Re: Suvaline pläma 2016

#436
supp kirjutas:krt, kus on inimestel ikka probleemid
säde on küte on, siis sõida ja sõida kuis jaksad, ma näiteks olen oma 69a 0,9l fiatiga viimase kahenädalaga maha kimanud ca 2500km ja tore on lihtsalt
Ainult 2500km, see ju seisev masin :)
Mul tuli viimase 3 nädala sõiduks oma autoga sh töösõidud 7700km millegagi. Eks igaüks teab oma eelistusi, kes mida eelistab. Mul pole vanade arhailiste masinate vastu midagi, kuna isa tegeleb nende taastamisega. Huvitav. Aga ma ei kujuta ette, kui peaksin sõitma kiirteel mikromootoriga, korraks on äge, aga varsti hakkab tuulevilin, mootorimüra (öelgu omanikud mida tahes, aga miskist kiirusest alates hakkab masin juba karjuma, nt fordidel on see piir 130, mis on kiirteel juba väga ebamugav), taustamüra jne ilgelt häirima. Lisaks sellistel pikkadel sõitudel määrab juba masina varustus, kas ja kui hästi end tunned sõidu lõppedes. Lisaks- mitte et ma ei oskaks, aga ma ei viitsi kapoti all olla oma igapäeva autol, seega see peab sõitma hooldusest hoolduseni, mida aga kahjuks vanad autod ei paku. Kui keegi nüüd ütleb, et laseb oma 198X a masinaga 1000km otsasid üle nädala ja nii nt 10x ilma õli jne jama kontrollimata, siis ta valetab, nii meile kui ka iseendale.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma 2016

#437
Soomes alfa foorumis,ühe liikme 2,4 diisel 159,aastast 2009.läbisõitu näidiks on lähedal 700000km,Omaniku isa oli transfeer,poole milli juures oli kasti remont tehtud,muidu mootoriga probleeme pole kordagi olnud,lihtsalt korralised hooldused.

Re: Suvaline pläma 2016

#438
Ranno kirjutas:Rooli soendus on ka üks tore vigur,kui kunagi on olnud,siis tahaks alati uuesti ,peaks uurima,kuidas selle 159 aretada oleks,onneks sadulsepp ka lahedalt võtta.
Areta siis juba jahutus ka- suvel päike kütab päris pikaks ajaks kuumaks selle ;)

Kui just kortermajas ei ela, siis ilmselt oleks lihtsam ikkagi see 150 eurone eelsoojendus paigaldada, mis elektri abil tosooli soojaks kütab :D
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2016

#439
Cayennel oli ,3 suve ja ei ütleks et see kuumaks suvel läheks.Minumeelest reguleeris soojus astet roolil nii et skuidas istmesoenduse panid,nii palju ka andis temp. roolile. Sageli ei ole ainult hommikused tööle soitud,vaid on ka vaja paevasel ajal korduvalt maha jahtunud autosse istuda.

Re: Suvaline pläma 2016

#440
loomulikul eimõelnud ma seda et kõik peaksid vanatehnikat kaifima, aga kohati (ise autode remondifirmas töötades) ajab ikka närvi kui saamatud inimesed olla võivad - iga pisima kaasaegse mugavusvarustuse rike muudab masina kasutus kõlbmatuks

PS: jaapanlased olevat välja mõelneud tableti, et kui selle enne s.ttumist ära sööd tuleb välja nagu kileviiner ja ei pea pühkima, vot seda peaks kuskilt leidma

Re: Suvaline pläma 2016

#441
Kunagi ammu sai siin kurdetud kliendi rahulolu küsitluste üle.
Eilne hoolduse külastus viis asja uuele tasemele.
Arve saab 2 eksemplaris, ühele kirjutad alla, et arve ja masin käes ja teise saad endale. Nimelt sel arvel on üleval kiri : SOOVITUSINDEX ja numbrid 1-10. Minge te ka per*e! Paluti ikka märkida. ei märkinud midagi, kui veelkord jõuga kästakse siis panen 1, just ahistamise pärast. Aga ega sellega ei lõppenud asi veel, sain 2t peale arve tasumist mailile taas küsitluse. Kas olla nüüd suur M ja saata ilusti vastus, et lõpetagu ahistamine?
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma 2016

#445
Mina olen :)
Tegin paar pilti ka.

Istusin autos, kuni mu autol ühte lekkivat toru kontrolliti. Tuleb siis Karol ja ütleb, et mõnesaja eurone väljaminek. Selle peale patsustas Silver mulle õlale ja sõnas: "Urmas, uus Giulia tuleks odavam..."

Auto on väljast ja seest Alfalikult eripärane ja tundub väga mugav. Arvan, et lähiajal lähen seda sõidutama ka.

Hetkel vaid diisel ja suht blank versioon (mingid lisad siiski on + nahksisu). Proovisõidu ootel on see masin- helistage ja pange aeg kirja ;)
IMG_20160902_122722.jpg
IMG_20160902_122722.jpg (139.24 KiB) Vaadatud 5632 korda
IMG_20160902_122852.jpg
IMG_20160902_122852.jpg (205.51 KiB) Vaadatud 5632 korda
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2016

#450
Tõesema pildi saad siit
http://www.alfaromeo.de/content/dam/alf ... 16_WEB.pdf

Need, mis seal mobiles on. On odavad bensukad, mille hind hakkab saksa lehel 38000€ kandist (krt. seda teab kas on mingi pakkumine või proovisõidu autod ..., isegi sakslane ei anna asju tasuta ära :) )
Soomes ( lk6) on sama bentsukas 32300€
http://www.alfaromeo.fi/content/dam/alf ... 6.2016.pdf

Võta nüüd kinni mis on õiglane hind :)

Eesti hinnakirja veel pole ja alfaromeo.ee leht on ka vigane - see on ilmselt mingi suurkorporatsiooni teema, kus kõik peab (Itaaliast - Soomeni) olema samasugune ... ja edasimüüja ei saa kaasa rääkida.
näiteks on Wienerberger-i kodulehega sama häda - kogu korporatsioonil peab olema sama nägu ...
Seitsekümmend Viis