AR 159 ei käivitu külmalt

#1
Tere. Selline probleem et 159 2,4 jtd läheb käima külmalt 7-8 korra järel. Jätad kohe seisma või siis soojast peast ei mingit probleemi ,käivitub kohe. Vahetatud on sellega seoses sisselaske kollektor ,mis oli vigane ja kütuse etteande pump. Surved kõik normis pihustid korras eelsüüde kõik korras. Oskab keegi või on keellelgi samasugune probleem olnud, tarka nõu anda. Auto kus praegu tegemises pikkaaega on olnud on meestel mõistus otsas.

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#2
erx006 kirjutas:Tere. Selline probleem et 159 2,4 jtd läheb käima külmalt 7-8 korra järel. Jätad kohe seisma või siis soojast peast ei mingit probleemi ,käivitub kohe. Vahetatud on sellega seoses sisselaske kollektor ,mis oli vigane ja kütuse etteande pump. Surved kõik normis pihustid korras eelsüüde kõik korras. Oskab keegi või on keellelgi samasugune probleem olnud, tarka nõu anda. Auto kus praegu tegemises pikkaaega on olnud on meestel mõistus otsas.
Milleks kollektor üldse vahetati? Klappe saab ka eraldi vahetada mitte koos kollega. Kui proovida võti paigalda ja käivatada mitte kohe vaid oodata ˇ15-20 sekundit midagi muutub? Soovitaks ülevaadata mis seisus aku on, sellega hakkavad tihti probleemid pihata. Kus pihustid kontrolliti?

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#3
Aku on 7 8 kuud vana ja täitsa korras kontrollitud. Pihustid on nii arvutiga kui ka mehhaaniliselt kontrollitud. Kollektor vahetati ,kuna seal peal metall varras oli lihtsalt ära kulunud ja ei reguleerinud klappe, need olid seal suvaliselt , milline kinni, milline lahti. Pidigi 2,4 mootorite tüüp viga olema.

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#5
erx006 kirjutas:Aku on 7 8 kuud vana ja täitsa korras kontrollitud. Pihustid on nii arvutiga kui ka mehhaaniliselt kontrollitud. Kollektor vahetati ,kuna seal peal metall varras oli lihtsalt ära kulunud ja ei reguleerinud klappe, need olid seal suvaliselt , milline kinni, milline lahti. Pidigi 2,4 mootorite tüüp viga olema.
Kollektori varda rem.komplektid on eraldi saadaval näiteks siin:
Pilt
http://www.ebay.de/itm/Fiat-Alfa-Romeo- ... 259fe324d3
Saan ma õeti aru, et starter veab kuid käima ei lähe ega luba?
Millal probleem tekkis? Kas viga tekkis järsult või on vaikselt süvenenud? Mis mootori vigu näitab? Kuidas lood DPF-filtri puhastusega on?

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#6
Käima läheb aga mingi 7 ,8 korra ajal, lubama hakkab 4,5 korraajal. Suvel läheb 1 korraga aga ka mitte korralikult. Viga on olnud kuskil 1 aasta ja süvenenud nagu ei oleks. Vahetasid ära ka selle DPF anduri aga ei mõjunud midagi. Kui korra kasvõi käima läheb ja kohe seisma jätta läheb kohe ilusti käima, kuigi mootori töötemperatuur on madal sama hea kui külmast peast käivitamine.

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#8
erx006 kirjutas:Käima läheb aga mingi 7 ,8 korra ajal, lubama hakkab 4,5 korraajal. Suvel läheb 1 korraga aga ka mitte korralikult. Viga on olnud kuskil 1 aasta ja süvenenud nagu ei oleks. Vahetasid ära ka selle DPF anduri aga ei mõjunud midagi. Kui korra kasvõi käima läheb ja kohe seisma jätta läheb kohe ilusti käima, kuigi mootori töötemperatuur on madal sama hea kui külmast peast käivitamine.
Nii nagu alfahoolik mainis mina hakkaks viga otsima kütusesüsteemis. Vaataks ka kütuselatti solenodi ja ka rõhuanduri üle. Tundub, et süsteem jookseb kütusest tühjaks. Kui palju rõhku on kütuselattis käivitamisel külma ja sooja mootoriga?

