M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#1
Lühiiseloomustus:
1,6 TS 88kW 1998 läbisõiduga hetkel ca 230 tuh... uusi rihmasid vajab kas 30 tuh või 2 aasta pärast
Lisavarustus:
-nahksisu (enamvähem korralik ja kollane);
-Puitrool koos puitmaterjalist käigukanginupuga
-kliima (enamvähem toimiv- kuskilt vist lekib)
-kuus kõlarit (ühendatud 4)- ees hertz (vist) 6,5 kompod tweeteriga, taga originaalsed 6,5" või Pioneeri 6x9 ovaalid lisaks veel RCA makist pagassi ning kriipsuke ka muud kaabeldust
lapitud sisselasketrakt (väike mäkaivar, kuna lihtsalt ei ole enam võimalik leida sobivaid juppe)
toonklaas
signalisatsioon (ühe puldiga kuna senine omanik on olnud laisk ja pole viitsinud janar_t käest teist pulti ära tuua :oops: )
kahed väga kenad kingad (16" selespeed ja 16" mingi muu asi) koos sobivate (talviste Conti kontsade ja suviste paksu-mummulise-mehikese omadega ... kuigi kontsad on kulunud.. uusi talvekontsi oleks ballisaali keerutamise vältimiseks vaja umbes 4 ja suve omasid umbes 1-2 )
Seeliku alla vaadates midagi rebasekarvalist ei paista (hämmastav nii vana 156 kohta)

Üldiselt... väga viisakas vaadata ja kena kuulata (sportpütt ei ole pärit mitte Fixusest vaid ikka päris ehtsa sertikaadiga).
Natuke võiks kasutada meiki (üksikud pisikesed iluvead on kallal tavalistes kohtades- peeglijalad vajaks natuke paremat värvi, rattakoopa servad vajaks värvi ja lakki, küljelaiendid natuke liimi rohkem ei meenugi.. aga noh)- kellel neid poleks..


Pisikeste probleemidega: tõsi küll
1: kunagi aastaid tagasi pani kuri mustlane peale väga halva needuse kuskil Viljandi bussijaama kandis. Selle tulemusena (või loomuomase tunnusjoonena) on vahel juhtunud tõsiseid kodutülisid omavahelisel suhtlemisel( positiivne on see, et kodutülid on alati olnud kodus.. mitte küla peal... seega pole kordagi juhtunud, et kumbki arusaamatuse või tülide osapool oleks liikunud koju võõras seltskonnas või kõrvalise abiga). Kaasa natuke juhendit pirtsutamisega tegelemisel.

2: kahjuks on tabanud lampjalgsus - hädasti oleks vaja pöörduda pediaatri poole probleemi lahendamiseks.

3: kõhulahtisus vaevab aeg ajalt... abiks oleks kui saaks lappida ära karteripunni keerme ning ühe pisikese simmeri

4. vahel kustub silmis sära (selle sissepuhmiseks on vaja natuke vaeva näha...)

5. vahel ei ole soovi jõudsalt ja kiirelt kepsutada ilma pearingluseta (probleem on tavaliselt lihtsalt lahendatav näidates välja natuke hoolivust või kasutades lõpuks igavese õnne võlukaarti- juhend kaasa)

kirjutan juurde, kui veel midagi meenub ning kui pildid paika saab :wink:

Võib juhtuda, et lähiajal (kui ilm lubab), suudan seda veenda vaatama väga pikalt ja sügavalt silma kõigile huvilistele (juhtmepistikud on tegelikult olemas) ning suudan ka kepsutamise soovi taastada.

JA rahast ei teagi hetkel rääkida :roll: minu käes on auto läbinud 1,5 aastaga tervelt 30 midagi tuh km... ja neelanud hulga raha oma kapriiside rahuldamiseks (ülalmainitud asjadele lisaks peab arvestama umbes 3-5 tuh järel juhipoolse õõtsa vahetamisele ning esiamordid hakkavad arvatavasti umbes 30 tuh pärast vaikselt vahetust nõudma... tagumised kiigepuksid vajavad selle aja peale samuti vahetust).

Kel huvi- andke märku :D

P.S. kaasa saab ka ARK väljavõtte ülevaatustest (kordagi pole läbi kukkunud ning kordagi pole ka läbisõit vähehenud)
Tegelikult ma olen normaalne....

M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#3
Täidan lüngad :mrgreen:

Kõlarid ees on mitte-päris-suvaline Signat'i kraam. Mudelit enam ei mäleta. Teine signa pult on teadmata kadunud :icon_thumbdown:. Olen kõikvõimalikud ja võimatud kohad mitmed korrad läbi otsinud ja ei ole leidnud enam. Ei oska isegi kahtlustada, kellel ja millal seda minust rohkem vaja võis minna. (Talve)veljed on BSA kataloogist ja said ostetud uuena.

:icon_hi:

M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#4
:offtopic:
ts kirjutas:Kel huvi- andke märku :D
No miks ei peaks huvi olema, väga ponks 156... nämm-nämm..


