Re: Suvaline pläma Vol 2019

#78
Pezzi kirjutas:
05 Apr 2019, 09:51
Kevad tuleb! Eile hommikul poole 8 paiku tuli Peterburi teel punane Spider vastu. Ilus, rsk! :thumbup:
Alfa Eestis nii eksootiline, et 12 kuud aastas on tunne, et kevad on, kui Alfat näed :D
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#84
spark kirjutas:
08 Apr 2019, 14:11
RGH kirjutas:
08 Apr 2019, 12:28
Traktor kirjutas:
08 Apr 2019, 11:03
Kuidas 1200€ teenida :D

http://www.auto24.ee/used/3078136

VS

http://www.auto24.ee/used/3092722
Ei ole veel midagi teeninud... :)
Äkki tegi miskit korda :)
Mis sest, et tagumine klaasipuhasti on nii vanas, kui uues (tegelt ka täna linnas) kuulutuses samas asendis :)
See ongi tegelikult minu kuulutus :)
Läks tõepoolest nii, et õnnestus auto oksjonilt väga hea hinnaga saada ning täita enda eesmärk omada vähemalt korra elus Alfat :)
Närveerisin kõvasti, kuid minu üllatuseks on auto suurepärases korras ning läbis peale ümberkirjutamist täitsa kenasti ka ülevaatuse. Tundub, et oli olnud hoolsa omaniku käes, nt. on põhja all kõik piduritorud äsja vahetatud. Ilmselt ei olnud see omanik sama hoolas aga arvete/trahvide vms maksmisega, mistõttu inkassofirma tema auto oksjonile pani.
Mis hinda puudutab, siis kivist see loomulikult ei ole, kuid ei ole ju põhjust ka eeldada, et ma korraliku auto sama hinna eest müüki paneksin, millega ma ta sain. Antud juhul läks lihtsalt õnneks, võtan seda pigem kui väikest lotovõitu :) Ei olnud see auto ju sellise hinnaga reaalselt müügis, lihtsalt tegin õigel ajal õige liigutuse ja sain ta endale auto väärtusest oluliselt soodsamalt.

Märkasin, et ka ühes ostuteemas käis arutelu selle auto üle, kui see veel oksjonil oli. Paistab, et keegi siinsetest siiski vaatama ei jõudnud.
"roolilatt on kindlasti läbi, hooldusajalugu teadmata, heitgaasid teadmata, sillad arvatavasti nagu ikka (st kõik otsas), põhja kohta märkeid pole aga see on kindlasti nagu ikka. Ja siis pidurid (esimesed ei haagi, tagumised paistavad puhta kinni)" - roolis loksu pole ning latt ei leki, hooldusajalugu on paberite mõttes küll teadmata, kuid kleebised uksepostil ja kapoti all pajatavad rihma vahetusest ~30000km tagasi ning ka õlivahetuse kuupäev on kleepsuga märgistatud. Heitgaasid mahtusid ülevaatusel piiridesse, veermiku üle samuti ei nurisetud. Põhja alla vaatasin ülevaatusel ka ise ning seal suurt roostet ei ole - küljekarbid on klassikalisest Alfa keskkohast pindmise roostega. Pidurid on väga head - nii esimesed kui tagumised (nagu mainitud, siis hiljuti hooldatud) ning ka käsipidur mahtus piiridesse. Lisaks oli hiljuti veel summuti kallal tööd tehtud - keevitusjälgede järgi saab eeldada, et on vahetatud katalüsaator (küljes on universaalne katalüsaator).

Üldiselt on Alfad minu jaoks täiesti uued ning väga põnevad autod, mille kohta loodan nüüd tänu sellele tegelasele juurde õppida :) Kuid kuna endal on olemas nii igapäeva- kui hobisõiduk, siis on ainus loogiline samm Alfa turule paisata ning temaga sõita, kuniks ta müügis on.
Kui kellelgi on täpsemaid küsimusi antud auto kohta, siis vastan meeleldi ja ausalt enda teadmiste piiris.

EDIT: Tagumine kojamees on kinni jah. Teen kindlasti korda, kuid ei leidnud sel nädalavahetusel selle jaoks kahjuks aega.

EDIT2: Tänud väärt info eest! Lisaks piduritorudele on kindlasti vahetatud ka klotsid (uued klambrid on näha) ning nii esi- kui tagapidurid andsid ülevaatuse stendis väga head tulemused.
Viimati muutis RGH, 08 Apr 2019, 16:06, muudetud 1 kord kokku.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#85
Paar märget

* Rihma vahetus on 50 tuh või 3 aastat
* Kui karbid veel läbivate aukudega ei ole, siis tuleks kiirelt pinnaroostega tegeleda - kui see minema hakkab, siis enam kätt ette ei saa
* roolilati osas - kui loksu ei ole ja simmerid ei lekib, siis tasub ülejäänud torustik üle vaadata (roolivõimu paak jääb kuivaks vaid siis, kui vedelik kuskilt välja tuleb)

Põhja aluste torude vahetamine ei näita hooldust vaid seda, et kuskilt on torud järgi andnud (aga jah - vähemalt on tehtud)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#87
Sellest oli kunagi 2014 aastal ka spyshot'ide seeria koos aruteluga,et mida 4c juures veel parandada peale suurema mootori paigaldamise

Kahjuks aga midagi juhtus selle projektiga
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#88
Mul eelmine telefon kooles ära ja nüüd uus telefon näitab miskipärast (pole ise sättinud midagi, päriselt) google avalehel värskeid Alfaga seotud artikleid :D

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#89
Traktor kirjutas:
09 Apr 2019, 22:33
Mul eelmine telefon kooles ära ja nüüd uus telefon näitab miskipärast (pole ise sättinud midagi, päriselt) google avalehel värskeid Alfaga seotud artikleid :D
Kõik mis sa teed või arvad, et sa teed või mõtled, et sa võiksid teha või mõtted, mis sa mõtlesid, nopitakse üles ning nende põhjal genereeritakse uut sisu sulle.

Seda Alfa Romeo reklaami näen ka mina. Lisaks igasugu ägedaid IT uudiseid ning vahe peal selliseid artikleid, mis panevad mind iseenda identiteedis, orientatsioonis ja maailmavaates kahtlema...

Loogika IT maailmast väidab, et see on ju minu huvide põhjal kokku pandud, aga samas minu emotsionaalne pool siiski loodab, et äkki pannakse ka suvalisi artikleid vahele.. saa nüüd aru.
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#90
urmask kirjutas:
09 Apr 2019, 23:07
Traktor kirjutas:
09 Apr 2019, 22:33
Mul eelmine telefon kooles ära ja nüüd uus telefon näitab miskipärast (pole ise sättinud midagi, päriselt) google avalehel värskeid Alfaga seotud artikleid :D
Kõik mis sa teed või arvad, et sa teed või mõtled, et sa võiksid teha või mõtted, mis sa mõtlesid, nopitakse üles ning nende põhjal genereeritakse uut sisu sulle.

Seda Alfa Romeo reklaami näen ka mina. Lisaks igasugu ägedaid IT uudiseid ning vahe peal selliseid artikleid, mis panevad mind iseenda identiteedis, orientatsioonis ja maailmavaates kahtlema...

Loogika IT maailmast väidab, et see on ju minu huvide põhjal kokku pandud, aga samas minu emotsionaalne pool siiski loodab, et äkki pannakse ka suvalisi artikleid vahele.. saa nüüd aru.

Ma tavaliselt keelan igasuguse nö jälgimise, andmete saatmise ja soovituste tegemise telefonil ära.
Võib olla seekord pole veel piisavalt telefonil isetegevust suutnud taltsutada :D
cron