Re: Suvaline pläma vol 2017

#527
urmask kirjutas:Sutskan vahele teise teema.
Nimelt kunagi halasin siin kojameeste üle, et naksuvad ja häälitsevad. Nüüd alla kuu vanad kojamehed, käisin Jazzi automaatpesulas ja peale seda naksuvad jälle :)
Kirjutan neil ja uurin, kas peaks pesu ajaks kojamehed eemaldama- 159'l on see 5sek per kojamees ;)
ära Sa jumala eest automaatpesulasse ilma kojameesteta küll mine- kui need seal klaasile täkked või kriipsud peale tõmbavad, siis on jama palju rohkem, kui asi väärt.

mis naksumisse puutub, siis ma jätkuvalt panustaks vahale
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2017

#528
Vahepeale veel üks teema..

Kus siinne rahvas kliimat kontrollib ja täidab Tallinnas? Nüüd juba hakkas autos palav. Tartuga olen kursis, seal kindlad kohad olemas, aga Tallinnas häid kohti ei tea, aga nüüd oleks tarvis.

Re: Suvaline pläma vol 2017

#529
räägivad TRK-st ja siis räägivad veel sellest, et eriti mugav on kasutada rehvitakso teenuseid (Järve selveri või rocca al mare parklas) - paned auto paika ära, lähed ostad omale mingi sändvitši ning tuled tagasi ja asi juba korras
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2017

#530
ts kirjutas:räägivad TRK-st ja siis räägivad veel sellest, et eriti mugav on kasutada rehvitakso teenuseid (Järve selveri või rocca al mare parklas) - paned auto paika ära, lähed ostad omale mingi sändvitši ning tuled tagasi ja asi juba korras
TRK kliimadega paraku ei tegele. Proovib vist siis Rehvitaksot.

Re: Suvaline pläma vol 2017

#531
Traktor kirjutas:
ts kirjutas:räägivad TRK-st ja siis räägivad veel sellest, et eriti mugav on kasutada rehvitakso teenuseid (Järve selveri või rocca al mare parklas) - paned auto paika ära, lähed ostad omale mingi sändvitši ning tuled tagasi ja asi juba korras
TRK kliimadega paraku ei tegele. Proovib vist siis Rehvitaksot.
huvitav- ma just sain vihje, et tegeleb...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2017

#532
Sellised kohad on head, kui on vaja täita ... isegi hipodroomi kõrval on üks tüüp, kes sellist teenust pakub,
Aga kui on mingi kamm, siis maksasd täitmise eest ja pärast veel remondi ja täitmise eest ... kuskil pädevamas kohas.
Viimati muutis spark, 23 Mai 2017, 00:08, muudetud 1 kord kokku.
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma vol 2017

#533
Sõber käis oma autoelamuga Tähetorni juures, ma aadressi ei tea kahjuks, see sisehoov, kus sitaks rehviposte ja töökodasid ja meeletult si** asfalt, kui seal vahel sõidad, Äkki oli Tähetorni 21 (a,b,c,d,.....) selle sisehoovi aadress. Otse väravast sisse ja otse taha välja. Seal lasti üks väike mehike autosse lahti, kes siis kõik ühendused ja torud üle käis ja lõpuks õiged oksüdeerunud alumiiniumjupid välja tõi ja uued asemele pani. Oli ainuke koht, kes sellest autost jagu sai. Muidugi tugitooli ja kohvi pole mõtet oodata :)
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma vol 2017

#534
Tähetorni 21 oli isegi valikus. Aga käisin Ehitajate teel "AutoHelp" kuttide juures lõpuks. Hea hind ja kiire korralik töö. Millalgi käisin Quattroga seal sidurit vahetamas ja siis kindluse mõttes läksin ikka sinna.
Soovitab nüüd.
http://autohelp.ee

Re: Suvaline pläma vol 2017

#535
Olen ka korduvalt Tähteronis käinud. Kliima asju nad tunnevad, aga kui mingi julla vajab vahetust, tasub ka teisest kohast küsida.
VW Passatil oli üks tihend- Tähetornis öeldi, et esiosamaha vaja võtta, aga Soo tn remondis tõmmati kangiga vist bamper eemale ja vahetati niisama :D Aga eks on sealgi (Soo tn-l) põhjuseid, miks ma seal enam käia ei taha ;)
--
Urmas

Re: Suvaline pläma vol 2017

#540
Lugesin just delfinaariumist artiklit isejuhtivatest autodest. Mind ajab see teema alati nii närvi. Iga kord räägitakse mingist autode koguse vähenemisest teedel, autode jagamisest ?!? jne.
Võib-olla on siin mõni targem ja seletab mulle, mis mina, kui a'la redneck saan isesõitvast autost, ehk ma pole linnainimene (täis maakas nohh) ja mida tähendavad need jagamised?

Minu loogika järgi saaks jagada peresiseselt? Nt isa läheb hommikusse vahetusse tehasesse, auto viib ta tööle ja sõidab siis ise koju. Järgmisena istub ema autosse, viib tema tööle ja siis viib lapse hambaarsti juurde. Nagu koduabiline nohh. Või on mõeldud jagamise all naabrimehega jagamist? Ja isegi see peresisene jagamine reaalsuses ju tõstab liiklusintensiivsust, muidu oleks 1 auto jäänud kuni tööpäeva lõpuni seisma, aga nüüd sõitis ta tagasi, et teha veel 2. ja 3. ring. On loogiline? Ja mis mõte jagamisel siis üldse on, takso on juba välja mõeldud, on ju ka isesõitev ja jagatav, telli, istu sisse, joo õlut ja oledki kohal :) Aastate lõikes kujutan ette, et isegi odavam, kui isesõitev auto osta.
Mõtlen oma elustiilile, kuidas see auto käitub 5m nähtavusega lumetormis, kui on juba vaalud teel, millest läbisaamiseks pead aind gaasi lisama ja lootma? Kuidas leiab auto tee metsas olevasse hütti? kas hakkab gps kordinaatide järgi igat rada katsetama, kas saab ligi? Mis juhtub teetöödel, kui on tehtud ajutised möödasõidud?
Kas liivapuisturil jäämegi 53kmh kiirusega seljataha sõitma? Mis ta käruga teeb :) , kas sellega oskab end teiste käruga autode vahele parkida kitsas parklas? Suurüritustel jääle/heinamaale tehtud parklad?
Ma miskipärast ei usu, et sellised asjad välja raalib, jah olen nõus, et kui joon maas, siis sõidab. Mu tänanegi sõidab ja pidurdab, aga mis sõitmine see on. Olen Teslaga sõitnud, muutuva suunaga sõidurajad ajasid küll tal juhtme kokku, ehk siis kui sõiduread on fooridega ära määratud vastavalt kellaajale. Tema jaoks oli punane punane ja kõik, seisis seal reas, kuigi oleks võind ju välja raalida, et kõrvalrada on hetkel sõitmiseks, see roheline.

Ma ei näe küll, et niipea tuleks isesõitev, millega maakatel midagi teha oleks. Lihtsalt hullult käima ajab iga kord miski ülivõrdes jutu ajamine, kuidas see maailma päästab.
Mingites olukordades jah võib reageerida kiiremini kui inimene, et hoida avarii ära, aga et see nüüd maailma muudab......
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)
cron