156 Spidomeeter ei tööta.

#1
Sai siin ajaviiteks üks õnnetu ligi võetud nokitsemiseks, aga jään ise jänni.

Alguses tundus kõik hea ja tore, kuna tulukesi põlema ei jäänud, aga hiljem selgus, et neid ka ei süti nii palju kui vaja.

Suurimaks mureks on hetkel mittetöötav spidomeeter. Sai proovitud veakoode lugeda kuid abs moodul ei anna vist mingeid koode välja.
(
Pilt
Teine huvitav tähelepanek on see, et kohapeal on kõik kiirused mitte nullis vaid 1,8km/h. Miks nii?
Pilt
Sõita proovides muidu kiirused muutuvad ja on enam-vähem võrdsed. Aga spidomeeter ikka nullis.
Tõmbasin prooviks abs ajul üldse juhtme tagant ära, kuid kiirusele see ei mõjunud. Võiks arvata, et mootor misiganes seda seierit peaks liigutama on surnud, aga ka odomeeter püsib nullis.

On ehk kellegil ideid mida proovida ja mida vaadata?

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#2
kontrolli kaabeldust- nende 1,8km/h alusel tundub, et Sul on kaabelduses või ECU-s kuskil mingi error. Kas ABS ise töötab? Kui töötab, siis proovi üks tagumistest anduritest lahti ühendada, tee väike ring ning hilisemalt tee abs-ile reset (ehk nullib kiirused ära). KUIGI see võib olla normaalne (kiiruse korrigeerimine)

Eraldi kontrolli üle juhipoolne esimene andur... mälu järgi võtab sellelt spidomeetri impulsi (ABS-i võrult sellest sõltumatult) ning kui võimalik siis katseta teise spidomeetriga (Janol võiks mõned olla).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#3
Proovin täna. Samas vanadest kogemiustest vagide ja baieri mootoritehase toodanguga, millel on ka analoogne boschi abs juhtmoodul. Siis tavaliselt jääb spidomeeter tööle, ka siis kui plokki ennast taga ei ole. Huvitav, kas siis kiirusinfo saadetakse kellaplokki sel autol mööda k-line? See nagu seletaks, miks seier nullis on. Eile õnneks tuli lumi maha ja selgus, et abs ei tööta. Vastav kontrolltuli ei sütti, kuna ilmselt kellegi kuri käsi on pirnid eemaldanud.

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#4
hakkab peale :-) Kui tuluke on ära võetud, siis panustaks koheselt sellele, et plokk on ise vigane (niipalju, kui mäletan ei ole tegemist väljakeeratava pirniga). Samuti ei meenu hetkel kas tuluke on seotud diagnostikaga või mitte (osad moodulid kasutavad diagnostikaks tulukese ühendust-> st, kui veatuli eemaldada, siis diagnostika ei tööta (jällegi soovitaks ploki eemaldada ja vaadata, kas keegi seal taga mingite kaabloitega jännanud pole

tegelikult on kõik masinad ehitatud nii, et signaal jookseb kas kastist või ühest rattast (tavaliselt kasutatakse ABS-i selleks, et kiirust kontrollida, mitte selleks, et kuvada)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#5
Selge, võtan selle ploki lahti ja uurin mis seal sees on. Niipalju kui ma oma lühikese läpaka akuga jõudsin vaadata siis ei sütti mil, srs, ega abs tuli. Ainuke mis põleb on kollane pidurite oma. Minumeelest seal kuskil testides lubas neid tulukesi aktiveerida, minul neist ükski põlema ei läinud.

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#6
SRS on klassika-> sellega tõsi küll on see probleem, et kui tuld ei ole, siis ei tööta ka bäägid. Ma kahtlustan, et masin on laksu pannud ja bäägid lahti löönud ning peale seda on plokk ümber ehitatud (kui laks on piisavalt tugev, siis osadel masinatel võib ka MIL viga näitama jääda).

ABS on arvatavasti ümberehituse käigus pihta saanud (mõnikord pannakse SRS ja ABS sama tule alla jadasse, et ülevaatusel läheks tuli põlema ja kustuks ära nii nagu ette nähtud... )
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#7
HMMMM...

ega Sul ehk FL ei juhtu olema? Ja SRS all mõtled ikka airbääge (mitte ei mõtle ASR-i?- ASR ehk siis veojõukontroll ja EBD on mõlemad seotud ABS-iga... st need ei saagi töötada, kui ABS maas on)

Sellisel juhul võib olla viga ka can-is (ehk siis vajad kerekompuutri softi). 147-l nt andis niiske kerekompuuter kogu armatuuri ulatuses erinevaid vigu, mis kadusid peale kuivatamist (kusjuures vastupidiselt Sinu näitele ei olenenud ASR-i töötamisel sellest, kas tuli põles või mitte)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#8
Ei ole fl. On 00a. Võtsin huvipärast spidomeetri lahti ja seal sees on kõik terve, v.a. airbagi led on lihtsalt jalgatelt maha lõigatud. Külmjooteid ei paistud olema ja muud ei oskagi sealt arvata. Airbagi kohta on mul teine teooria. Kuna autol on vahetatud sisu , siis ilmselt peale istmete vahetust on jäänud bägi viga. Proovisin kõiki pistikuid lahti teha ja kokku panna, ning kaitsmeid näppida. Kasu eimiskit.

Re: 156 Spidomeeter ei tööta.

#9
hmm- figures... (peab muidugi tahmine olema, et sellist jama teha)- proovi ABS-i koodid välja lugeda (156 abs-i andurid maksavad miski 30.- tükist); kui abs-i aju vigane on, siis oleks vaja see välja vahetada :-)

kui SRS tuli on olemas aga ei põle, siis on probleem kuskil kaugemal. Kui sees on esimese põlve sisu (st küljebääge pole), kuid bäägiaju otsib küljebääge, siis võib olla on ka see välja lõigatud (või lõikunud). Kui SRS juhtmoodulist pinge maha võtta siis jääb ikkagi tuluke süüte keeramisel põlema (kahtlustan, et ka seal on tule kallal mässatud)..
Tegelikult ma olen normaalne....