AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#151
puht füüsikaliselt on ju jutus iva sees. auto pidurdusteekond pikeneb võrdeliselt kiiruse muutumise ruuduga.

ometigi tahaks natuke õigust ka ise otsustada õige sõidukiiruse üle. ega ma terve talv 90ga ei sõitnud. mäletan ühte õhtut, kus ei saanud karksi-nuiast tartusse sõites kordagi üle 50 km/h sõita. aga kui on ilus ilm ja hea nähtavus miks ma siis ei võiks 100 või 110ga sõita?

näide. sain punase tulega jalgsi teed ületades kirjaliku hoiatuse. oli üks esmesi selle talve külmasid ilmasid ja ma üritasin seletada, et kummalegi poole 200m ulatuses polnud ühtegi autot. nemad aga istusid oma saun-soojas škodas ja mudkui targutasid, et "...kuhu te siis kiirustate..." ja "...me siis võtame teil natuke hoogu maha..." jne.

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#152
Füüsikaliselt (puhtfüüsikaliselt) ei ole mingit vahet, kas sõidad teelt välja 90km/h või 100km/h

ja üldiselt puhtfüüsikalise inimesena mina nt maanteel ei talvel ega suvel piduripedaali ei puudu (pidurdan vaid mootoriga)- v.a. tõesti äkkpidurdused (kui mingi jopakas nina ette keerates trikitama hakkab)... ja liiklusohutuse poolelt võin täie kindlusega väita, et kui autod sõidavad 10m pikivahega, siis on ka linnakiirusel kolin kerge tulema :mrgreen:

ehk siis ... kui tähelepanelikult ja teistega arvestades sõita, siis ei ole mingit suurt vahet, kas sõidad 70 või 110 km /h (kiirustel üle 120-ne on muidugi pilt juba veidi erinev... )- kuna Sa ei peagi pidurdama (tegelikult on ka linnas sama olukord- kui jätad mõistliku pikivahe ja vaatad kaugemale, kui augud auto ees maas, siis suudad täiesti vabalt reageerida)

Mingis mõttes olen muidugi kogu selle aktsiooniga rahul (purjus juhid, arutu kihutamine jne) aga selline +/-10 km/h peedistamine on küll üle igasuguse arvestatava piiri läinud (kui sõidan nina spidomeetris jälgides 97,38 km märki, siis ma arvan, et olen kordi ohtlikum liikleja, kui hoides spidot kas 90 või 100 peal :roll: )

Ah jaa spido järgi 94,38-ga sõites on tegelik kiirus ca 90km/h ja mõned asjapulgad leiavadki, et siis on jummala õige hakata 92 km/h mööduma (mingi aeg tagasi on selline juhus, kus vaatasin peeglisse... ahhaaa näe MB tuleb... umbes 10 km hiljem pani suuna sisse ja siis oli tahavaatepeeglist kadunud ... ja selle aja peale, kui see ükskord juhiuksest paistma hakkas, olin juba täiesti auto olemasolu unustanud :duh: )

ja jälle lõpulausena-> lp härrad võiksid sellise jama asemel tegeleda millegi tõhusamaga... kasvõi andes patrullidele sellisid ülesandeid, mis on ka päriselt liikluse rahustamiseks vajalikud :cop2:
Tegelikult ma olen normaalne....

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#153
janar_t kirjutas: Eriti hästi teeniks pappi rohelise fooritule vilkumise ära kaotamisega :icon_thumbup:. Vähemalt Tallinnas tundub see plaan juba praegu töötavat - Paldiski mnt, lubatud 70km/h, too jalakäijate foor seal mis-iganes-trollipeatuse juures. Poolteist plõksu rohelisele enne kui kollaseks läheb,
sellisega on lihtne ... kahjuks või õnneks pole jopanud aga foorides kus vilgub poolteist või kaks ja pool korda
ja keegi julgeks tüütama hakata ... siis ma laseks neil tee pikkuse ja muud nüansid kohapel väja arvutada ...
kas on üldse võimalik pidama saada ...
sest ma arvan, et praegugi on kohti, (tallinnas vist enam mitte) kus foor vilgub 4x ...

matemaatikud arvutage mis on peatumise (teepikkuse vahe) koos reageerimisega 1.5 ja 5 sekundi jooksul
Seitsekümmend Viis

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#154
Täna õhtul oli üks ilus punane 155 ennast minu kõrvale parkinud Rocca parklas :icon_thumbup:
Kes võtab omaks? :D

Aga alati võtab südame soojaks, kui teise Alfa enda oma kõrvalt leiad :thanksspin:

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#155
Slicer kirjutas:Täna õhtul oli üks ilus punane 155 ennast minu kõrvale parkinud Rocca parklas :icon_thumbup:
Kes võtab omaks? :D

Aga alati võtab südame soojaks, kui teise Alfa enda oma kõrvalt leiad :thanksspin:
Tere, Tere :icon_clap:
Mina olin :)

Vaatan et tuttav 156 GTA :icon_thumbup:

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#159
kuna täna oli üle mitme aasta asja ühte kohalikku liivapritsiga tegelevasse asutusse ja eelmine kord vedeles seal lancia beta, nüüd siis haarasin fotoka kaasa:
Pilt
Pilt
Pilt
ehk nagu avastasin koguni kaks betat, sai ühe tegelasega ka juttu puhutud ja ta rääkis, et kunagi oli keegi talle need kaks toonud, et kahest üks ehitada ja siis olla omanik kadunud nagu vits vette ja nii nad seal vedelevad juba aastaid, muuseas ühel tundus kere täitsa kobe olevat välisel vaatlusel

ps ma isegi mäletan 90nendate alguses tallinnas sõitvat kuldset betat
s.tt lugu on see, et ma nüüd tahan betat

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#161
:icon_shocked:

kräpp...

peale teistkordset piltide vaatamist tuleb tunnistada, et tahaks kah betat :duh:

aga loodetavasti läheb see üle :icon_thumbup:
Tegelikult ma olen normaalne....

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#162
ts kirjutas::icon_shocked:

kräpp...

peale teistkordset piltide vaatamist tuleb tunnistada, et tahaks kah betat :duh:

aga loodetavasti läheb see üle :icon_thumbup:
ts ma lohutan Sind ,neid on seal 2 tükki. :icon_thumbup:

AUTO TEEMALINE suvaline PLÄMA vol 4 !

#164
Keegi oskab öelda täpselt, kuskohas ja kui mitu salongituld peab 156's olema?
Hetkel põleb armatuuris kollane pirini tuluke, et kuskil on midagi läbi. Kõik välised tuled töötavad, sees töötavad ülemised laetuled, nii ees kui taga. Pagassi tuli hakkab põlema kui lahti teha, kindalaeka tuli põleb. Kus kurat veel on neid pirne? Ma ei mäleta kas jalgade koha peal peaks ka põlema tuled kui uks lahti teha? Hetkel ei suutnud esmasel vaatlusel mingeid pirne eesistujate jalgade kõrgusel leida. :icon_think: