Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#1
Ennem kui hakkan juhtmeid torkima,kas oskab keegi öelda millistest juhtmetest saaks line outi,mis tuleb ics ist,võimendi on HAES vms.
Soov on teha sealt ühendus otse võimendisse mis veab supakat...hetkel ühendus tehase supakatest läbi adapteri võimendisse aga no ei kõla hästi ja tehase supakad ka ei kõla hästi ükskõik mis settinguid muudan alati on liigapalju effekte ja kaja jne.

Re: Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#3
"Liiga palju effekte ja kaja" ühe stock süsteemi puhul ei kõla muidugi üldse väga õigesti.
Kirjelduse järgi pea võimatu muidugi helilist ja spetsiifilist kõla hinnata, mis asi on kellegi jaoks effekt ja kaja. Aga kõlab nagu midagi oleks hoopis valesti ühendatud või mõni kaablikiud kõlarijuhtmel ei ole seal kus ta olema peaks.
Helitehnikuna on neid kirjeldusi ikka erinevaid kuuldud :D

Re: Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#4
süvenesin natuke põhjalikumalt probleemi-> Sul juba on seal mingi vigur, mis võimendab :D

tehasesüsteemid on ehitatud selliselt, et võimalikult lihtsate komponentidega saada võimalikult hea tulemus (ükski tehase poolt lisatud võimendiga süsteem ei hakka korralikult tööle, kui seal mõni komponent on välja vahetatud või "täiendatud"). Muuseas-> arvesta sellega, et ICS on ette nähtud analoogheli esitamiseks (st osa moonutusest võib olla ka sellest, et analooghelisid meil enam ei ole ning kui kasutad modulaatorit, siis lisandub sinna veel segajaid)

Mina teeks ICS-iga nii, et võtaks maki line out'i, lisaks sinna 4 kanaliga võimendi(d)+ teeks väljavõtte bassikõlarisse ja veaks UUTESSE kõlaritesse UUED kaablid;

midbassid lendavad kohe, kui sinna teise võimendi järgi paned (HAES vist töötas samuti 2 oomi peal).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#6
line outi jaoks on kõige mõistlikum panna LOC-id (line output converterid) maki taha (ext audio connector B peale igale väljunidile eraldi) või siis pagassi võimendi otsesse (kui ma ei eksi, siis HAES oli ühendatud selliselt, et kaablid jooksid pagassi ja sealt kõlaritesse)

LOC ise on siis selline
Pilt
preampi jaoks vajalikku otsa ennast otse maki taga ei ole (vastavate seadmete olemasolul võid ext line'dest RCA kätte saada aga..)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#7
Leidsin pagassi võimendi juurest ülesse makist tuleva signaali,nüüd saan mõlemad kanalid ühendada võimendisse ilma,et heli ära kammib arvan,et see oli sellest et see HAESi võimendi võimendab 2 oomiseid kõlareid ainult...aga 1 probleem veel jäänud mis oli ennem ka...nimelt kui keeran volume 0 siis käib bass edasi suht kõvasti,suht häiriv.
Kas see võib olla sellest,et mul supakas 2 coliga ja paralleel ühendus,mis tähendab 2 oomist takistust ja võimendile ei sobi.
Muidu enne võimendit seesama junn vahel mis postitasid ja kui keeran sealt nii,et 0 vol peal bassi pole siis nagu ei võimenda üldse ja kui keeran võimendist siis ka ei võimanda voligaüldse eriti...kui ühendasin kõlari sinnasamma koha kust võim saab signaali siis toimis ilusti nagu et jäi vait kui vol 0 jne.

Re: Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#8
2 oomi on loogiline järeldus.

Bassi puhul - kuna ma üldist setupi ei tea, siis see järeldus võiks õige olla (kui eraldi kaabel on veetud, siis panustaks sellele, et bass on valepidi ühendatud - kui kõlar valepidi ühendada, siis lähevad lained sünnist välja ja bass jääb peale - proovi korra kõlariotsad ümber tõsta)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa 166 ICS line out pagassi võimendi juurest?

#9
Selgus siis,et taha tehase võimendisse tuleb line out signaal...kui võimendi pistikud pole küljes siis muudab volumit ja värki aga nii kui tehase võimendi külge ühendan läheb line out mis makist tuleb mingile kesk tasemele ja maki nupust volt keerates ei muutu.Hetkel ühendatud nii,et supakale tuleb tehase supakate signaal...aga nii jälle see jama,et vaikselt kuulates on bass liiga tugev ja kõvasti kuulates tahaks tsipa juurde :D
Igatahes olen otsustanud sellest lollakast HAES võimendist loobuda,taha pagassi tulevad kõik signaalid mis vaja ja ilma Haes võimendita toimib maki line out ka õigesti nii,et vol muutub plus saan uste kõlareid ka võimsamate vastu välja vahetada kui vaja.
Plaanis on lisada kaks lisa võimendit,üks originaal kõlaritele mis uste sees ja tehase supakate asemele on plaan panna korralikud kesk/kõrg helikad sinna siis teine võimendi.
Niiet kui kellegil vaja siis varsti pakkuda Alfa 166 HAES võimendi,plug&play vist ei ole,juhtmestik pidi teine olema aga äkki kellegil vaja vms.
Kui kellelgi siin vedeleb kuskil võite ka pakkuda tavalisi võimendeid mulle,selliseid mis sobiks kesk/kõrg heli jaoks.
cron