164 3.0 12V kepsusaaled

#1
tere.



kas keegi on ostnud?

faktos öeldakse, et on punase ja sinise märgistusega, aga kumb see nn remondikas on, seda ei teata. arvan, et sellel mootoril pole enne saalesid vahetatud, seega kummad siis tellida?



või äkki müüb ka keegi b-osana neid?



tänud.

164 3.0 12V kepsusaaled

#2
Olen ostnud. Remontsaaled. Ja mitte Faktost, kus remontsaalesid üldse ei müüda (Alfa 3,0 vänta ei kannata üldse lihvida - tehase väide)

Et karastatud pind on peal üliõhuke ja kui see maha lihvida, siis enam ei kesta.



Ei uskunud ma seda jura ja lihvisin esimesse remonti (kuna ei tahtnud uut vänta 17k -ga osta). Sõitnud olen nüüd juba paarkend tuhat km, paar-kolm kiirendusvõistlustki seljataga ja ikka on õlirõhk/saaled korras.... :D



Saaled tellisin (kohapeal keegi niikuinii sellist asja ei hoia) kas Taketist, Teeme Varuosad OÜst või miskist analoogilisest kohast, täpselt ei mäleta....Mingi tehasehankija igal juhul ta oli.

Niiet edu!

164 3.0 12V kepsusaaled

#3
kuna ma ise päris täpselt sellest süsteemist veel aru ei saa, siis pean küsima.

millisel juhul on vaja remontsaaled ja millisel võib need fakto pakutavad panna? millal seda vänta on vaja lihvida?



ühesõnaga siis, milles ma kõigepealt veenduma pean, kui ma saalesid vahetama hakkan?

164 3.0 12V kepsusaaled

#4
Süsteem selline, et oletame et originaalmõõt on vändakaelal 35mm (ma ei mäleta, mis ta tegelt oli).

Sellele mõõdule vastavad originaalsaaled punase täpiga ja nende mõõt on 35,00mm

Kui auto on paarsada tuhat sõitnud, siis vändakael on kulunud väiksemaks, ütleme, et mõõt on u. 34,985mm. Siis võibki panna need Auseri poolt pakutavad tehase "remontsaaled".



Kui, aga, on tavaline case, et kepsusaaled kolisevad, nagu vanadel mootoritel ikka, siis ei aita muud, kui vänt välja, >>> lihvimisse ja juba "päris" remontsaaledega (mõõt vastavalt 34,75 - esimene remont; 34,5 - teine remont jne) kokku.



Aga räägi parem, milles asi? Enne tuleks vast hoopis diagnoosi vaadata....

164 3.0 12V kepsusaaled

#5
no aitüma, et seletasid.

kurat see sul jah õige mõte, et vaataks üle.



tuli väike krõbin sisse, panin oil treatmenti sisse ühe poti ja jäi vait.

ma nagu arvasin, et vast saaled... mis siis veel?



stihl, ma võin ju läbi tulla, aga hetkel ei ole seda krõbinat kuulda.

164 3.0 12V kepsusaaled

#6
Kui väike krõbin, siis vast saaledel pole häda midagi.... :D

Kui saale kulunud, siis on ikka valju raginat kuulda....Ja ega nad niisama, heast peast järsku ära ei kulugi, ikka peab mingi põhjus olema...et ntx sõidad ilma õlita või midagi sarnast...

164 3.0 12V kepsusaaled

#7
jah, vahepeal juhtus, et sai hästi väikese koguse õliga sõidetud.

vahetasin nukasimmerid ära, panin uue õli sisse ning arvasin, et kõik on kombes. aga ei... need pisikesed tihendid, mis nukarataste otstes on, ajasid ikka julmalt läbi ning kui ma selle avastasin, olin ma juba põlvas.

varda ots oli napilt õline ja ma ei tea kui kaua. peale seda tuli see krõbin sisse.