156 Key Code

#1
Mure siis järgmine autoks alfa romeo 156 sportwagon 2002.a 140 KW...armatuuris põleb kollane võtmekujutis ja kiri code...auto ei käivitu...eelmisel korral võtsin immo plokist korraks pistiku tagant ja asi toimis paar nädalata...nüüd sama viga tagasi aga tuli enam ei kustu...eemaldasin ka korraks - akuklemmi lootes, et teeb ise reseti aga ei midagi. Olen lugenud, et viga võib olla immo saatjas...see plastikust rõngas ümber süüteluku mis jookseb edasi immo plokki. Paluks abi ?
Viimati muutis ylts29, 27 Dets 2015, 22:43, muudetud 1 kord kokku.

Re: 156 Key Code

#2
Algatuseks kontrolli üle kõik juhtmed (reeglina on probleem mõnes pistikus või relees)- 2,5 osas ei ole 100% kindel aga R4 suudab teha ka seda trikki, et kui bensupumba relee on läbi, siis jääb ECU uskuma, et immo on peal.

KUI aga päriselt on rõngas otsas, siis pöördu Jano poole ja proovi uus vastuvõtja saada (selle vahetamine ei ole üle mõistuse keerukas). Sealt edasi on juba asi oluliselt nirum- KUI ECU on immo koodi ära unustanud, siis jäävad võimalused:
1. Uuesti kodeerimisse (vahel õnnestub koodidega meenutada)- Pilot aitab
2. Uus immosüsteem (tähendab võtit, vastuvõtuplokki ning aju)
3. autoelektrooniku juurde ja lased ECU immost mööda ehitada
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 Key Code

#3
Sai natuke müratud :) Vahetasin ära immo saatja, lootes, et asi hakkab toimima aga ei...sai üle vaadatud kõik releed, pistikud ja kaitsmed...sai vahetatud bensupumba relee...pidi jamama kui läbi ja ikka põles armatuuris code tuluke...olles juba lootust kaotamas avastasin, et mingi asi oli aku tühjaks tõmmanud...makk oli kuidagi taha jäänud...see ei tohiks tegelikult immot mõjutada. Kuna olin juba pool autot laiali kakkunud...otsustasin kõik tagasi kokku panna...lisaks sai korraks immo plokk maha võetud ja mõlemad pistikud pesast eemaldatud...pannes kõik uuesti kokku tagasi...sai aku krokodillidega laadima pandud ja BINGO süüte sissekeeramisel code tuli kustus kui imeväel ja auto käivitus...ka teistkordsel käivitusel kõik OK...näis siis kauaks...ühesõnaga müsteerium. CODE tuli ja läks...? Lugedes välismaistest alfa foorumitest siis pidi aitama 75% immo ploki reset...1 väiksem pistik mõneks ajaks pesast välja tõmmata ja siis tagasi. Kindlasti kirjutage kui kellelgi sama teema ja kuidas vea eemaldasite...arvan, et kuskil siiski mingi vimpka sees, sest vea põhjus jäi ju tegelikult leidmata. Googeldades leidsin ühe igliskeelse lingi code kohta, kus näidatakse kuidas sisestada elektrilist koodi, kui aju ei tunne võtit ära ja kuidas immo toimib...http://www.tvc.se/AR/Workshop_Manual/29 ... 20Code.pdf

Re: 156 Key Code

#4
Isiklikult nikerdasin samuti pistikutega.. kuniks viga kadus (üldiselt tundub, et 156 ei unusta koodi eriti kergelt), küll aga pistikutega võib tõrkeid esineda
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 Key Code

#6
Vahetasin aku,süütevõtit ei eemaldanud,kaks kuramuse päeva auto keeldus käivitumast,miski ei aidanud. Siis leidis,et võib töötada jälle,aga kuna heaks arvab,vahetasin mõlematel võtmetel patareid ja ülla,nüüd on viisakas,milles kala,aru ei saanudki.

Re: 156 Key Code

#7
Ei tea kuidas FL seerial aga vanematel 156 mudelitel oli küll immo antenni tõrge üsna tüüpiline nähtus. Täpsemalt "väsis" pistik ära. Remondiks piisas kui antenni pistik korraks lahti tõmmata ja tagasi lükata. Igaks juhuks võid ka piiluda et pistikus mingit sodi v. oksiidikihti ei ole, selle suhtes süsteem vääga tundlik. Päris mitu alfat nii jälle sõitma saadud.
PS. Viga võib ilmselt uuesti korduda, mõnel kestab see 0,5 aastat, mõnel 1aasta ja kolmandal ei tulegi ehk tagasi. Kõige sagadamini on esinenud kuumaga, näiteks on päike salongi kuumaks kütnud. Ja ega muud kui jälle pistik lahti ja kinni ning sõitu!
Alfaholic since 1997