Re: Suvaline pläma Vol 2020

#256
ts kirjutas:
12 Aug 2020, 15:16
https://www.auto24.ee/used/3399864

"Müüa hästi hoitud mugavustega sportauto. Hea kiirenduse ning vaikse salongiga auto, mis sobilik nii noorele, kui kogenud sõitjale. Alfa Romeod on ehitatud sõitjatele ning seda on juhi kohal istudes tunda. Turvaline ning heade sõiduomadustega auto mida on rõõm kasutada.
Autol all uued suverehvi, talverehvid võimalik kaasa saada lisatasu eest. Minu käes olnud kolm aastat."

Tehnoülevaatus on kehtiv kuni 05.09.2020 »
! heitgaasid- ületavad nõudeid
! esiklaas- mõra allservas
Kui nüüd mälu ei peta, siis oli kuulutus üleval varem kui 06.08. Vähemalt auto24 ma kuulutuse vanust vaadata ei oska. Arvatavasti tuli müüjale see suht halva üllatusena...

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#257
Kuni 7 päeva vanuste kuulutuste hulgas on,seega pidi olema kohe peale ülevaatust.

Iseenesest ei ole kumbki probleem suur aga...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#258
Üldise seisukorra kohta - keskmisele Alfaomanikule tuleb auromüügimõte tavaliselt siis, kui kas rohkem ei jõua või siis on uus auto juba piisavalt raha neelanud...

Mittealfaomanike jaoks on keskmises seisus Alfa siht ideaalkorras auto (ma vahel avastan jälle kui palju kulub raha mõttetute asjade peale - 164 kettad/klotsid/õõtsad näiteks oleks vabalt kestnud veel üks kõva 5 aastat :D )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#259
Sai mõõdetud suppleriga eesmise stabikavarda diameetrit ning sain mõõduks 22.5-22.8mm. Puksi alt kahjuks võimalik mõõta ei ole ilma varrast maha võtmata aga ehk oskab keegi, kes on stabikapukside vahetamise läbi teinud öelda kui suur õhemaks kulumine tavaliselt on olnud eesmisel stabikavardal Alfa Romeo 156l (16 aastat vana ja ligi 200 000km läbisõiduga autol)?
Jaa, tean et seda on raske nii öelda, kuna iga auto on erineva hoolduse, kasutamise ja muude kulumist kiirendavate kasutusjälgedega aga mingi umbkaudse suurusjärgu ehk on oskab keegi visata siia, et kas Alfa 156 stabikavarras on väga aldis kulumisele. :)
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#260
Tavaliselt on probleem rooste tõttu suurenemises, mitte vähenemises :)

Ma vahetasin puksid välja 156-l (200+ tuh sõitnud) ja 147-l (oli vähem sõitnud) ning kulumist seal küll ei märganud - mälu järgi on stabikas 22mm , puksid on samad, seega kui Sul on 22.natuke, on kõik hästi.

Vahetamine on muidugi korralik pain. Soovitus kah- esimene kord olin "kaval" ja jätsin algul õõtsad külge ja vahetasin üks pool korraga - Worst Idea Ever - sai hakkama küll aga ...
Teine kord võtsin püstakud mõlemalt poolt lahti ja panin ja uued alumised õõtsad - oluliselt kiiremini läks :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#261
ts kirjutas:
09 Aug 2020, 10:57
159 on ka siin pakkumisel olnud - sel on kastiga mingi "jama" - kuna Sul on kastiga mingi jama kogemus olemas siis eks ise tead kust maalt kannatuse piir ette tuleb.
Ma nüüd olen siin uurinud ja pean ütlema, et ega rõõmusõnumeid siin väga pole..

Vahe peal jõudsin maha müüa oma Pesukott 508, mille ostsin 100'000km pealt 7a vanusena ja nüüd müües (9a vanune, 137000km) läks auto vigasena müüki- mul viskas jälle üle :D - 2a jooksul 3 liiklusõnnetust, 2 tühja rehvi (1x polnud isegi rehv katki) ja 4 sellist veateadet, mille tõttu auto seisma jäi. Va viimane- kõrgsurvepumba veaga sõitis kuidagi edasi ja täpselt nii see ka uuele omanikule läks. Eriti pull on asjaolu, et 100'000km sõitnud autol oli mootor vahetatud, mis u aasta pärast ostmist välja tuli. Tuleb välja, et esindused on vähem ausad, kui eraisikud..

Huvitav oleks näha, kas 2a vana auto sama jama korraldab.. vbla peaks Toyota võtma :D Ehk et ma tglt loobusin vanadest autodest praegu ning vaatan hoopis garantiiga isendite poole sootuks.

Tänaval vaatan ja imestan, et kuidas need vanad autod sõidavad, rõõmsad omanikud roolis..
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#262
urmask kirjutas:
18 Aug 2020, 23:11
ts kirjutas:
09 Aug 2020, 10:57
159 on ka siin pakkumisel olnud - sel on kastiga mingi "jama" - kuna Sul on kastiga mingi jama kogemus olemas siis eks ise tead kust maalt kannatuse piir ette tuleb.
Ma nüüd olen siin uurinud ja pean ütlema, et ega rõõmusõnumeid siin väga pole..

