AR 156 airbag

#1
Selline mure, et airbagi tuluke põleb sõiduajal. Hoolduses räägiti et aju on tuksis, aga ei tahaks seda uskuda hästi, äkki annab seda kuidagi muud moodi korda saada kui uue aju ostmisega, mis maksab mõnusalt. Oskab keegi äkki aidata. :roll:

AR 156 airbag

#3
kõige lihtsam lahendus häirivate tulukeste korral on pirn välja keerata :lol:



tegelikult on aga asi selles, et eerbäägi tuluke saabki põlema minna ainult siis, kui aju kuskilt viga loeb. ehk on lihtsalt mõne anduri kontakt lahti/lühises (siinkohal ei suuda muidugi öelda, kuskohas millised andurid asuvad.)

teoreetiliselt võivad ka pirnipesa kontaktid lühises olla.



isiklik arvamus natuke teemast välja:

teatud asjade puhul (eriti mis turvavarustust puudutab) tasub ehk siiski hooldusinimesi kuulata. juhul kui tõesti ongi tegemist aju veaga siis on olemas teoreetiline võimalus, et padi visatakse sulle näkku kõige ebasobivamal momendil (näiteks tallin-tartu maantee kõige kiiremal lõigul maksimaalses autovoolus) ja üsna kindlalt vajaduse tekkimisel(ehk siis avarii korral) padjad ei avane.



kui aga oled kindel, et avariid ei tee ja rahagi napib, siis võta bäägi kaitse üldse ära (see peaks kogu patjade süsteemi välja lülitama) ja keera pirn välja... selle tulemusena ei juhtu rohkem, midagi, kui et su auto samal pulgal nende autodega, millel õhkpatju pole.
Tegelikult ma olen normaalne....

AR 156 airbag

#4
natuke mõtisklust ja siin siis tulemus

vaadata, kas istmealused pistikud/andurid töötavad...

kas ehk ei ole armatuuri maha kruvitud (kerimiseks näiteks?) ja seejärel kehvasti kokku pandud.

kas ei ole ehk rooli seest juhtmed lahti või valesti.



kokkuvõtteks- kui teeninduses öeldi 100% kindlusega, et just aju peksab segast, siis võiks proovida aju restarti :roll: kõige kindlam viis -akujuhtmed maha mingi aeg oodata ja uuesti peale. ajul ju selline loll omadus, et ka hetkeline viga (põrutus näiteks) kipub meelde jääma. ja kõige hullem, mis restardi tulemusena juhtub on see, et juhtandurite mälu kaob ning mingi aeg läheb ära enne, kui auto samamoodi käitub, kui enne.
Tegelikult ma olen normaalne....

AR 156 airbag

#5
jah, aju vigane ei ole see kohe kindlasti.

kyll aga v6ib tegu olla mingi vale ajuga.

on kogemus 318 bemmiga, millele oli pandud 320 aju. suurt muud ei teinudki teistmoodi, kui tyhik2ik oli pisut madalatel p88retel (kurat, miks mul t2ppidega t2hti ei tule?) ja "8konomaiser" valetas p2ris mehelt.

aju saab ju "nullida" ka tollest diagnosti pesast... kuidas aga alfal seda ma ei tea.

AR 156 airbag

#6
Kus hoolduses seda räägiti, et aju viga on? Kas Kükametsa Mati juures või Auser Autos?

Kui pädev diagnostika seda väidab, siis ei ole põhjust vast kahelda.



Kui keegi lihtsalt "arvas" nii, siis loomulikult tuleb istmete sidebag`ide juhtmed, turvavööde eelpinguti juhtmed (kui on) , roolilint jms üle vaadata.