156 pagasiruumi valgustus

#1
Tere. autoks alfa romeo 156 sportwagon aasa 2001. Millegi pärast ei tööta tagumine pagasiruumi tuli. Pinge peale ei jöua, kui luuk lahti. Kas lüliti peaks asuma luugi küljes oleva luku mehanismi küljes ? Kui jah, siis seal ma mingi lüliti leidsin, Lüliti ise tööta, aga pinget peale ei tulnud. aga vöimalik, et vale lüliti. Samas ei pöle ka luugi sisemisel alumisel äärel oleva tuli. Äkki keegi oskab nöuanda kus lüliti ja mis kaitse ja köik muud targad jutud. :) Talvel pimedad ajad, ei leia asju :D

Re: 156 pagasiruumi valgustus

#2
:hi:

paganas- varem ei märganudki seda teemat :oops:

kuigi mul ei ole spordivagunit kunagi olnud, ei kahtle eriti selles, et suurt erinevust sel sedaaniga olla ei tohiks :mrgreen:

Lüliteid on pagassil tervelt 1- see kinni-lahti mikrolüliti (mille Sa vist juba leidsid) annab korraga signaali nii armatuuri, kui ka tulele (ei mäleta enam kumbapidi see käis, kuid üpris kindlasti ei käi sealt vool läbi). Esmalt kontrolli üle, kas lahtise luugiga hakkab armatuuris tuli põlema - kui jah on lüliti terve ja probleem on puhtalt lülitusahelas või kaablistikus/klemmides.

Nüüd läheb huvitavamaks, kuna mul ei ole õrna aimugi, miskaudu pagassivalgust lülitatakse (ma kahtlustaks, et läbi "kerekompuutri"- aga pole 100% kindel)- kaitsmed jms proovin leida kohe, kui manualini jõuan :wave:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 pagasiruumi valgustus

#5
tegelikult on see lutt, kuskohast juhtmed luugi sisse lähevad võib probleemi tekitada küll- see on luugi ülaservas (võid kontrollida, mida sealt paistab)

Kui ma nüüd väga ei eksi siis on seal vist kaks lutti- ühest läheb sisse tulepunt ja teisest muud juhtmed

valgustus siiski mälu järgi käib lülitist läbi konsooli (s.t. otseühendust tulega ei ole). muidugi ei tule mul kuidagi meelde, kas pagasiruumi valgustil oli ka eraldi nupuga lüliti või mitte :oops:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 pagasiruumi valgustus

#6
ts kirjutas:muidugi ei tule mul kuidagi meelde, kas pagasiruumi valgustil oli ka eraldi nupuga lüliti või mitte :oops:
Ei.
Kas mõnel alfal üldse on? (punasel oli, aga see oli ise juurde aretatud ju sinna)
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: 156 pagasiruumi valgustus

#7
164 on kindlasti (selle valgustus on muidugi üldse omaette klassist... :mrgreen: ), 90 ja 75 vist olid kah ... :oops: no ei meenu (kindlasti olen peale 164 kuskil Alfa pagassis veel lülitiga valgustit näinud ... pagan- äkki oli 145?)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron