Paluks nõu

#1
Teretust vanadele Alfa-haidele.

Plaanin Alfa ostu ja jäi silma 147 2.0 TS (kuulutus võeti tänase seisuga maha).

VIN ZAR93700005199678 ja reg 361 MGE.

Eile õhtul käisin vaatamas ja peale käigukasti selector plate'i ja vigaste tagumiste piduriketaste muud muret ei tundunud.

Läbisõidu järgi ootab väga varsti ees rihma ja kogu muu seal kandis asuva krempli vahetus.

Tahaks uurida kas keegi klubilistest ka seda isendit juhuslikult katsuda jõudis ja kui, siis mida arvati?

Homme üritan kiiresti ta spetsidele kaela sokutada ja parema pildi saada.

Mis murelikuks tegi oli müüja - et auto töökaaslase oma ja et hooldeajalugu tal Tallinnas (käisime Rummus vaatamas). Täna tuli jutt, et raamat üldse kadunud.

Autot väidetavalt Metro autos hooldatud. Oma vaese Pesukotiga olen ma seal juba hea mitu aastat käinud ja mitte ei jäänud silma et nad Alfadega oleks tegelenud. Võib-olla olen selle koha pealt siiski ise lauajalg. :)
EDIT: Olen jah lauajalg. Kaevasin foorumis ja näe, tegeleski Metro Alfadega...

Kui mõni hea inimene seda autot ühesõnaga lähemalt näinud on, äkki raatsib kaasa rääkida mis tast arvas.

Parimat,

Loodetavasti lähitulevikuline klubiline Tanel

Re: Paluks nõu

#2
Tervist,

Absoluutselt ei tule selline auto ette...

Aga - üldiselt kui umbes kolmas rihmavahetus ette tiksub (vaja 150 tuh), siis ei ole hooldusraamatul enam suurt tähtsust :) küll aga see hooldusraamatul kadumine on veidi imelik (normaalne inimene hoiab raamatut ikkagi autos)

Soovitaks võtta auto ja minna trk-st läbi (147 on selline veidi põnev auto, et kui selle elektroonikaga on mässatud-nt läbisõidu kohendamisega- siis võib aju ennast ära lukustada ning seda jama ei ole kindlasti hilisemalt vaja ).

Neid 'töökaaslase/sõbra/ämma jne' autosid liigub omajagu ja ainult sellise hämaravõitu müüja pärast ei tasu kahtlustama hakata :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Paluks nõu

#3
Tere taas,

ts, suured tänud vastuse eest.

Auto on ARK-i andmeil kahe omaniku käes olnud ja müüja sõnul samas peres - ema ja tütar. :D Täna sain natuke remondipaberitest pilte ka - rihmadest juttu pole. Ega mul muud muret polegi kui et see raamatu üldine puudumine tekitas kahtlusi. Mitte niivõrd auto kui müüja suhtes.

TRKga täna hommikul rääkisin ja õhtul käime sealt läbi. Loodame sinisilmselt et kõik ongi nii ilus nagu tundub. Läbisõidu kerimist nii väga isegi ei karda aga hea muidugi teada mis nalja see nikerdamine ajuga teha võib - tänan.

Väike närv on sees sest lisaks esimesele Alfale on tegemist ka esimese autoga üldse mis minu nimele tuleb. :)

Parimat,
Tanel

Re: Paluks nõu

#4
NB!!!!

kui viimase 4 aasta paberites rihmadest juttu pole, siis küsi korraga TRK-st ka rihmavahetuse pakkumine-> 16vTS mootorid ei ole andestavad selles suhtes (nagu mitmeid kordi mainitud- kui rihm puruneb, siis rihmavahetusest niikuinii ei pääse). Soovituslik välp rihmale muuseas on 3 aastat ja 60 tuh.

P.S. kui auto jääb peresse, siis 99,999% juhtudel seda ümber ei vormistata (seega võiks suhtuda reservatsiooniga sellesse väitesse) :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Paluks nõu

#5
Reg. numbri ja vin koodi varjamine tähendab, et asi pole õige! Kindlasti kontrolli LKF-is ja Maanteeameti kodulehel asjad üle.

Re: Paluks nõu

#6
Rihmavahetus vähemalt 2.0 JTS mootoril jääb sinna kuni 500 euro ringi kogu kupatusega (TRK-s). Rullikud, hammasrihm, veepump ja jahutusvedelik. Usun, et 2.0 TS mootoril jääb see hind samasse vahemikku.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Paluks nõu

#7
Suur aitäh kõigile vastuste eest!

ts - pole see kuulutus. :) See mida ma uurin on 2006a väljalase ja musta värvi. Algne link on nüüd avamisel asendunud miskise vana Mesa omaga.

wenger - müügikuulutuses olid VIN ja reg nr olemas (esimeses postituses kirjas ka mõlemad). See sai lihtsalt maha võetud kuna broneerisin auto ära.

Rihma välpadest olen teadlik jah. LS 118k ja vanus 11.5a (esmane reg. Eestis 30.08.2006).

Alfa Romeo 33 - TRK pakkumine oli telefonitsi ilma variaatorita 400€, kirjaliku küsin täna õhtul kui auto seal üles tõstame. :)

Aitäh kõigile vastuste eest. Kui täna lõplik otsus tehtud saab panen teema lukku kah. :)

Edukat uut hooaega!

Tanel

Re: Paluks nõu

#8
Tere kõik see Alfa pere!

Tõin tema siis koju ära. Lõplikuks hinnas 1200 ja kuigi ma selle masina ajaloo kohta väga palju targemaks ei saanud siis süda sai võitu. Kui lähebki asi aia taha siis selle summa kannatab koolirahaks lugeda kah. :)

Tänud teile kõigile kiire abi eest. Ootan homset TRK pakkumist selgunud vigade eemaldamiseks ja siis vaatame edasi mis tast saama hakkab. :)

Minu poolt võib teema lukku lüüa!
Parimat,
Tanel
cron