Re: Suvaline pläma Vol 2019

#286
Kuulge, kas kasutatud kliimapumpadel võib midagi pekki ka minna auto küljest eemaldatuna seistes pikemat aega?

Niiskema ilmaga leiab 156 palju udu endasse, peaks kondi korda tegema lõpuks.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#287
Kui niiskus sisse läheb, siis kipuvad kinni jääma - sõltumata sellest, kas seisavad niisama auto peal või kuskil nurgas.

Pmst - võid arvestada, et kasutatud pumba ostmisel on 80% tõenäosus, et see on sama mis peal olev (alati on võimalik võtta pump lahti ja uuesti korda seada - Youtube pakub erinevaid videosid remondi kohta)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#288
No see konkreetne pump sõitis mittetöötavana juba enne mind, seega ta ilmselt mingi 5 a pole vaeva näinud.
Aga kui tõesti mingi tõenäosus elustada, vb tasub proovida. Lihtsalt siis ei saa kärutada sel ajal

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#289
Tavaliselt see ei takista 99% tõenäosusega leiad lühema rihma ja saad selle peale paigutada - siiani tivastatuna on kõikidel Alfadel võimalus lühema rihmaga kliimast võimalik mööda minna :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#290
hmm... küll oleks hea, kui selline asi päriselt olemas oleks :D

pmst oleks Sul vaja ära mõõta mis selle rihma pikkus ilma kompressorita olla võiks - kompressoriga on 1995, ilma võiks olla umbes 1100 (TS puhul on 2,0 kliimata rihm 1082mm, kliimaga 1855; 6 soont jääb ikka paika)

Roolivõimu kinnituse osas muidugi tuleb siis mingit keemiat hakata tegema.

pmst oleks palju lihtsam, kui leiad kuskilt odava hinna eest kasutatud pumba (üle 100 raha ära maksa, kui pump just äsja töös ei olnud)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#291
Vahepeal hõigati välja, et umbes järgmise aasta teisel poolel veereb tehasest välja viimane Giulietta

Asenduseks peaks tulema Tonale ...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#293
ts kirjutas:
02 Okt 2019, 20:59
Vahepeal hõigati välja, et umbes järgmise aasta teisel poolel veereb tehasest välja viimane Giulietta

Asenduseks peaks tulema Tonale ...
aga seni peate (vähemalt peavad Sakslased, sest ameltlikult Eesti hindu pole) läbi ajama 120hj besiini (seda saab ainult manuaal kastiga) ja 1,6 ja 2,0 diisliga
ehk sama seis, mis viimase aastate 159-ga ja siis kurdetakse et müüki pole :)
Viimati muutis spark, 06 Okt 2019, 20:11, muudetud 1 kord kokku.
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#294
ts kirjutas:
18 Sept 2019, 23:02
Btw - 156 puhul (nagu ka mitme teise auto näitel) on väga hea vahend kiiremaks vahetuseks see, kui käigukangilt umbes 10 cm maha lõigata (seal on kang üle mõistuse pikk)
Huvitav. Aga GTV-l vist ei õnnestu, tagurpidikäigul on see ülestõstetav krae, mis ei jäta väga ruumi mingikski lühendamiseks:
Pilt

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#295
Tegelikult on ka selle vastu rohtu (tegemist on ühe pulga, mis takistab tagumise käigu lülitamist liikuvas kastis - siis on vaja küll ka tross uuesti stoperdada madalamale - trossi enda pikkus jääb samaks, lihtsalt see mõni cm tuleb korralikult ära paigutada)

Teine variant on fikseerida kasti peal olev fiksaator nii, et see enam vajutamist ei vaja ;)

Kui ükskord järgmine nädal jälle garaaži satun, siis võin soovi korral paar pilti teha fiksaator poolest
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#297
ts kirjutas:
06 Okt 2019, 19:46
Kui ükskord järgmine nädal jälle garaaži satun, siis võin soovi korral paar pilti teha fiksaator poolest
See on väga kena, aga arvan, et ära hakka. Ma peaks lihtsalt rohkem sõitma ja vähem selliseid „probleeme“ ette kujutama. Pealegi, päris jamad tekivad omas tempos nagunii. Nt jääb kiiremal (jõulisemal) käiguvahetusel siduripedaal põhja kinni… Sellega tegelemine jääb uue hooaja peale.

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#298
selle pedaali asjaga (omast kogemusest) - kiika korraks kapoti alla, kasti peal on hoob, mille kõrval on töösilinder.

kui töösilindi ümbert on õline, sisi on lihtne probleem (uus silinder või uued mansetid) .

Kui aga töösilindri kinnitus on kõver, siis on probleem suurem (mul oli GTV-l jäätud kõige alumine polt paigaldamata, üks ülemine korralikult kinnitamata ning see venitas metalli välja, kuniks lõpuks suure jõuga vajutamisega tõmbas ka kasti serval keerme puruks)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2019

#299
Ega mul 15kuuel ka sidur niru- aeg-ajalt aitas kasti pealt korra nippel lahti keerata ja oli 3 kuud hooleta. Siis jälle hakkas pehmeks minema.
Viimase õhutamisega ei muutunud midagi peale selle, et nüüd peab väga ettevaatlikult kangiga toimetama.
Toapoolne pisut niiske on, hinnad sõbralikud, paneb vast mõlemad uued.