5
vanad autod lugesid "käigukastist" (seal oli andur, mis luges rattapöördeid). Alates umbes 1995 liiguti vaikselt ja järjekindlalt sinnapoole, et loetakse ABS-i plokist (osavamad masinad loevad kõigi andurite keskmist, kehvemad ühte andurit- 156 peaKS lugema juhipoolset esiratast)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron