Re: Motor's control system failure

#6
kahe silindri misfire kõrgetel pööretel on väga paha (selle põhjusteni on kohutavalt keeruline jõuda)

kui rohkem vigu ei näita, siis tõsta süütepoolid ringi ja kontrolli peale veateadet, kas misfire liikus teistesse silindritesse- kui jah, siis on viga poolides, kui ei , siis on viga kardetavasti kas nukaanduris või detonatsioonianduris
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Motor's control system failure

#9
kui mootori temp on 90 kandis ning probleem tekib vaid full throttle puhul, siis võivad vabalt ollagi kas mõrased süütepoolid (kuumaga plat paisub ja mõra muutub veidi suuremaks, sealt siis ka tõrked) või mõrane väntvõlliandur (töötab samamoodi- kuuma mootoriga plast paisub ning andur liigub veidi kaugemale)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Motor's control system failure

#13
Jah, kui mootor on soe siis tekib selline lugu.
Isegi kui lihtsalt kohal gaasi peale vajutad mootor töötab kolme silindriga.
Kas sisseptritseklapp võib olaa süüdi?
Termostaat oli katki, ja keskmine temperatuut oli 60 kraadi. Kui seda vahetati temperatuut on alati 90 ja minu gt sõidab nagu Lada.
Miks siis diagnostika ei näita neid andure koode?
Ja mul on praegu 6 heas korras süütepoolt, kas keegil on 2 tükki vaja?)

Re: Motor's control system failure

#15
Teoreetiliselt võib olla asi ka pihustis- ma ei ole küll kordagi kuulnud, et pihusti kuumaga jonnima hakkaks.

Soovitaks minna diagnostikasse sooja mootoriga ja jälgida nukkvõlli ja väntvõlli anduri näite - kuna nukkvõlli anduri puhul on tegemist hall-tüüpi anduriga, siis juhul, kui see valeandmeid annab ei suuda ecu neid talletada (aju jaoks on mootori pöörded järsult laes ning reguleerides järgmisel ringil segu maksimaalsete pöörete jaoks üles selgub, et õhku pole ja mootor hakkab detoneerima), ning kuna külma mootoriga on kõik ok, siis see viga jääb mällu ainult detoneerimisega.

Just äsja puutusin kokku juhusega, kus puterdav mootor oli tingitud nukkvõllianduri ja õhulugeja kombinatsioonist.

Edit: ka sel juhtumil diagnostika näitas ainult lamda viga ja misfire't
Tegelikult ma olen normaalne....