159 2.2 JTS mootor puperdab

#1
Hei,

Küsin kogemusi. Endal 2006.a. 159 2.2 JTS.

Taustaks, et mootori osadest on juba vahetatud ketid ja vaaned, sidurikomplekt koos survelaagriga, küünlad, süütepool, mootoripadjad mis olid juba väsinud.

Mootor puperdas ennem varuosade vahetust ja uute osadega läks probleem iga kord vaid hullemaks ning pole siiamaani lahendust leidnud. Kõik tööd on korralikult tehtud. Hiljuti hakkasin kasutama kütuseks 98t, mis rahustas mootori maha, samas mootorituli pole ära kadunud. Kahtlustangi, et 95E5 bensiiniga hakkas auto imelikke asju tegema. Ametlike teadaannete kohaselt pidi too kõigile mootoreile sobima ilma probleemideta. Mul aga hakkas mootor lööke vahele jätma, auto rappus. Nii kui panin 98 sisse oli kõik rahulik. Ennem kütusevahetust andis OBD veakoodideks P0303 ja P1175. Kontrollisin küünlad üle, süütepool korralik, võtsin pihustid maha ja puhastasin väljast ja seest ära. See nagu tegi rappumise hullemaks. Ei teagi nüüd kas 98 lihtsalt maskeerib mingi sügavama vea.

Oskab keegi ideid anda kust veel otsida? Ehk võib olla klapikaane tihend läbi? sealt justkui õli immitseks kuid mootoris õli ohtralt vähemaks ei jää. Õli sai vahetatud u. 4000km tagasi novembris, õlivarras näitab endiselt õli max peal, normaalne kerge õlikadu on nii või naa sellise mootori puhul. Jahutusvedelikku joob ka, samas õlikorgi all ja õlivarda peal emulsiooni pole näha ja mootoriruumis ning põhja all mingeid lekkeid ka näha ei ole.

Õli temp (105C-110C) ja jahutusvedeliku temp (90C) on normis, muidu viskaks limp mode'i kohe.

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#2
Kas kütusefilter on vahetatud? Ehk on see umbes ja vajab vahetust. Lisaks soovitaks profülaktika mõttes paaki kallata mingit asisemat pihustite puhastuseks mõeldud vedelikku, asja see vaevalt hullemaks teeb. Sellist mis müüakse autopoodides (Liqui Moly Pro Line tooted näiteks), mitte toidukauplustes - toidukaupluste omad on enamasti bullshit.
Ja kütuse osas on üldse parem kasutada 98t, kuna JTS mootoritel peaks kõigil surveaste olema kõrgem (vähemalt 2.0 JTS surveaste on kõrge), siis see on neile mootoritele parem, kui 95.
Proovi kliimaseade välja lükata ja vaata, mis siis toimub, kas mootori käik muutub ühtlasemaks või puperdab endiselt. Ehk on kliimapumbas asi.
Rohkem nagu hetkel midagi pakkuda ei oska...
If you don't look back, when you walk away from your car: "You've either chosen a wrong car or you haven't taken a right care."

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#3
1. mõõda kütusesurve ära. Kui surve on maas, siis vaata filtrid jms üle; kui surve on korras, siis kontrolli kütusesurve andur üle (kui ECU jaoks on surve teine, kui tegelikult, siis hakatakse pihusteid reguleerima ja see ei mõju tavaliselt hästi)
2. lase silindrite surved ära mõõta (kui kolmandas silindris läheb kakkuma, siis võiks eeldada, et sinna satub kas õli või vett)... (kuigi see oleks pidanud küünlast näha olema).

puperdamine on selline laiapõhjaline asi (on see kolme silindriga töötamise puperdamine või midagi muud ei ole nende sümptomite alusel tuvastatav). Kahte koodi vaadates panustaks siiski sellele, et kolmandasse silindrisse voolab liiga palju kütust (mis iganes põhjusel)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#5
P.Ohuj kirjutas:Kütusefiltrit 2.2JTS'il ei eksisteeri. Pole tehase poolt ette nähtud.
ahaa.. did not know that (opeli sama 2,2 otsepritsemootor on filtriga, veider, et Alfa ikka oma 156-ga alustatud jonni ei jätnud- kuigi mootori vahetasid välja)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#6
Ma tegin veel sellise triki, et tõstsin 3. silindri pihusti 2. silindri alla. Viga kolis siis 2. silindrisse. Pihusteid puhastades nagu aru ei olnud saada, et ei tööta... ilusti pihustas kui surve all pingestada. ja kuna viga kolis siis juhtmes ka ei saaks asi olla... Ehk on ikkagi pihusti õhtal.

OBD näitab nüüd P0300 ja P0302. Aga seda ainult külma mootori puhul. Mootorituli hakkab vilkuma. Niipea kui paarkend meetrit sõita kaob mootorituli ära ja kui sooja mootoriga uuesti käivitada siis OBD enam ühtegi veakoodi ei näita. Mootor on vaikne. Töötab enamasti stabiilselt kuid kerged konarused aegajalt ikkagi tekivad. Täitsa pehme on mootor siis kui just oled korralikult rallinud ja jääd vabakäigul seisma... siis on paariks sekundiks täitsa stabiilne, siis hakkab jälle mootor köhima.

Võib proovida kas pihusti vahetus aitab. Uuena neid enam ei saa kuskilt, tootmisest maas. Kui siis ainult esindusest. Panustaks mingi odavama romula pihusti peale, mis on töökorras. Kui viga kaob on asi selles kui ei siis mitte.

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#9
Ei hakka uut teemat tegema, kuna sarnane probleem vaevab nüüd venna 159 2.2 JTS-i. Nimelt viskas mootoritule põlema ning 3 veateadet ette. Mootor jätab vahele ning pöörded on väga madalal.
Sai googeldatud nende veateadete kohta aga mingit ammendavat infot ei saanud. Välismaa Alfa Romeo foorumites on sarnaste veateadetega teemasid küll aga lõpp lahendust pole välja kirjutatud, et mis aitas.
Veateated on järgmised:
Alfa159.png
Alfa159.png (225.79 KiB) Vaadatud 1381 korda
Ehk keegi on sarnase probleemiga kokku puutunud?
If you don't look back, when you walk away from your car: "You've either chosen a wrong car or you haven't taken a right care."

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#10
puusalt-> P0505-> tühikäigumootor; P1176-> viimane lamda üle reguleerimispiiri; P1173-> kütusesurve pööretel.

kui tühikäigul tuleb liiga palju kütust peale, mis viib tagumise lamda rivist välja, siis kahtlustaks, et probleem on õhumassi lugemisel (kui läbi oleks ka esimese lamda näitaja, siis panustaks katkisele õhutorustikule või suisa lahtisele voolikule)

Loogika selles, et MAF loeb sisenevat õhku, tühikäigumootor püüab seda stabiliserida- tühjalt saab enamähem hakkama, kuid sellesks reguleerib surve üles, kõrge eeldatav surve annab pööretel teistpidise vea, kus kütuse hulk on õhu suhtes (õhku tuleb rohkem, kui MAF lubab) paigast ära ning kat ei suuda korralikult põletada.

Ehk siis - algatusekes vaata üle kogu sisselasketrakt (klambrid, voolikud, torud, vaakumvoolikud jms) ning kui vaatlusel tundub kõik OK, siis katseta käivitusaerosooliga (pihustad sisselaske ümbrusse-> kui kuskil mingi pragu on, siis tõmbab mootor selle tühikäigul sisse ning pööded tõusevad...)

ettevaatlikult peaks seda muidugi tegema...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 2.2 JTS mootor puperdab

#11
Tänud vastuse eest ts. Sisselaskes oligi viga, üks sisselaske peal olev membraan on katki ja laseb õhku läbi. Tegu sellise jupiga:
https://www.shop4parts.co.uk/?name=stor ... sku=110220

Huvitav kas TRK-st on seda kohe saada, kui kohale minna? :D

Asub siis sellise kohapeal sisselaske kollektoris nagu pildilt punase ringiga kohas näha:
https://www.upload.ee/image/8655221/BRE ... ER_007.jpg
If you don't look back, when you walk away from your car: "You've either chosen a wrong car or you haven't taken a right care."