Re: Suvaline pläma vol 2017

#587
RaidoSV kirjutas:Küsi Jano'lt, tal üks Giulietta QV juppideks
Otsin pigem saundi taga, QV juppidega tuleks küll topelttoru aga heli vist väga ei muutu

Re: Suvaline pläma vol 2017

#589
Traktor kirjutas:v6 140kw bussol mootoririhm puru läheb? Kas on siis väga maailma lõpp?
sõltuvalt kiirusest- seened, seened, seened. 24V puhul tõenäosus, et klapid kõverad EI OLE on null või natuke alla selle.

üldiselt võid arvestada 24 uue klapiga (sisse oli vist 8.- ja välja 11.- per tükk-> kokku siis 230.-) , uue tihendiga (miski 40.- kokku) ning soovituslik on välja vahetada ka saaled (33.-) ja lisaks siis rihmad ja rullikud ( miski 200 kõik kokku- noh... neid on niikuinii vaja) pluss töö (sõltub jällegi kohast- mingi 2-3 päeva maksimum võiks arvata).

klappide arv nagu juba öeldud sõltub pöörlemiskiirusest (8 on neid kindlasti vähemalt vaja).

kokkuvõtteks-> KUI kõik asjad sisse arvata, siis juhul, kui Sul õnnestub leida teada ajalooga 2,5 mootor vähem, kui 400.- eest, siis tasub uus mootor peale osta; vastasel juhul tasub lasta remontida :) seda muidugi eeldusel, et kõik klapid on kõverad (kui vaid kaks sisse ja kaks välja komplekti pihta on saanud, siis tasub lasta olemasolev mootor korda teha)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2017

#591
Erko kirjutas:
RaidoSV kirjutas:Küsi Jano'lt, tal üks Giulietta QV juppideks
Otsin pigem saundi taga, QV juppidega tuleks küll topelttoru aga heli vist väga ei muutu
Sul juba on double pipe? Muidu pead diffuseri ja kronsa ka sebima.

Re: Suvaline pläma vol 2017

#592
Keegi oskab soovitada kust saaks Alfa Romeo 156le esimesi kõrgemale ulatuvaid porilapakaid? Ilma mingisuguse Sport või Racing tjuuningsildita.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma vol 2017

#594
bnd kirjutas:Alfale ei panna porilapakaid, ega see miski Sooda pole
Kui iga kevad on tahtmine poritiiva ja karbi nurki roostest eemaldada ning värvimist teha, siis on sel mõttel jumet, et mitte panna neid Alfale. 8-)
Aga kuna teadupärast on Alfa mootor väga erksa minekuga, siis pritsib ta need poritiiva ja karbi ääred nagu soodapritsiga puhtaks, kui porilapakas neid kohti ei kaitse. :mrgreen:
Ega ma ise ka neid porilapakaid heameelega sinna külge ei poogiks aga kuna sadomasohhist pole - ehk iga kevad ei viitsi jälle repeatida eelnevaid keretöid, siis oleks targem sinna mingid asised originaalsed porikummid leida.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma vol 2017

#595
Reeglina roostetavad porilapakatega masinal lapaka kinnituskohad, vahet pole, kas tüübli või kruviga, miski läbiv auk on ikka, mis vibratsiooniga suht kähku värvivabaks muutub. Teine koht, mis varsti roostes, on lapakate kokkupuute kohad plekiga, kuna sinna vahele jookseb vihmaga ilusti ka liiv ja sõites keegi laseks nagu liivapaberiga. jah, küljed jäävad puhtamaks, aga roostest ei pääse. karbilaiendid su masinal juba on, seal on plekk kivirahe eest kaitstud, sealt ülespoole koopasse aitab aind teipimine, et otsene kivilöök leevendada. Aga elu 4 eri Alfaga on näidanud, et rooste tuleb pigem pleki nn sisemisest murdekohast, mitte ei hakka siit väljast sisse minema.
Teine asi, mida tegelt võid otsida, on sisemise logari pikendus. St käib tüüblitega, või kasvõi kruvidega logari külge kinni, ja tuleb koopast nii palju välja, et katab selle sisse painutatud pleki ära. Ei oska paremini seletada, vast saad aru, mida ma mõtlen. Karbilaienditega masinale on keeruline leida lapakat, kuna laiend on ise nii lai, et mis iganes asja sa leiad, see hakkab alt tugevalt välja turritama.
Head lahendust niikuinii ei ole.
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma vol 2017

#596
Auto on 12a vana ja mustuse haisust enam oma jõuga lahti ei saa (tolmuimeja ja lapp). Oskab keegi soovitada, kuidas istmed tolmulestadest jms jamast puhtaks saada? Midagi, mis oleks tervisesõbralik.

Viimasel ajal ei saa enam tolmulõhnast jagu :/
--
Urmas

Re: Suvaline pläma vol 2017

#597
Korralik tekstiilipesu tavaliselt aitab. Hint- siin kuskil teemas renditakse poolmuidu eest pesurit.

Kui auto on vahepeal seisnud ja viskab väikese seene kah sisse, siis pead pöörduma kõige hullema teadaoleva mürgi poole. Nimelt osoonipuhastus peaks absoluutselt kõik elava autos hävitama.

Tolm aga ei ole elav, seega korralik tekstiilipesu on esimene asi, mis ette võtta.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma vol 2017

#598
ts kirjutas:Korralik tekstiilipesu tavaliselt aitab. Hint- siin kuskil teemas renditakse poolmuidu eest pesurit.

Kui auto on vahepeal seisnud ja viskab väikese seene kah sisse, siis pead pöörduma kõige hullema teadaoleva mürgi poole. Nimelt osoonipuhastus peaks absoluutselt kõik elava autos hävitama.

Tolm aga ei ole elav, seega korralik tekstiilipesu on esimene asi, mis ette võtta.
Ma seda Jazz pesula O pesu olen proovinud, tegi värskemaks küll. Peaks seda ka proovima.
Tekstiilipesuri ilmselt rendin, eks annan siis tagasisidet.
Veel miskit ideed, mis käepärase hinnaga?
--
Urmas

Re: Suvaline pläma vol 2017

#599
urmask kirjutas:Veel miskit ideed, mis käepärase hinnaga?
Kolmas võimalus on kasutada lõhnakuuske. :mrgreen:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma vol 2017

#600
Alfa Romeo 33 kirjutas:
urmask kirjutas:Veel miskit ideed, mis käepärase hinnaga?
Kolmas võimalus on kasutada lõhnakuuske. :mrgreen:
Oi kurja :D Kõik need korrad, kui ma lapsena ropsima pidin hakkama... :P
--
Urmas
cron