Alfa Romeo 159 2.4 ATM

#1
Tere, mul Teile kaks küsimust.

1. Kui auto käivitada, NÖ soojendada mootor/õlid sisse, automaadi puhul vahetad käiku P -> D peale, siis käib korraks selline nõks läbi. (Hoiad piduri all, paned D peale ning auto teeb kõva liigutuse ette.

2. Kui gaas põhja, mitte kick-in vajutada, siis auto kiirendab mõnes RPM-is aeglaselt. nt: gaas on põhjas, jõuab 2000RPM juurde, 2-3 sekundit muneb, 1-2 sekundit kiirendab ja siis kordub kõik, muneb, sõidab, muneb, sõidab.

1. Probleem- käigukasti remont?
2. Probleem - sisselaskekollektor?

Re: Alfa Romeo 159 2.4 ATM

#2
Kirjelduse järgi oleks vaja kasti kalibreerida (ja võib-olla ka õli vahetada )

Munemise-kiirendamise osas vaata korra rõhukella (minu oma teeb vahepeal sama - munemise hetkel kukub rõhk 03 peale ja kiirendamiseks lõõtsutab max peal). Seal ei ole küll sekunditest juttu (kickdowni ja sport režiimiga seda vahet sees ei ole)

Ma ei ole veel jõudnud torustikku (sh kollektorit) üle vaadata (kahtlustan, et kas kuskilt tekib leke või siis on overboost ja kast veidralt sünkroniseeritud. Võib ka olla, et kuna kast vahetab käike üsna kiirelt, siis toimub sel hetkel 5-6 käigu vahetus)
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Alfa Romeo 159 2.4 ATM

#4
kui kasti õli pole vahetanud, siis soovitaks selle kah ette võtta (hullemaks ei tee midagi, paremaks kindlasti)

võid muidugi uurida, kas nad kasti kalibreerivad kah (kuna mul seda probleemi polnud, siis jätsin selle tegemata). Idee poolest muidugi õlivahetusel tuleb kasti ajult pinge maha ning see peaks ennast ise ära nullima (q-tronic on üldiselt iseõppiv... )
Tegelikult ma olen normaalne....