Probleem piduritega!

#1
Tegelikult on tegu Fiat 500-ga
MIs võib pidurisüsteemis viga olla ... ma ei usu, et salongi keemiline puhastust piduritele mõjus! või siiis survekaga välipesu.
Nimelt aegajalt teeb seda trikki , et õrnalt piduri pedaali vajutades pidurdab järsult, nagu vajutaks pedaali põhja.
Mingit hoiatustulukest ka ei põle.
Reedel tegi mitu korda. laupäeval ainult ühe (kuigi sai piisavalt ringi sõidetud) tänast seisu ei tea.
Seitsekümmend Viis

Re: Probleem piduritega!

#2
Kuna ma ei tea täpselt 500 pidurisüsteemi (võimendit eriti), siis spekuleerin ja süüdistan selles ebd-d (electronic brake distributor).

Võiks süüdistada ka piduriklotse, kuid sel juhul peaks abs rakenduma või auto ennast ühte suunda vedama pidurdades.

Võib olla muidugi ka ülevõimendusest (mul 156 vaakumpump vahel nikerdab... Mõnikord sõitma hakates pole pidureid üldse ja peale esimest 2000 rpm-i pidurdades on tunne, et nüüd jäi mingi sein ette ...)

Bensukate puhul aga seda varianti ei tohiks olla (v.a. juhul, kui toosinane 500 muidugi kahe silindri puhuriga varustatud ei ole- üks imelik mootor, millele vist kõik tehnikaseadused ei kehti).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Probleem piduritega!

#4
Viga oli ilmselt selles, et taga polnud tummelpiduritel katteid.
Kuigi augu kaudu konrollimise hetkel paistis, et midagi veel on ja keegi ei kahtlustanud ka, et tagumised pidurid on 60000km peal otsas.
Ilmselt on käsipidurit ka sõites kasutatud :)

Algul jõudis auto aju sinna maani, kus auto üritas pidureid max rakendada ... ja pärast 2 nädalast seismit käis juba metall vastu metalli.
Seitsekümmend Viis