Alfa Romeo 159 - ei käivitu.

#1
Tere kõigile. Kas on kedagi pädevat mehaanikut siin foorumis kes mu auto ükskord käima paneks. Tegelikult auto saab läbi häda käima aga ei käi korralikult. Arvatakse et õhku saab vähe peale vms. Kütusefilter, õhulugeja, nukaandur- kõik on uus ja kontrollitud aga ikka jama. Järsku keegi saab aidata? Ise asun Tartus, aga kui on vaja transpordin auto ka mehaaniku juurde kuhu vaja. Autoks Alfa 159 (2,4 / 154 kw).

Re: Alfa Romeo 159 - ei käivitu.

#2
samm 1- sisselaskekolles on pöördklapid. Kui need sodi tõttu kinni on, siis õhk mootorisse ei pääse. tundub hetkel kõige tõenäolisem. Klappide eemaldamiseks müüakse eraldi komplekte https://www.ebay.co.uk/itm/18-5-mm-Swir ... 1840013772

samm 2- egr kontrollida-> kui see on pimendatud, siis tasuks üle vaadata, et sisselaskekolle ülitahmane ei oleks

samm 3- torustiku leke + turbiini olukord (esimese hooga saab selle selgeks, kui sõidu peal jälgida mida turbokell teeb. Normaalne rõhk on ca 0,5 1500 juures; 0,8 2000 juures ning kui vajutada, siis peaks overboostima maksimumi ülaservas-> kui torustik lekib või turbiin kutu on, siis peaks rõhukell elama teistsugust elu :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 - ei käivitu.

#3
Tere

Tänan vastuse eest. Klapid on välja võetud, egr on puhas.
No kui kuidagi saab liikuma siis turbo tuleb kuskil 2500 pealt taha. Kui pöördesse juba ära saab siis liigub aga alumine ots puterdab korralikult. Selline tunne nagu 2 silindrit oleks tagant ära (aga ei ole). Pihustid on ka tutikad peal. Müstika jätkuvalt. :crazy:

Re: Alfa Romeo 159 - ei käivitu.

#4
kas alla selle 2500 on turbokell liikumatu?

sellisel juhul kahtlustaks õhuleket kuskil - kas torustik või ülesurveklapp . Kui klapp lahti või katki on, siis see puhub kogu ülerõhu välja- seega jääb mootor tööle normrõhuga; samas käivitamisel ning tühikäigul on vaja alarõhku (vaakumit), mida saab mootor tekitada vaid juhul, kui torustik on hermeetiline.

2500 juures ei mõjuta see enam eriti, kuna õhku on piisavalt, et osa on üleliigne.

võid muidugi kontrollida üle ega torustikus mingit muud sodi ei ole (ning kas suretamise õhuklapp äkki kuidagi valepidi ei liigu?)

[99% juhtudest tuleb nõustuda klassikutega, kes on öelnud, et diisli suured vead on tavaliselt väga lihtsad aga nende diagnoosimine on meeletult raske- vastupidiselt bensiinimootorile, kus vea diagnostika on lihtne aga parandamine keeruline)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 - ei käivitu.

#6
147kw (noh- kind of) hommikul sõitsin ja jälgisin-> 1500 pöörde juures on rõhk umbes 0,6 täiesti stabiilselt. Vajutades on ca 2000 juures üle 1 ja esimene max tuleb juba kuskil 2,2 juures - 2.2 ja üles käib suhteliselt max piiril
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 - ei käivitu.

#8
ts kirjutas:
03 Apr 2019, 08:48
147kw (noh- kind of) hommikul sõitsin ja jälgisin-> 1500 pöörde juures on rõhk umbes 0,6 täiesti stabiilselt. Vajutades on ca 2000 juures üle 1 ja esimene max tuleb juba kuskil 2,2 juures - 2.2 ja üles käib suhteliselt max piiril
Testisin ka just enda masinat, 5 ja 6 käiguga maanteel 1750 pöörde juures on näidiku järgi on umbes 1 kriips enne maksimumi, ehk siis 1,4bar.
159 2.4 JTDm:
Pilt
cron