Re: Suvaline pläma 2016

#571
LKF sõnum on hüüdja hääl kõrbes :-)

peale viimast seadusemuudatust on kõigil huvilistel võimalik sõlmida liikluskindlustuse leping ja käia ülevaatusel jne- probleem tekib vaid juhul, kui omanik on maanteeametit teavitanud võõrandamisest.

Kui võõrandamise teadet ei ole (kui 1000.- on olemas, siis on müüja valik, kas saab auto eest 1000.- ja jätab mnt teavitamata VÕI saab 500.- ja teavitab maanteametit), siis on juriidiliselt kõik korrektne.
Sõiduki vastutav kasutaja on KOHUSTATUD sõlmima liikluskindlustuse lepingu (ja kasutaja on kohustatud kontrollima poliisi)- sõiduki vastutav kasutaja on see, kellele on omanik auto kasutada andnud.
Sõiduki omanik on KOHUSTATUD kolme kuu jooksul hoidma teavet selle kohta, kes on vahepeal sõitnud (kui tulevad trahvid jms)

Kuna maanteeameti autoregister ei näita sõiduki omandit vaid ainult registreerib selle, siis juriidiliselt- kui ma otsustan endale kuuluva auto müüa, siis sõlmin ostumüügilepingu ja kui olen raha kätte saanud, siis on juriidiliselt minu poolt kõik. Mitte keegi ei saa mind kohustada edaspidi maksma trahve vms, kuna auto ei kuulu mulle (kui trahv tuleb, siis peab sellest teavitama politseid, kes võtab ühendust järgmise kasutajaga, kes on võibolla juba auto edasi müünud jne jne jne)

Kuigi nõuetekohaselt registreerimata sõidukiga liiklemise eest on võimalik määrata trahvi kuni 100 ühikut, saab seda määrata ainult juhile, kes sel hetkel roolist tabatakse ning ainult siis, kui auto viimane ostu-müügileping on vanem, kui 5 päeva.

Juriidiliselt on hetkel kahjuks maanteeamet selles seisus, et kui see maks kehtestatakse, siis pole see register enam väärt seda andmebaasigi, millesse see ehitatud on (juba praegu on seal suur hulk "ajutiselt kustutatud" autosid, mida reaalselt mitte kuskil enam ei ole-> edaspidi on seal lisaks sellele veel suur hulk autosid, mille registritunnistusele märgitud omanik on lihtsalt nimi paberil ning sõiduki eest vastutajat pole võimalik leida enne, kui keegi kolme kuu jooksul patrullile näppu jääb - nagu eelpool öeldud on kolm kuud see piir, kui omanik peab teadma, kes mis ajal autot kasutas)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2016

#572
Sõnaga, nagu mina mõistan, hakkab meil edaspidi olema ilge perssetäis vastutavaid kasutajaid, kes tegelikult nagu eriti millegi eest ei vastuta ja omanikke, kes väidavad, et vastutav kasutaja vastutab (teinud läbi selle jama, keegi ei saa sittagi aru ja lõpuks löövad kõik käega, ka see, kes raha nõuab:)) Vastutava kasutaja passi lisamine on umbes 3x odavam kui omanikuvahetus, ka praegu. Vastutav kasutaja saab ju teha kõike peale auto edasimüümise. Põmst hakkab kasutatud autode turul pihta hull skeemitamine ja MNT ametnikke tuleb umbes 4x rohkem palgata (kõva kokkuhoid, head seltsimehed künkal), et see segapuder kuidagi läbi närida. Ja ilmselt hakkab olema suurem hulk välismaa numbritega autosid.

