Re: Suvaline pläma Vol 2020

#46
Viimasel ajal on jäänud mulje, et 156-sid kuidagi väheks jäänud siin... ?
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#47
Faif kirjutas:
31 Jaan 2020, 17:42
Viimasel ajal on jäänud mulje, et 156-sid kuidagi väheks jäänud siin... ?
Eks 156 kipub olema selline mudel, mida keegi suurema ja kulukama rikke puhul väga remontida ei taha - rahaliselt mõtekam varuosadeks teha või kogu auto vanarauda viia.
Lisaks esimese otsa 156 mida vaevas ka korrosiooni probleem just auto põhja silmas pidades.
Lihtsam ja odavam jällegi auto vanarauda viia, kui põhja keevitama hakata, eriti kui veel endal keevitusaparatuur puudub ka.

Väga müügikuulutuste alt ka enam 156 eriti silma ei paista. Kui leidub, siis enamus on kas diislid või mootoririkkega bensukad.
156 2.5 V6 pole mu silmad ammu müügis näinud. :thumbdown:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#49
Vahepeal said 156-d otsa jah (20 aastat täis). Umbes 2 aasta pärast hakkab neile arvatavasti jälle tulema (teises hinnaklassis) ja 159-d hakkavad otsa saama

Ja siis tulevad 159-d tagasi ja giuliettad hakkavad otsa saama (sinna on veel ca 5-10 aastat)

Imho - praegu tuleks bussod kokku krabada - need on kohe kohe täiesti otsas :)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#50
Viimastel aastatel on 166 täitsa pildilt kadunud olnud, nüüd siis (ilmselt) mõneks hetkeks tagasi... kauaks tõenäoliselt aga mitte. Eesti turg on korralikust masinast täitsa kuiv. Euroopas veel õnneks asjalikke eksemplare leidub, samas ka hinnad tõusevad mühinal, eriti võrreldes 2-3 aasta tagust turuhinda.
Praegu oleks siis paras aeg üks 156 ära päästa... :D 2 aasta pärast nõudlus tõenäoliselt juba suur(em).
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#51
166; 156; 147 ja GT on praegu renessansis-> on oodata, et umbes järgmisel või üleärgmsiel aastal hakatakse enamvähem korras autode eest jube suurt raha küsima :D

korralik Busso või selespeed oleks igati mõistlik investeering (või siis igapäevasõiduks korralik diisel - mida annab kah tikutulega otsida praegu)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#52
Hetkel müügis 3x facelift universaalid ja üks prefacelift bensukas, kah universaal.
Kirsipunane TS vedeles venelaste platsil 2 aastat umbes aga vahepeal kuskil eraka käes elanud. Üks on risu, 2 on ka platsil, päris ostma ei kutsu ükski neist.
Alfas are for nice people...

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#53
need hallid diislid on selline ei liha ega kala - 1,9 on üle hinnatud (ja müüja ei ole eriti ... usaldusväärne); 2,4 tundub korralikum aga müüja on kah selline ... imelik .

punane pre-fl on aasta tagasi ostaautod.ee platsilt soetatud (seisis seal mitu aastat jah ) ja niipalju, kui mäletan, siis üsna kohe peale ostu tuli uuesti müüki enamvähem ostuhinnaga ning muidugi on see täiesti plank ;

JTS vajab uut mootorit (aga muidu näeb üsna hea välja)-> oleKS kohta ja vaba 1000 natuke raha sisse ladumiseks, siis oleKS mõistlikuim valik :)

soovis on veel mingi 400.- aparaat, mis tõenäoliselt kannatab selle käes, et põhi kukub alt ära

Kuigi vahel satub neid mõnesajarahaseid veel siia ja sinna, siis praegu on 156 investeeringu mõttes kõige parem aeg (GTA-sid saab ka edaspidi aga mitte-GTA'dega läheb keeruliseks... kuigi neid on tehtud pea 700 tuhat)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#54
Pikemat aega seisab üks Busso mootoriga preFL 156 Lasna parklas, rehvid tühjad ja tagastange külgmisel osal suur mõlk - samas tiib tundub sirge olema, ehk ei ole see löök siiski metallosadeni jõudnud, sest 156 on stange külgmisel osal ja kere vahel päris suur vahe. Auto on halli nahksisu ja vist oli ka Selespeed käigukastiga. Peab vist kojamehe vahele panema sildi, et sooviks osta. Kui kommirahaga saaks, siis võiks isegi soetada ja tasapisi üles vuntsida. :beaver:
If you park it and don't look back as you walk away... you bought the wrong car.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#55
166; 156; 147 ja GT on kõik sellised moodsad 21. sajandi autod. Ma ei suuda uskuda, et nende eest niipea oleks võimalik erilist raha saada, v.a. Bussod. Näib, et Busso-vaba vanem Alfa on Eestis kuni 1500€, mudelist sõltumata. Kui on tõesti heas korras, siis pead ära ootama ka asjatundliku ostja, kes seda korrasolu väärtustab.

Teiseks hoiab nende hindu all ka see, et 159 ja Brera vajuvad oma hindadega kraesse, varsti ka Giulietta. (Samas on 159 ja Brera nii rasked, et hobiautode kontekstis muutuvad ebahuvitavateks. S-klass võib olla raske, aga midagi nii rõõmsat ja ergast ja tundlikku nagu parimad Alfad ei saa olla tühimassiga 1700 kg. Igapäevaautodena on nad muidugi super.)

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#56
Bussot selespeediga ei saanud (välja arvatud GTA :twisted: )

küll aga oli 156 peal 2,5 Bussol oli H kujulise valitsaga automaatkast (geniaalne asi IMHO)
Pilt
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#57
ts kirjutas:
04 Veebr 2020, 09:25
Bussot selespeediga ei saanud (välja arvatud GTA :twisted: )

küll aga oli 156 peal 2,5 Bussol oli H kujulise valitsaga automaatkast (geniaalne asi IMHO)
sama asi oli vist ka algusaastate 3,0 166-l või mäletan valesti
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#58
Eestis oleks keeruline raha saada ka siis, kui keegi läikiva 33, 75 või 155 müüki tooks. Üldse on siin keeruline lahti saada millestki,mis pole viiene bemar, A6 või diisel Passat :D
Alfas are for nice people...

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#59
spark kirjutas:
04 Veebr 2020, 10:10
mäletan valesti
jah, mäletad valesti :D 166-d olid kõik tipronic'uga

korralik 33 ; 75 ; 155 vajavad seda, et oleks õige ostja õigel hetkel olemas-> 155Q4 läheb õige hinna juures tundidega (nagu ka integrale'd); 75 Busso samuti; 33 tõenäolsielt samuti.

võlusõnad on "õige hind" ja "läikiv auto"- > see üles lakutud kaheldava kvaliteediga 75 on jube hea näide (tahad endale ehitatud auto eest kahekordset turuhinda, siis jäädki müüma); samas Kalvo 164 on hetkel n.ö. viimasel piiril... neoklassik küll aga veel ka igapäevaks sobiv (paar aastat veel ja see ongi ca 10k maksev apaaraat, mis kollektsiooni kuulub)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#60
A6; diiselgolfid ja diiselpasstaid on minu jaoks täielik müstika. Need on ju lihtsalt kohutavad autod... kes ja mis põhjusel ostab omale 2k eest 20 aastat vana passati on täiesti kreisi küsimus...

teine müstika on T4 - ei saa mina aru, mida selles autos nähakse (T2 ja T3 on mõistetavad - need olid tõesti erilised aga t4 on ju täpselt sama, mis suvaline teine kaubik)
Tegelikult ma olen normaalne....