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#9
Nii nagu alfahoolik mainis mina hakkaks viga otsima kütusesüsteemis. Vaataks ka kütuselatti solenodi ja ka rõhuanduri üle. Tundub, et süsteem jookseb kütusest tühjaks. Kui palju rõhku on kütuselattis käivitamisel külma ja sooja mootoriga?


See variant tundub loogiline.
Yes, it's tricky, but assembling an Alfa always is! :D

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#10
Kas keegi on kontrollinud seda el.mootorit mis neid klappe liigutab?Saabil samasugused klappid mida el. mootor liigutab.Oli sama probleem,et mida külmem seda kehvemini käivitus.Kui oli seisnud juba 10 min.käivitus juba kerge viitega.Uus kolle peaks sisaldama ainult klappe.

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#11
furby kirjutas:Kas keegi on kontrollinud seda el.mootorit mis neid klappe liigutab?Saabil samasugused klappid mida el. mootor liigutab.Oli sama probleem,et mida külmem seda kehvemini käivitus.Kui oli seisnud juba 10 min.käivitus juba kerge viitega.Uus kolle peaks sisaldama ainult klappe.
Solenoidi liigutamist saab kontrollida arvutiga. Samas omanik kurdab just esimest käivitamist. Kui juba korra käima läks kas või hetkeks siis ka külma mootoriga käivitub ilusti. Pigem sellised sümptomid viitavad ikkagi sellele, et kütet ei ole (minu arvamus). Kõike neid asju saab kontrollida arvutiga. Kui omanik on Tallinnast siis võime korra neid asju vaadata huvi pärast.

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#12
Yeah, see kõik on loogiline ja ilmselt ma eksin. Aga kui 159 aku plussklemm on ehitatud sarnaselt 156/147 omale (ma ei tea), siis ma vaataks igaks juhuks ka selle üle. Kõlab kahtlaselt sarnane sellele, mida tegi sitasti ühendust andev aku plussklemm nii mu 156-l kui 147-l. Tõenäoliselt ei ole viga selles, aga nii tühise asja kontrollimine ei peaks väga keeruline olema, no?
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#13
Tere ja aitäh arvamuste eest. Lähen mingi aeg Pilotist läbi. Aga kus auto käinud on teenindustes, arvavad tegijad et ei saa algul kütet nii palju peale kui vaja. Kui suvi läheb kohe esimese korraga. Võib olla ei anna aju või miskit muud külmaga niipalju kütust kui vaja ette. Igatahes nüüd on põnev, näis mis siis lõpuks viga on.

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#14
Teenindused, teatavasti, rokivad...
Ja teavad kõike.
Näiteks suudavad pidureid õhutades (no ei jaksanud laps pumbata pedaali, sõbrad kaugemal ja kiire oli) ABS-i pumba p..eee...anaaltunelisse keerata.
Kuidas see üldse võimalik on, ma ei tea. Tore, kui sota eest saad auto tagasi sitemas seisus kui teenindusse viies.
Ma ei räägi pilotist, aga...
Õliseid näpujälgi heledas piilaris soovitaks mitte lubada selle raha eest, mis seal küsitakse. Ükskõik kui head tööd ka tehakse.
I teleport myself everywhere. Walking is for faggots. (Credits to the rightful owner of the saying on bash.org)

Re: AR 159 ei käivitu külmalt

#15
Tere!

Veidi sarnane probleem. Auto käivitub külmalt raskelt ja probleem nagu vaikselt ka süveneb. Kui mootor on soe, siis välja lülitades ja käima pannes ei ole probleemi, kui seisab 5 minutit, siis läheb juba veidi halvemini käima. Enne teenindusse viimist hakkas põlema DPF anduri teade, et tahmafilter on täis. Auto käis TRK värvides suures hoolduses, vahetati veepump, mootoririhm ja õlid, samuti vaadati auto tehniliselt üle. Kuskil leedus on tehtud DPF filtri eemaldus (välja keevitatud) ja EGRil on pime ees. Arvutis ei näidanud, et tahmafilter on täis, kuid armatuuris on veateade, et "particle filter clogged". Kas see võib põhjustada ka halvemat käivitamist? TRK-ga telefoni teel suheldes öeldi, et esimese asjana võiks üle vaadata eelsüüteküünlad, mida ma ka kavatsen teha.
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee