Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#4
Hetkel ei viitsinud netist kaitsmekaarti otsida aga ilmselt neid leidub. Samas ise olen üldiselt kõik ükshaaval välja noppinud kui kahtlustan, et kuskil kaitse läbi....on ettetulnud, et teisigi tuksis kaitsmeid leidnud lisaks kahtlustatavale. 156 pole neid eriti palju ka seal rooliall.

Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#5
udutulede kaitse ja relee asuvad enne FL mudelitel kindalaekas (paremal pool kindalaeka kohal on pisike kaas, mille eemaldamisel pääseb neile ligi). Mälu järgi on seal veel täistuled ja aknad (aga kindel ei ole igaks juhuks)

pärast FL-i liikusid need kaitsmekarbi taha (ehk siis see tuleb eemaldada, et neile ligi pääseda)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#10
eeee...kõige elementaarsem: äkki vaataks kõigepealt pirnid üle?
Vabalt võivad läbi olla.

Ja muide, dafuq ÜLDSE esimesi udutulesid vaja on? Ma mõtlen, peale selle, et tunda ennast hästi: raisk, mu auto kõik sõlmed töötavad! Kas ainult selleks, et minusugused serbohorvaadi keeles ropendaks, kui keegi kahe rea tuledega maanteel vastu sõidab (mis vähemalt eelmise liiklusseaduse järgi keelatud oli) ja pimestab nagu täistuledega sõites?
Nendega ei näe nagunii mitte vähimalgi määral paremini kui ilma nendeta. Ka mitte udus, mille jaoks nad nähtavasti mõeldud on. Hence, '156 lähituled ei näita ju midagi' EI OLE faking argument. Fuck you, esimesed udutuled. Ja kõik need, kes neid ilma 'halva nähtavuseta' põletavad. Ma vihkan neid sitakotte peaaegu sama palju kui tüüpe, kes internetireklaamide autoplay välja mõtlesid.

Kui ma peaksin kunagi mõnd alfat ILMA sita nähtavuseta udutuledega vastu sõitmas nägema, siis, raisk, ma jätan numbri meelde ja lähen taon isiklikult klaasid segi. Ma olen teid hoiatanud.

/end rant
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#12
Viimati kasutasin eelmine nädalalõpp, kui tuli ootamatult see viimane lumi maha suure tormiga. Sõitsin valgustamata teel Viimist edasi Leppneeme.
Niipea kui pöörasin peateelt ära (kus oli tänavavalgustus) kottpimedusse- tavatulega ei näinud sisuliselt midagi! Kuna tuiskas nii tihedalt vastu siis tavatuli kuidagi peegeldus tagasi. Proovisin täistulesi- siis absoluutselt ei näinud midagi. Isegi mitte 2 m kaugusele auto ette.
Panin esimesed udutuled põlema- palju parem oli (täistuledega nähtavus 0%, tavatulega 15% ja udutulega 25%- kui tuua näide). Hea oli see, et nad ei valgustanud otse silmade kõrgusele vaid madalamalt ja oli näha teed natuke, ning kuna oli käänuline siis oli suureks plussiks see, et udutulede valgusvihk oli alt laiem ja oli märgata seda kohta kus tee pöörab! Vot selline lumesadu oli vastu tuuleklaasi ja kottpimedas, et isegi kurve ei näinud.... pole vist 10 aastaga sellist olukorda tekkinud veel....
Seal oli 70 ala, loomulikult sõitsin mingi 25ga ja ikka oli hirmus!

Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#13
Noh...ma ju ütlesin 'kui pole halb nähtavus'. Kui on, palun väga, kuigi minu meelest nad väga ei aita ka siis. Kui, siis nii minimaalselt, et nende mitteolemasolu ei koti kedagi. Aga nendega tavalistes tingimustes (pime, selge) sõitmine on nagu ausatele inimestele meelega...heaküll, ma parem ei ütle, nagu mis.
Muide, TAGUMISTE udutulede kasutamine tuleks teatud ilmaolude puhul suisa kohustuslikuks teha
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#14
Ma sõidan igapäevaselt lähitulede asemel. Pimedal ajal muidugi ainult Lähituled ilma udukateta. Kui pimestavad siis on pigem reguleerimise küsimus. Vastupidiselt sinu arvamusele tuleks tagumine udutuli üldse ära keelata või tuleks kasutada seda eriti rasketes olukordades. Paraku ma ei tea kas inimesed on litsalt idioodid et tõmbavad kõik udutuled korraga põlema isegi vihmase ilmaga.
155, 2x166, 159 ja 75?

Re: Alfa-Romeo 156 esimesed udutuled.

#15
Läbi lumeseina on ainus asi, mida näed, kellegi tagumised udutuled.
Ja räägi mulle eesti keeles, kuidas eesmisi udutulesid reguleeritakse, nii et nad koos lähituledega ei pimestaks. Ma kuulaks tähelepanelikult.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)
cron