156 manuaal, 99 a, 1.9 jtd sureb välja, ei käivitu

#1
Tere, väike probleem alfakesega. Pihusti tuli läks kuu aega tagasi põlema suure külmaga ja suri päeva jooksul ära, käivitus 15 mintsa peale seismist. Arvuti pandi järgi ja kustutati veakoodid (airbag, siduri andur...) töötas ilusasti. Vahest oli tunne, et mootor ei saanud kütet kätte, puterdas veidi. Täna läks korraks pihusti tuli sõidu pealt põlema ja kustus kohe, auto suri välja. 5 min hiljem käivitus ilusasti. Tunnikese puhkas sõitmisest, käivitus ilusasti, sõitsin 20 min ja tuli läks põlema tõmbasin 2 käiku alla ja tahokoas 2,5 peale sõitis ilusasti. 15 min järel kordus sama....ja lõpuks läheb käima ilusasti kui tahab ja sureb välja kui tahab...Mis viga võiks olla? Tundub, et teised on midagi taolist kirjeldanud, vända andurit võiks kontrollida?

Re: 156 manuaal, 99 a, 1.9 jtd sureb välja, ei käivitu

#2
Väntvõlli andrui viga avaldub reeglina selles, et sooja mootoriga sureb välja ja enne jahtumist ei taha käivituda

soovitaks üle vaadata turbiiniga seonduva (sissetuleva õhu surveandur, voolikud, torud, intercooleri jms), samuti võiks vahetada kütusefiltri :roll: ja kui paremaks ei lähe, siis kontrollida uuesti arvutiga (vändaandur tavaliselt näitab ka veakoodi ECU-s)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 manuaal, 99 a, 1.9 jtd sureb välja, ei käivitu

#4
diisli osas võiks proovida http://www.lkdiislikeskus.ee/

kuskilt kuulsin, et pidavat asjalik olema (tõsi küll ei kuulnud seoses Alfaga), proovida võib ka United Motors'it

P.S. veel küsimus- kas probleemid tekivad "suvaliselt" või tekivad siis, kui paagis on kütet alla poole? Kui täispaagiga probleemi pole, siis võiks kahtlustada ka paagipumpa (üle poole paagi suudab kõrgsurvepump ka ise tõmmata, alla selle on vaja lisaabi)
Tegelikult ma olen normaalne....