Re: Suvaline pläma Vol 2020

#152
Kusjuures telefonis on see tõesti üsna niru - klikkad avataril, valid juhtpaneeli, sealt menüüvalikust (mille jaoks pead ekraani ülaserva vajutama) võtad profiili üle jaotuse ja siis konto seaded
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#153
Selle peale meenus ühe süsadmini paroolide hoidmise soovitus - hoia omal ainult meiliparool meeles, kõik ülejäänud paroolid saad sinna resettida ning genereeritud parooli ei arva keegi kunagi ära :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#155
Muidu teaks aga praegu ei meenu - ma tean, et mingi asja tellimusel vaatasin oem koode ja sealt vaatas vastu Dacia Logan mpv (mis on siis Lada largus)

Mingi täiesti arusaamatu asi oli ...
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#159
:hi: Kas keegi on täpsemalt tankimise ja km järgi arvutanud oma 156 2,5 bensukulu?
Harva sõites ja palju litsudes üldiselt saad aru, miks suht palju valama peab :) ,
kuid eile sai spetsjomm enne ja pärast Rapla-Tln-Rapla tangitud ning Tlnas tagasihoidlik ülemiste-Tondi ja Viljandi mnt poole välja. Maanteel sai ikka maru rahulikult teiste varjus 85ga pool teed. Meenutab ikka pigem maanteesõitu. Vb keegi vähe rohkem statistikat teinud.
117 km ja 12,7L. 10,8 sajale

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#160
kar kirjutas:
12 Mai 2020, 14:01
:hi: Kas keegi on täpsemalt tankimise ja km järgi arvutanud oma 156 2,5 bensukulu?
Harva sõites ja palju litsudes üldiselt saad aru, miks suht palju valama peab :) ,
kuid eile sai spetsjomm enne ja pärast Rapla-Tln-Rapla tangitud ning Tlnas tagasihoidlik ülemiste-Tondi ja Viljandi mnt poole välja. Maanteel sai ikka maru rahulikult teiste varjus 85ga pool teed. Meenutab ikka pigem maanteesõitu. Vb keegi vähe rohkem statistikat teinud.
117 km ja 12,7L. 10,8 sajale
Ma eelmine aasta üks hetk katsetasin Tallinna linnas sõites. Sõidustiil oli vägagi rahulik, suunaga Kakumäe - > Ülemiste -> Kakumäe, üle Järvevana. Hommikul tööle ja õhtul tagasi, vältides peamisi tipptunde. Tulemuseks sain ~14.5 l/100km kohta. Sõitsin vast veerand paaki vms, täpset km arvu ei mäleta.

Tõsiasi on muidugi see, et ega tavapäraselt nii igavalt sõita ei plaani ja see oligi pigem katsetus, mida ei plaani uuesti korrata.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#161
Alfa bensiinimootorid on kõik üldiselt väga janused. :D

Näiteks 2.0ts linnasõidul tuleb stabiilne 11-12l/100km. Tehas annab ka ametlikuks küttekuluks 13-14.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#162
Eks see ole suht arhailine mootor ka, sellest üldkulu kõrge.
Turns petrol into noise ja veits jääb liikumiseks ka :thumbup:

aga põhiküsimus oli pigem, kas maanteel alla 9-10L/100 km ka saab või ei peagi saama :D

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#163
kar kirjutas:
12 Mai 2020, 15:44
Eks see ole suht arhailine mootor ka, sellest üldkulu kõrge.
Turns petrol into noise ja veits jääb liikumiseks ka :D
2,0 JTS oli samasuguse joomakombega!
Evos või CAR-is üks toimetaja kirjutas (aastaid tagasi). Paberi peal tarbivad kõik autod vähem, aga reaalsuses on kütusekulu jäänud samaks.
Seda võrdlust vist pole, mis on kütusekulu erinevused uue ja vana meetodiga mõõtmisel.
Fiati Twin air võttis reaalsuses pea poole rohkem, kui paberil :)
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#164
V6 ei ole katsetamiseks mõistlik :D

Noise ongi see, mis enamiku kütust neelab :D

Aga üldiselt - 2.0 16v ts keskmine oli peaaegu 8, 1.6 ts oli kuskile 7.2 kanti; 2.0 8v on 7.5 , seega ülemäära janused küll ei ole

Arvestades, et mu diisel sõidab pragu umbes sama kuluga (7-7.5)

Ja üldse võiks asi hullem olla (nt 2.3 madalsurve 9-5 näitab sama numbrit sellisel retkel )

Aga seal pole ei jõudu ega häält :)

Edit: spark kindlasti teab vastata, kas Saabi puhul on mingi kütusekulu vahe selles, kas on tegemist madalsurve või kõrgsurveturboga
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#165
Jah, mu JTS võttis ka suht palju (sh ka õli :D ), aga see oli ka ebareaalne, kui tihti seal lambdad läbi läksid. Ehk põhimõtteliselt nende vahetamise võrra võib rohkem valada.