Re: Suvaline pläma Vol 2020

#31
Kirjuta broneeringujärgselt rendifirmasse :) ehk joppab

Muidugi alfa or similar itaalia mõistes ei pruugi väga kehva olla (VW või audit kindlasti ei saa, Fiati kah mitte ...)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#32
ts kirjutas:
13 Jaan 2020, 12:13
minu kauge kogemus parkla kaugemasse otsa parkimisest : panin 164 kaugele kaugele kaugele tahanurka, lähim auto kahe rea kaugusel, jalutasin mitusada meetrit automaadini, võtsin raha, jalutasin autoni tagasi, seisis ikka veel uhkes üksinduses ja auto jurude jõudses asvatasin, et tagumine uks oli konkreetselt mõlki löödud (siiani on veel).

kõige masendavam selle juures on see, et mingi jtüüp sõitis parkla tahanurka, lõi jalaga ukse lahti ja siis avastas, et nüüd läks küll pahasti ja sõitis lihtsalt minema. ja ma siis hakkan nüüd ust üle värvima ..

sama on muidugi ka teiste autodega olnud (mingeid täiesti müstilisi asju tekib auto peale).

abiks on tavaliselt tagumisse nurka parkimine ning auto harv pesemine (kui 159 ja 164 puhul on värv selline, et mustus väga välja ei paista, siis 407 on nii head värvi, et natukenegi asfalti näeb välja jubeda mustusekihina-> ma ei ole veel täheldanud, et keegi väga külje alla tahab parkida )

parklavälise teema juurde-> Tipp on siiski maja eest lapsekäega 155 uksele tõmmatud ilus natuke lopergune ring :D

EDIT: ja Alfade kõrvale parkimine aitab kah tavaliselt
Mul on ka tunne, et auto võimalikult si*asena hoidmine hoiab inimesi veidi eemale. Niimodi, et määrid ennast ikka korralikult ära kui vastu lähed :D

Porise autoga on näha ka kui keegi seda nühkinud vahepeal on...

Aga ikka väga tüütu probleem on tegelikult see inimeste suva pärast teiste vara hävitamine.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#33
Vb mõjutab autode liisimine kuidagi seda isiklikku vastutustunnet halvemaks suunas. Et see polegi tegelt nagu päris minu vara, ma lihtsalt kasutan seda 4 aastat ning pean selle ajaga saama sellest maksimumi. Kasko nagunii kohustuslik ja kui seda kulu juba nõnda palju on, siis olgu ka muretut tarbimist. Ja seda oma suhtumist on lihtne üle kanda ka teistele: kui mina oma auto kriimude pärast ei muretse, miks nemad peavad? Auto ju tarbeese ja mis liigub, see kulub ja mõisa köis ja kõik need teised rahvatarkused.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#34
Ma arvan kah, et see on lihtsalt tavaline hoolimatus. "Mina olen tähtis, teised on mingid mõttetud inimesed. Mina tean kuidas elada,kes elavad teisiti on mingid #@#€d"

Ja muidugi ei tasu unustada, et kui lööd autoukse jalaga lahti, siis oma uks ju viga ei saa :)

Võib-olla mõni on lihtsalt ärritunud, võib-olla teevad lapsed uksi lahti võib-olla on veel midagi aga üldiselt hoolimatus ja vastutusvõime puudumine on ikkagi ühisnimetaja.
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#35
ts kirjutas:
16 Jaan 2020, 21:19
Ma arvan kah, et see on lihtsalt tavaline hoolimatus.
Nii see ongi
Sulvel Tallinna Espaki hoovis pakin last autosse. Tuleb mingi vanamees oma äevinäinud 1 Focusega. Paremal on ruumi küll aga ikka oli vaja oma vasaku küljega kõrvalolevale autole suht ligi sõita . Uks lahti ja kolaki vastu kõrvalolevat autot.
Kuna kiiret pold siis jäin ootama ja lootsin et Škoda omanik ilmub varem välja ...
Aga tuli Fordi omaik, kui sa seletatud et ta tagus kõrvaloleva auto ust - näitasin ka koha ära. Tüüp võtiis taskuräti ja höörus tatiga koha puhtaka ja ütles, et pole häda midagi (tegelikult oli paar heledamat täket) ja sõitis minema (ettepaneku peal oodata ja klaarida autoomanigkuga). Škodale jätsin kirja, mis numbriga auto ta ust täksis.
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#36
Oskab keegi öelda kas Alfa Romeo 159 numbrivalgustuse lambipesa sobib ka Alfa Romeo 156?
Pirn on neil seal sama sees ning pildil tundub lambipesa kuju ka sarnane olema aga sobivateks sõidukiteks annab ta tootel Alfa Romeo 147 ja Alfa Romeo 159 ning Fiatid.
156 kahjuks sellist jubinat Eestist saada pole ja ebayst tellides oleks hinnaks 45 eurot koos saatmisega. Way too expensive sellise pisikese asja eest.
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#38
Küsimus oli see, et kuna vana numbrivalgustuse pesa metallkinnitused on ajaga ära murdunud ning klaas ise ka tuhmiks muutunud, siis oleks plaan see välja vahetada aga kuna ma esialgu Eesti varuosasaitidelt sobivat detaili 156 ei leidnud, siis tekkis küsimus, et kas see detail on vahetatav ka 159 detaili vastu.
Nüüd, kui vaatasin Alvadi lehelt seda numbrivalgustuse pesa, siis seal andis ka 156 sobivuseks - küll preFL mudeli aga oletan, et see pesa peaks ka FL mudelil sama olema.
Aeromotors ja ladu24 näitasid sobivuseks vaid 159 ja 147 ja osa Fiat mudeleid.
Esimest korda pean tõdema, et Alvadi pakub nendest kahest kohast oluliselt väiksemat hinda sellele jupile (tundub, et tegu on OEM Marelli jupiga ka) koos tasuta saatmisega. :D
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#39
Alvadil on vahel ka helgemaid hetki :)

Praegu tundub, et nende hinnastamine on kataloogipõhine:
Ladu24 kataloog (see on siis vist Balti auto osad vms) on mõnevõrra kallim
Allcar'i kataloog on tunduvalt kallim
Tecdoc on lausa kahe või kolmekordse hinnaga
Nende oma kataloog on märgatavalt odavam, kui teised

Ma mingil hetkel avastasin, et kõige parem on kõik neli kohta läbi vaadata (muidu mulle meeldib allcar, kuid kahjuks on neil ainult jetexpressi kullerteenus mille kvaliteet on alla igasugust arvestust; seal oli meeletult suur kogus Marelli kaupa kunagi)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#42
Traktor kirjutas:
29 Jaan 2020, 01:42
Kuidas üldine meeleolu/kogemus selle Alfa 2.0 v6 turbo 151kw kohta on?
Mina koguaeg vesistan :D neid on viimasel ajal väga vähe liikumas näha.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#43
punane heleda nahaga 166 tbi on IMHO parim võimalikest kooslustest (ma isiklikult fännan 12V Bussot olulislet rohkem, kui 24v-d... töötab kuidagi ehedamalt ja vanaaegsemalt)

praegune müügis olev oleks mul ammu ostetud, kui mul juba ei oleks kolm autot tegemises :D

EDIT: tegelikult on 166 üldse ütlemata aus ja hea asi :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#44
ts kirjutas:
29 Jaan 2020, 11:37
punane heleda nahaga 166 tbi on IMHO parim võimalikest kooslustest (ma isiklikult fännan 12V Bussot olulislet rohkem, kui 24v-d... töötab kuidagi ehedamalt ja vanaaegsemalt)

praegune müügis olev oleks mul ammu ostetud, kui mul juba ei oleks kolm autot tegemises :D

EDIT: tegelikult on 166 üldse ütlemata aus ja hea asi :)
Alfa müügiga vist ongi see häda, et võimalikul ostjal on teised Alfad juba ees :D Selle punase vastu oleks endalgi huvi, aga mul juba on ju...