#451
Kui ma nüüd võtan Spritmonitor.de kasutajate hulgast, siis pikemad ja põhjalikud aruanded näitavad sama kulu:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... g=1&sort=3

Ma küll ei tea, kui suur osa on maantee vs linn, aga keskmine tuleb samasse kanti, kui on minu linna sõit külma mootoriga.
Tehase andmetel on keskmine kulu 5.9@100 ning enamus kohti, mida olen uurinud, ütlevad, et tehasekulu vs tegelik on oluliselt erinevad.
Näitena toodud 103kw mootoriga Alfadel on ka Spritmonitoris veidi madalam kulu: http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... g=1&sort=3

zakalwe, vbla su auto elab rohkem õhust ja armastusest? :)

ts, jah, see küünalde hind on tõesti seal 70€ juures + vahetus ilmselt. Ei ole liigne kulu. Ma veidi veel tudeerin seda korduvpõletamist. Kui see kahju ei tee, siis põletaks küünlad lõpuni ära ja alles siis vahetan :mrgreen:
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2015

#452
OT praegusest teemast aga parim reklaam mida mu silmad on iial näinud :clap:
gtv6factory.gif
gtv6factory.gif (36.92 KiB) Vaadatud 6733 korda

Re:

#453
[quote="urmask"
zakalwe, vbla su auto elab rohkem õhust ja armastusest? :)
[/quote]

ElaS. Pole enam minu.
Ja õhust kindlasti. Nagu iga teinegi auto. Kuigi tundub, et õhku oli kütusega võrreldes ebaproportsionaalselt palju.
Armastuse kohta ei oska kommenteerida. Tühja ma teda nii väga armastasin. No võibolla oli siis tema poolt siuke ühepoolne ja vastamata tunne. Nuuks.

Fruit: word. Nii peakski reklaame tegema.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Suvaline pläma 2015

#454
Ma audil andsin kõik need aastad talvel, suure miinusega 2x "küünalt" , halvemaks nende aastate jooksul hommikune käivitamine ei muutunud, ja minust läks auto 476000km ja originaalküünaldega uuele omanikule. Ma hästi ei taha seda uskuda, et 2 või rohkem kordi kuidagi kiiremini selle tapab. Ja kui tapabki, siis üle 3-4a küünalt vahetada pole vast tappev, aga see-eest iga ilmaga naabrimehe kurvastuseks diiselmasin paugust käima :)
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma 2015

#455
Eelsüüteküünla töö uuematel autodel jätkub ka siis kui tuli on kustunud. Piisab lihtsalt süüde pikemas hoidmises ennem käivitamist. Samas uuematel autodel küünlad töötavad ka näiteks siis kui toimub DPF filtri põletamine.

Re: Suvaline pläma 2015

#456
alfaman kirjutas:Eelsüüteküünla töö uuematel autodel jätkub ka siis kui tuli on kustunud. Piisab lihtsalt süüde pikemas hoidmises ennem käivitamist. Samas uuematel autodel küünlad töötavad ka näiteks siis kui toimub DPF filtri põletamine.
JTD mootor on aastast '97 tootmises olnud. Ma selle hingeelu siiski ei oska sulle öelda :)

Tallinnas mingeid diislieksperte ka on? Selliseid tüüpe, kes enne mõtlevad, siis vahetavad.
Ala selle tüübi sarnase mõttemaailmaga inimesi: https://www.youtube.com/watch?v=5WnM_NsOtd8
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2015

#462
Ma ikka veel loodan, et nende hind mitte ei kuku kivina vaid lausa ülehelikiirusel :mrgreen:

Teistpidi jällegi- ostes nn selle hinnakirja algusest masina (a'la 600+eur kuus), siis tahaks loota, et hind kukub vast udusulena
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)

Re: Suvaline pläma 2015

#463
bnd kirjutas:Ma ikka veel loodan, et nende hind mitte ei kuku kivina vaid lausa ülehelikiirusel :mrgreen:

Teistpidi jällegi- ostes nn selle hinnakirja algusest masina (a'la 600+eur kuus), siis tahaks loota, et hind kukub vast udusulena
Lõpuks kukub hind sinna, kust pole enam midagi kukkuda- siis hakkad ostma :) Seni vaatad ja imetled.

Vahet pole, millal ostad- nagu nii torkad silma, kuna Alfasid on Eestis vaid loetud kogus. Kuhugi vist juba kirjutasin selle nr'i ka, et ca 140 AR 159't on Eestis :D Seda siis toodetud 240'000 autost.
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2015

#465
Krt see kukkus halvustavalt välja, päris nii ma seda muidugi ei mõelnud, 159 näeb tore välja :hi:
155 Q4 / 159 jtdm / Kappa 16vT