Re: Suvaline pläma Vol 2020

#196
Küss seoses Alfa 159 ja LSD kohta.
Ma pole veel oma "uuringuid" lõpuni viinud. Aga tekkis kahtlustus.
Nimelt nagu teada, LSD sildade puhul on see, et lõpuni pöörates hakkab veidi nagu lohistama rattaid. Ja no muidugi kaks jutti teepeal.
Ma varem pole sellele mõelnud, aga hakkas nagu sähvatama.
Ma olen aru saanud, et alates 2008 olid neil kõigil nö eQ2, ehk siis miskine elektrooniline LSD, kuidagi nende libisemisvastaste ja pidurite koostööl tehakse miski magic, et toimiks umbes nagu LSD.
Tean, et on nö lisadena Q2 pakette, kus siis päris visco LSD esisillas.
Aga, et 2.2 JTS ja 2006 aasta 159, kas tõesti võib nõnda olla? Kuidas seda "mõistlikult" kontrollida?
Bemmidel on mingid neti vin-lugerid, mis ütlevad vin'i põhjal põhimõtteliselt kogu tehasest saadud lisavarustuse ette. Viimse topsihoidjani välja. Alfadel sellist pole nagu leidnud.
Mis variandid mul on?

Olgu öeldud, et sildadega peaks kõik korras olema, töökojad ja ÜV-punktid pole märkusi teinud ka mu poolse tähelepanu juhtimisega. Kaks jutti kruusale sai küll kogemata nõnda et "traction control" oli sees. Pole veel meeles olnud ilma nendeta proovida.

Lihtsalt hakkas huvitama see lisavarustuse teema jne.

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#197
Q2 oli nii, et 156/147/gt/166 ja teised selle põlve autod said teatud tingimustel tehasest omale mehhaanilise lsd.

Põhjuseid oli mitmeid, peamisena siis gta :D

159 minu teada seda ei saanud- 08 alates oli differ elektrooniline, mis tegelikult oli juba enne seda üsna hästi olemas

Nimelt on Sul armatuurist nupp nimega asr/vdc. ASR ülesanne on hoida rattaid ühtlased liikumises- kuna koos vdc'ga toimivad need üsna kiirelt, siis on võimalik, et kuigi Sa näed kahte jutti, siis tegelikult on selle maa peale 100 korda rattaid läbi pidurdatud (Alfa ASR on imelik loom - see ei takista täielikult rataste läbilibisemist :) )

Testimiseks võta ASR maha ja siis hoia veel nuppu peal kuniks ka vdc maha tuleb - peale seda saad proovida ilma elektroonikata

Edit : lisavarustusega on selline asi, et minu teada on selle jaoks ka tehaseandmed olemas - lihtsalt info ei ole avalik (dekooder ise ei ütle midagi - üsna paljudel firmadel ei ole juurdepääs auto infole lihtsalt piiratud)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#199
lihtsalt suvaline märkus- 21 sajand ja digitaliseerimine ruulib täiega-> sattusin mingil hetkel Noor tehniku kauplusse ja nägin sellist asja https://www.noortehnik.ee/caliber-ca75-2-autovoimendi/
ja sealt edasi- kui ei ole RCA väljundit-> who cares... juhtmed on niikuinii eilne päev :D
https://www.noortehnik.ee/caliber-ca75- ... ovoimendi/

see nagu päriselt ongi 100 x 78 x 36mm mõõtudega-> need mõõdud on ka korraliku crossi jaoks suht normaalsed,rääkimata siis võimenditest :D
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#201
ts kirjutas:
07 Juul 2020, 11:50

Vaata kes müüb ... muidugi võin ka eksida, et see ei ole see, autoajakirjanik :)
Autolehes tuleb homme samast autost ka kautatud auto rubriik! Vähemalt eelmine autoleht reklaamis seda sama auto pildiga.

EDIT: paneme ikka siis ühe Alfa kah Alfa Romeo MiTo DISTINCTIVE 1.4 TBI FIRE 16V TURBO R4 114kW
https://www.auto24.ee/used/3376786

mitte, et siin midagi valesti oleks aga päris kõike ei peaks kah üles lugema (Multiair DNA on veel puudu)
Seitsekümmend Viis

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#202
FB grupp Alfa Romeo Club Estonia tehti nüüd ametlikuks klubiks, MTÜna.
Selline kokkuvõte FB lehelt.

Esimene — nüüd toimib meie klubi veebileht www.alfisti.ee, kust saate kõige värskemat infot sündmuste kohta, saate teada meie partnerite ja klubi liikmetele kehtivate allahindluste kohta ning lugeda seda, mida meist kirjutatakse meedias.

Teine — meie klubi on ametlikult ja juriidiliselt avatud! Sel nädalal registreeriti edukalt MTÜ Alfa Romeo Club Eesti. Milleks see mõeldud on? Esiteks saame nüüd suhelda Alfa Romeoga ametlikul tasandil. Teine eesmärk on suurte ja kvaliteetsete ürituste korraldamine.

Ja lõpetuseks lubage mul meelde tuletada — juba järgmisel laupäeval, 18. juulil kohtume teiega kell 14.00 restorani Attimo parklas. Parkimisjuhend ja üritusel osalemise kontonumber avaldatakse 10. juulini. Forza Alfa!

Re: Suvaline pläma Vol 2020

#210
Eile ilmus Alfa taas mu ellu



Sõitsin Volvoga Kristopi Alfale sisse :oops:
Räägitakse, et armid kaunistavad koera, aga kas ka Alfat....?
On see mingi taevalik sõnum? :mrgreen:
See suvi siis Volvoga : XC60 R-Design Polestar :)
cron