Kõva tulu eelarvesse, oinad. Ma tahaks paar sõna rääkida inimesega, kelle haige pea sünnitis see on.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Suvaline pläma 2016

#573
zakalwe kirjutas:Ma tahaks paar sõna rääkida inimesega, kelle haige pea sünnitis see on.
Arvad, et Sa saaksid aru, mida ta räägib või kuidas mõtleb või millises maailmas elab ... natuke kaheldav :mrgreen:

Automaksu (mis ei ole automaks) mõte on saada riigieelarvesse igal aastal 15mln eurikut... normaalne inimene oleKS nimetanud selle lõivu asemel maksuks ja kehtestaud selle näiteks igakuise maksena 5 raha auto kohta (või midagi sellist) ja oleks teema ammendatud-> omad autot? maksa! (400 tuhat autot korda 5.- on 24 mln, mis on juba rohkem, kui planeeritud raha). See tagaks ka olukorra, kus keegi poleks huvitatud jätma autot oma nimelt ümber registreerimata (saaks väikse muudatuse ja amnestiaga ka registri korda)

praegune skeem, kus vastutava kasutaja lisamine maksab 20.- ja registreerimine 500.- on kuidagi nii vedela olekuga, et lausa kurb hakkab
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma 2016

#574
Novot eksole.
Ma mõtlesin umbes samas suunas, aga pigem nii, et tõstke kümneka võrra arki toimingute hindu. Selle neelaks inimesed rahus alla.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Suvaline pläma 2016

#575
Siin on nüüd neli võimalust, foorumikaaslane
1) teeb nalja...
2) ei ole endale selgeks teinud udu/lähitulede kasutamise reegleid...
3) jõulustress ja väljaelamata pinged...
4) on kahjuks vägivaldne inimene...
Z1.JPG
Z1.JPG (86.12 KiB) Vaadatud 8027 korda

Re: Suvaline pläma 2016

#579
2.8 kirjutas:Siin on nüüd neli võimalust, foorumikaaslane
1) teeb nalja...
2) ei ole endale selgeks teinud udu/lähitulede kasutamise reegleid...
3) jõulustress ja väljaelamata pinged...
4) on kahjuks vägivaldne inimene...
Z1.JPG
Variant D. Oli selles kunagi mingit kahtlust?
Variant B võiks ka tõsi olla, kui nüüd liiklusseadus on väga põhimõtteliselt muutunud. Tunnistan, et pole viimase paari aja jooksul seda süvenenult jälginud. Aga ikkagi variant D. Kahtlemata.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: Suvaline pläma 2016

#581
Slicer kirjutas:Soovib keegi midagi siit tellida? http://shop.alfisti.net/
Olen ise tellimas, kuid nii 55 euro eest ainult, seega ei raatsi paari kleepsu eest pea 30 eurot saatekulu lisaks maksta :)
Kui veel on tellijaid siis saaks jagada.
Olen tellimas .... aga alles paari kuu pärast, nii kaua pole mõtet sul ootama hakata :crazy:

Re: Suvaline pläma 2016

#583
Slicer kirjutas:Soovib keegi midagi siit tellida? http://shop.alfisti.net/
Olen ise tellimas, kuid nii 55 euro eest ainult, seega ei raatsi paari kleepsu eest pea 30 eurot saatekulu lisaks maksta :)
Kui veel on tellijaid siis saaks jagada.
Ma ka vist varsti sealt ostmas, kui mujalt ei leia antenni alusplaati.

Re: Suvaline pläma 2016

#584
valmarv kirjutas:
Slicer kirjutas:Soovib keegi midagi siit tellida? http://shop.alfisti.net/
Olen ise tellimas, kuid nii 55 euro eest ainult, seega ei raatsi paari kleepsu eest pea 30 eurot saatekulu lisaks maksta :)
Kui veel on tellijaid siis saaks jagada.
Ma ka vist varsti sealt ostmas, kui mujalt ei leia antenni alusplaati.
Kurja, sealt lehelt ei saanudki sellist asja :P

Re: Suvaline pläma 2016

#585
valmarv kirjutas:
valmarv kirjutas:
Slicer kirjutas:Soovib keegi midagi siit tellida? http://shop.alfisti.net/
Olen ise tellimas, kuid nii 55 euro eest ainult, seega ei raatsi paari kleepsu eest pea 30 eurot saatekulu lisaks maksta :)
Kui veel on tellijaid siis saaks jagada.
Ma ka vist varsti sealt ostmas, kui mujalt ei leia antenni alusplaati.
Kurja, sealt lehelt ei saanudki sellist asja :P
Vaata äkki leiad siit http://ricambi.alfisti.net/
Kuid see on teine leht .