Vahe peal jõudsin maha müüa oma Pesukott 508, mille ostsin 100'000km pealt 7a vanusena ja nüüd müües (9a vanune, 137000km) läks auto vigasena müüki- mul viskas jälle üle :D - 2a jooksul 3 liiklusõnnetust, 2 tühja rehvi (1x polnud isegi rehv katki) ja 4 sellist veateadet, mille tõttu auto seisma jäi. Va viimane- kõrgsurvepumba veaga sõitis kuidagi edasi ja täpselt nii see ka uuele omanikule läks. Eriti pull on asjaolu, et 100'000km sõitnud autol oli mootor vahetatud, mis u aasta pärast ostmist välja tuli. Tuleb välja, et esindused on vähem ausad, kui eraisikud..

Huvitav oleks näha, kas 2a vana auto sama jama korraldab.. vbla peaks Toyota võtma :D Ehk et ma tglt loobusin vanadest autodest praegu ning vaatan hoopis garantiiga isendite poole sootuks.

Tänaval vaatan ja imestan, et kuidas need vanad autod sõidavad, rõõmsad omanikud roolis..
Kasutatud auto on täpselt nii hea kui on tema viimane omanik. Oleme Saksast ja mujalt Euroopast sadu autosid toonud. Seisukord on täiesti seinast seina. https://www.accelerista.com/abc/lugeja- ... mu8B36aURo

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#263
TAN555 kirjutas:
18 Aug 2020, 23:15
Kasutatud auto on täpselt nii hea kui on tema viimane omanik. Oleme Saksast ja mujalt Euroopast sadu autosid toonud. Seisukord on täiesti seinast seina. https://www.accelerista.com/abc/lugeja- ... mu8B36aURo
Ma olen kõikidesse oma autodesse uputanud raha, sest auto peab korras olema. Ma eeldan, et uus omanik sai igati hea auto minu käest- veermik korras, rihmad-rullikud uued.. ja loodan väga, et tal auto kestab! Aga ise ei julge vist küll enam selle lootusega elada.

Kasutatud auto ostmine on minu jaoks vist alati põrsas kotis.. Arvutitega seonduva ostmisel ma tajun teisiti asju- vigast jama nagu polegi saanud :D Või oskan selle ära tunda. Autodega on paraku veidi nihu läinud :p

Eks see selline vinguva tooniga mure ole.. vbla lihtsalt mul pole õnne olnud :)
--
Urmas

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#264
urmask kirjutas:
18 Aug 2020, 23:11

Vahe peal jõudsin maha müüa oma Pesukott 508, mille ostsin 100'000km pealt 7a vanusena ja nüüd müües (9a vanune, 137000km) läks auto vigasena müüki- mul viskas ...
Tänaval vaatan ja imestan, et kuidas need vanad autod sõidavad, rõõmsad omanikud roolis..
Mul on ka üks 508 hoovis ja see on end väga viisakalt üleval pidanud. Mõned autod tulevadki vist koos kotermanniga, mis jääbki kummitama...

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#266
Tasub pigem osta kuskilt Alfa edasimüüjalt Saksamaalt, kus hooldusajalugu on olemas. Siis ei ole üllatusi tulemas.
Enda Alfa 159 ostsin nii, mobile.ee vahendusel.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#267
või siis riskid (mõnikord tasub ära, mõnikord mitte)

kasutatud auto puhul on tegelikult ju asi lihtne- mida lähemal omanikule/hooldajale, seda kindlam. Ega meile "äsjasaksast" jõunud maisinad ei erine mingil muul moel hollandis või saksamaal "üksomanik " masinatest
Lihtsalt võib eeldada, et kui Gérard viib vana auto Pariisi äärel asuvasse salongi uue auto sissemakseks ja see auto jõuab seejärel saksamaale kõpitsemiseks, kustkohast viiakse see treileril leetu ja siis tuuakse Eestisse muutub auto müügihind mitmekordseks (seejuures tehnikat mudimata).

vahel vaatad müügikulutusi ja imestad, mis on müügiargumendid- muidu on auto vaikne aga tagasillas tahab puks vahetust . Või siis enne avariid (2 aastat tagasi) sõitis iga päev ja korralikult. Või hästi hooldatud (õli on vahetatud kunagi viimase 2 aasta jooksul).

ja siis meenub, et mul on Alfad... ja mulle ei meeldi, kui rool natuke kisub või polster natuke nagiseb või kui pidurikettal on rooste või kuskil on lõtk vms. Rääkimata sellest, et minu jaoks on auto seest kohutavalt must umbes kuu peale viimast põhjalikku puhastust, kuigi teised vaatavad, et auto oleks just nagu keemilisest puhastusest tulnud.

pika jutu kokkuvõte- kui valikus on sama mudeli 5000.- maksev auto ja 8000.- maksev auto, siis ei pruugi need olla erineva väärtusega autod; küll aga kui ostad teadlikult vigase aparaadi 3000 eest, siis on 5000 raha ruumi, et omale 8000 väärtusega auto saada (vähemalt oled kindel, mille eest maksad) :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#268
Tulin just Pärnu-Tln maanteelt ja üks hõbehall 166 oli paraku teisele autole selga sõitnud... küllap omanik muljetab peagi lähemalt.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#270
Noh - see on hea näide tegelikult :)

Kortsus auto eest 2200 on ok hind, vedamise ja tolli osa juurde- ca 4k oleks teoreetiline summa
2k remondile (laks ei ole suur ju) ja tulemuseks on mingi 7 tuh eest auto, millesarnane maksab kaks korda rohkem .

Mida aga heausksele avarii vabana müüa, et sama raha vahelt teha on kuidagi petturlik :)
Tegelikult ma olen normaalne....