Re: Suvaline pläma 2016

#3
Slicer kirjutas:HUA!

Sugulane postitas selle oma FB lehel :)
Alfa Romeo käsipidur! :D Viimsi parklas.
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hp ... 4844_o.jpg
Hahaa :lol: Ma olen pm samas seisus... auto seisis kaks nädalat maja ees ja eile sõitma minnes oli tõsiasi see, et käsipidur oli kinni külmunud ja pidurid peal. Soojas garaažis mure lahenes ning olin juba õnnelik aga siis... tõmbasin käsipidurit ja mingi tross purunes :crazy: Ja nüüd olen ilma käsipidurita! :thumbup:

Head uut aastat kõigile ja mõnusat talve nautimist! :hi:
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Suvaline pläma 2016

#4
Kasutan kässarit ainult siis, kui töötavat autot vaja seisma jätta. Hommikul hoiab lumi paigal :)
Eile käisin autoga pesulas (hommikul käsipesulasse, õhtul tagasi). 2 sündmust sellega seoses:

1) Tagaukse tegin lahti, enam lukku ei saa. Õnneks olid vahendid pagassis ja peale 30m ootamist sai ukse lukku uuesti. Ilmselt oli survepesuga luku südamikku vett lastud.
2) Auto läheb kiiremini soojaks. Arumaisaa... nagu reaalselt saab mootori peaaegu et 90 kraadi peale tööle jõudes, muidu oli selline 75 kraadi. Lähipäevil läheb termostaat vahetusse (kindluse mõttes)

Igal juhul väga kihvt ilm on :)

Kes teist siin lamellidega sõidavad? Ma hirmuga jään valgusfoori taga (Tallinnas) seisma ja pöördeid ristmikul teen ka väga suure kaarega, et keegi sisse ei vajuks. Libe on ja need lamellerid kuidagi nagu ei taha pidama saada :)
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2016

#5
urmask kirjutas:Kes teist siin lamellidega sõidavad?
Mu Breral on lamellid, igapäevaselt temaga küll talvel ei sõida kuid eelmise nädalavahetuse lumes hätta ka nagu ei jäänud
Kui suur see vahe naelte ja lamellide vahel praeguse ilmaga on? Jää peal peaks naeltel selge eelis olema aga praeguses lumes?

Re: Suvaline pläma 2016

#8
Ma siin ühes teemas kommenteerisin oma uusi lamelle, mis mul nüüd umbes 1,5 kuud on all olnud. Tookord jäi õhku küsimus, et kommenteeri siis lumega ka.
Võin nüüd kommenteerida, et suht head lamellid on... siiamaani pole olnud erilisi probleeme paksus lumes ega ka sellise pudru sees. Suure kaarega väga kurve ei võta, kui siis natuke.
Nende lamellidega oli tegu:
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Conti ... TS-850.htm

Valisin sellepärast kuna enamus talverehvide testides oli esikolmiku hulgas ning mõistliku hinnaga ja eestist saada.

Re: Suvaline pläma 2016

#9
Need on ilmselt põhjamaa kummiseguga sul.
Kuidas nendel ristmikel, kus asfalt on öösel jäätunud ja peale sadanud lumi kenasti rehvi ja asfaldi-jää vahel sulab?

Olen mõtlema hakanud, et peaks kellegagi rehvivahetust tegema mõneks ajaks- minu uued naastud tema uute lamellide vastu ja siis võrdlema sõiduomadusi.

Selline naastuga rehv mu autol: http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/ ... +RS+(W419)
Viimati muutis urmask, 05 Jaan 2016, 12:12, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2016

#10
urmask su link ei näita ...

Ma küll lamelli asemele vabatahtlikult naelu ei osta.
ma ei sõida ekstreemsetes tingimustes ja kui vaja siis sõidan tasakesi.

Saab 9-5 all 195/65 R15 GoodYear meelega sai kitsamad võetud
Maanteel lume vaale selle auto ja nende rehvidega ei tunne.
Nissan Almeral olid all 185 laid rehvid ja selle kergema aotoga olid vaalud tunda
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma 2016

#11
Lisasin oma lingile "URL" tagid, nüüd peaks korras olema. Foorum automaagiliselt seda korrektselt ei teinud.
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2016

#12
Minu autol on uued Antares Grip20 hiina lamellid.
Olen sõitnud ka uute kalliste ja ka taastatud rehvidega. Reaalselt märkimisväärset vahet ei ole. Kalli rehvi ostmine on üldiselt lihtsalt kindlapeale minek ja head omadused kestavad ehk kauem.

See, miks inimesed kiidavad naastrehve on iganenud kujutelm. Lihtne on peas visualiseerida kuidas naast peab ülihästi aga lamelli tööpõhimõttest ei ole nii lihtne aru saada. Tegelikult peabki hästi- Tallinna tingimustes praktiliselt sama hästi nagu korralik lamell. Minujaoks on naastu kasutamine nagu linnas maasturiga sõitmine. Kui paar korda aastas korraks tee jäiseks tõmbab või vaja kõrgemale äärekivile sõita on ilgelt hea endale kinnitada, kui õnnestunud investeering see ikka oli. :D

Päeva lõpuks on kõik peas kinni ja igaüks ostab selle, mis talle hea tundub.
a.k.a Anthrax

Re: Suvaline pläma 2016

#13
H.E kirjutas:Minu autol on uued Antares Grip20 hiina lamellid.
Päeva lõpuks on kõik peas kinni ja igaüks ostab selle, mis talle hea tundub.
Mul on peas väga hea olla praegu :beaver:

Aa ma vist sinuga üldplaanis nõus. Lihtaslt see pea otsustas, et naaste on vaja mõni üksik kord talve jooksul, kuid need on need määravad korrad.. vms teooria :)
--
Urmas

Re: Suvaline pläma 2016

#14
H.E kirjutas:Päeva lõpuks on kõik peas kinni ja igaüks ostab selle, mis talle hea tundub.
See võtab suht hästi kokku selle teema

Muidugi hea alternatiiv talveks alfahoolikutele (kabiinis võib muidugi tiba külm olla)
3487_900.jpg
3487_900.jpg (44.17 KiB) Vaadatud 8922 korda

Re: Suvaline pläma 2016

#15
Nii nagu teeoludele vastavalt valitakse sõiduvahend ja sõidukiirus, nii tuleb ka ilmaoludele vastavalt valida riietus.
--
Urmas