Kahjuks ainult teoreetiliseks huviks jääbki, sest järgmine kuu tuleb oma 156 ravile viia (rihmad/õlid/tagumised amordid&puksid/elektrianomaaliad). Jube mõeldagi :banned:

M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#5
Äkki kedagi huvitab :icon_thumbup:

Sõiduk (ALFA ROMEO 156, ZAR93200000020246) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud liikluskindlustuse kindlustusjuhtumis. Sõiduki kindlustusjuhtumis hävinenuks tunnistamise kohta registris teavet ei leidu.

Omaniku märkus-> õnnetus oli pool aastat enne minu kätte sattumist (kundepoolne tiib, kapott stange... kerele ei mõjunud kuidagi halvasti)

ning üldajalugu

Esmaregistreerimise kuupäev (B) 27.02.1998
Eestis registreerimise kuupäev (B1) 05.07.2006
Registreeritud Eestis kasutatuna, päritolu riik Itaalia Vabariik

Ülevaatused
Aeg Ülevaatuse liik Otsus Odomeetri näit
30.07.2012 Korraline Tehniliselt korras 235630
26.07.2011 Korraline Tehniliselt korras 205310
20.11.2010 Korraline Tehniliseltkorras 190530
01.08.2008 Korraline Tehniliselt korras 146611
05.07.2006 Korraline Tehniliselt korras108000

Toimingud sõidukiga
Kuupäev Toimingu nimetus
27.05.2011 Omaniku vahetus
08.12.2007 Omaniku vahetus
08.07.2006 Omaniku vahetus
05.07.2006 Sõiduki registreerimine
04.07.2006 Registreerimis eelne akt
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#6
:eh:

teema enamvähem umbes aastakeseks maas :mrgreen:

kuri plaan on uued rihmad peale visata ja selle aparaadiga edasi sõita kuniks 155-d ära lakutud on ja siis võibolla edasi vaadata (kuna tegemist on nüüdseks juba 15 aastat vana autoga, siis ... pole küll klassika aga ikkagi)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#7
Nii- proovime siis uuesti koos updatega:
Läibisõit: 315 tuh (give or take)
istmed on praegu roheline veluur, uksepolstrid jms on kollane nahk
velgede arv on oluliselt kahanenud :-)

Vigadest:
1.esiklaas on mõrane ja tuleb enne järgmist ülevaatust ära vahetada (ca 250.- koos tööga pakuti mulle)
2.karbid tahaksid keevitamist või vahetamist (viimasel vaatlusel oli ühel pool tagaküljel ca 15cm auk ja teisel pool 6cm-> ei garanteeri paikapidavust);
3.geneka rihm kigiseb (tahaks uut rihma ning rullikut);
4. kliima ei tööta ( märkide järgi voolas tihendi vahelt tühjaks), viimati olid kõik komponendi täiesti korras
5. makk ei võta raadiot (aga see eest mängib MP3 ka pulga pealt ja on puldiga)
6. juhipoolne tagauks krägiseb (tahab uut piirajat)
7. üks tagumine udutuli vist ei tööta (ma ei ole viitsinud vaadata), pirne pole juba varsti aasta jooksul ühtegi läbi põlenud
8. võib olla (võib ka mitte olla), et 2 pisikest küünlat tahavad vahetamist (kuna 2 olid kutud, siis võib eeldada, et 2 on veel)
9. üks esiamort annab juba viimased 3 aastat testis 66% võrreldes teise poole 90-ga (kuna näidud ei ole muutunud, siis ei ole tegelenud sellega)
10. VÕIKS vahetada ära käigukangi aluse plastiku... aga üldiselt probleemi pole (kui auto võõrastele rallida anda, siis võib juhtuda, et kang tuleb peast välja- minul endal pole kordagi juhtunud)

plussidest->
1. 3000 tagasi on vahetatud rihmad, rullikud, pump jne jne jne
2. 4000 tagasi on vahetatud vedelikud, ukselingid ja mida iganes veel. Lisaks selleel ka klapikambrikaas koos tihendiga (mis on nüüd platikust) ja ei leki vist enam.
3. kuni 12 kuud tagasi on vahetatud veel hullult asju
4. 12-24 kuud tagasi on vahetatud tulelüliti, radiaator, filtrid, sidur, roolilatt ja veel rohkem asju. Lisaks sellele on ka õlipunni keere üle keeratud.
5. enne seda on veel rohkem asju vahetatud
6. tegelikult on see päriselt kah hea auto ja normaaltingimustel kestab veel aastaid
7. peale viimast elektriuuendust pole kordagi juhtunud mingeid elektrikamme
8. roostevaba summuti, millel on ka sert olemas



Pakkumised oodatud nädala lõpuni
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: M: Alfa Romeo 156 1998 1,6 TS

#8
Muidu ütleks, et turu odavaim pakkumine - aga kuna praegu neid myygis pole siis ei saa öelda...

Seega kiirustage seltsimehed unetud- hinnaootus ei ole üldse suur...
Tegelikult ma olen normaalne....
cron