159 ostmine ja probleemid

#1
Tere!

Olen otsustanud, et elu on liiga lühike, et igavate autodega sõita ning on plaanis omale osta alfa romeo 159 sportswagon.

Sõelale on jäänud see eksemplar: http://www.auto24.ee/used/1948075 ilmselt pole ta läbisõit küll päriselt 144 tuhat, kuid kui on alla 200 tuhande on asi okei. Tekkis küsimust, et kas tallinnas on peale pilot motorsi veel keegi kes alfale ostueelset kontrolli tasu eest teeb? Toodud on itaaliast, vahepeal on 25 tuhat sõitnud leedus ja sealt eraisikult ostetud selle aasta alguses. Samuti kas keegi on seda autot ka juba piilumas käinud?

Kuna oskan veidike itaalia keelt ning on ka mitu itaalia tuttavat, siis võibolla on mõistlik sealt ise autot minna tooma, kas kellegil on sellega kogemusi?

Parimat,
Martin
Viimati muutis propeller, 08 Mai 2015, 21:17, muudetud 1 kord kokku.
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee

Re: 159 ostmine

#3
:hi:

kontrolli võiks teha veel ka TRK-> soovitaks siiski Pilotisse pöörduda (neil on olemas juurdepääs garantiiandmetele ja hooldusajaloole ning piisav teadmine 159 kitsaskohtadest). Üldist kontrolli muidugi võiks teha iga ülevaatuspunkt/remondikoda (küsimus on selles, kui palju Sa teada tahad)

Kuna tegemist ei ole just 2000€ autoga, mille võiks ära osta ja pärast vaadata, mis edasi... siis tasuks ehk ikka see natuke rohkem välja käia.

Itaaliast auto toomine on omaette teadus- see retk tasub ette võtta vaid juhul, kui Sul kindlasti on huvi Itaaliasse reisima minna (itaallased nimelt ei armasta avaldada autokuulutustes õigeid andmeid ega ka õigeid pilte). Kui tuttavad koha peal olemas on, siis võid lasta neil esmalt masinad välja valida/üle vaadata ja siis juba ise kohale minna. Itaallased muu hulgas ei armasta ka transiitnumbreid (seda asendab hirmkallis tükk pappi, mis toob enamjaolt euroopas kaasa palju rohkem muresid, kui asi väärt on) ning veel vähem armastavad nad müüa autot ilma kohapeal registreerimiseta (selle tulemusena jõuavad autod reeglina otse Itaaliast otse platsile või Leetu treileritel).

Ja muidugi eraldi kategooriasse käib itaalia temperamendi ja liikluskultuuri tulemusena 5 aasta vanuste autode visuaalne olek :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 ostmine

#4
Tere!

Selge, eks tuleb ikka pilot motorsist läbi käia ja see lisaraha välja käia. Kui antud auto ja üks teine eksemplar veel ära kukub, siis vaatab seda itaalia optsiooni veidi täpsemalt, saab milaanost inimesed liikvele ajada :D

Igavat autot ei soovi väljanägemise suhtes :D Adrenaliinivajaduse rahuldamiseks on mul mootorratas. Kuid nägusam auto kui 1.7 diisel opel astra on ka juba parem variant ;)

Martin
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee

Re: 159 ostmine

#5
sōber käis konkreetset auto vaatamas paar nädalat tagasi minu soovitusel,enamvähem korras,mōned pisivead,sellest ka odavamapooone hind.Läbisōit ka kindlasti ōige pole,tasub vaatada soome müügiportaalist nettiauto.fi 159 läbisōite ja siis neid vōrrelda eesti omadega.Keskeltläbi 100000 km kadunud kōigil 2006-2009 aasta masinadel.Kohe naer tuleb peale :lolno: . Igatahes masin jäi ostmata vähese varustuse,eriti oli talle vastu meelt kaltsusisu ja manuaalkast.
Mainis et iseenesest see 1,9 diisel liigus päris viisakalt edasi,algul arvas et suht jōudu mootor.

Re: 159 ostmine

#6
Tere!

Eks homme lähen uurima, saab pilot motorsi ja sõbra abil targemaks. Mis siis tekitas tunde, et läbisõiduga on veid pulli tehtud? Pedaalid ja rool kulunud?
Mulle isiklikult just istub tekstiilsisu ja manuaalkast, kuna nahkistmed ajavad higistama, seega võibolla mulle antud auto isegi istub ;)

martin
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee

Re: 159 ostmine

#7
Nii!

Käisin vaatamas ning olen nüüdseks ametlikult alfaist. :D
Läbisõit muideks, on isegi õige, esinduses tuli kogu service history välja, ning kõik klappis.
Nüüd on vaja teha suur hooldus, peab homme Värvidesse aja kinni panema vist.
Väikese laksu on saanud ka paremasse esinurka, aga midagi kolosaalset pole.

Ostueelses kontrollis mingeid erilisi üllatusi ei tulnud, sama nagu ikka 10a vanal autol.
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee

Re: 159 ostmine ja probleemid

#10
Tere!

Kuna tegemist on kasutatud autoga, siis märkasin, et "engine oil level" läks 3 pulga pealt 2 pulga peale, valasin peale kaks liitrit 5W40 õli, nüüd näitab andur, et on täis. Kas see on normaalne, et antud mootor õli sööb? ostes oli 3 pulka.

Igatahes kui keegi on samasugust tendentsi tähendanud, siis andke teada. Igal juhul läheb TRK-sse järgmine neljapäev hooldusesse ja lasen meestel täpsemalt asja uurida. Mootoris endas mingeid naljakaid helisid pole ja turbo töötab ka hästi.

Ühe variandina ma arvan, et võibolla oli see õlinäidik juba alguses 3 ja 2 piiri peal, ja mul ta siis langes alla.
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee

Re: 159 ostmine ja probleemid

#14
Tere!

Sai nüüd tehtud autole suurem hooldus, veepumpade, rihmade ja õlide vahetus.
Tuli välja, et esiteks pauk on olnud suurem kui alguses sai eeldatud, st et tuleb heal osavnäpust sõbral lasta bumper maha võtta ja vaadata mis karul kõhus on.

Teise probleemina on ilmselt tehtud leedus/Itaalias Tahmafiltri ja EGRi eemaldus. Nimelt tahmafilter on süsteemist välja jäätud ja EGR pimedaks tehtud. Diagnostikaseade näitab ka et Tahmafilter on 0% täis, kuid armatuurlauale viskab "Particle filter clogged" errori. Alfaownerist lugesin, et ilmselt on remapi ajal jäänud anduri reset tegemata, et peaks ütlema arvutile, et "tahmafilter on vahetatud". Ehk siis kuidas sellest errorist lahti oleks võimalik saada kõige lihtsama vaevaga. Või tasuks mingil EGRi/DPF filtri eemaldajatel asi täpselt üle vaadata?
Arhitektuuriteenused - www.externa.ee
Analoog kaamerate rent - www.emulsioon.ee

Re: 159 ostmine ja probleemid

#15
Tervist. Olen auto otsingul ning on 159 silma jäänud. Käisin ka üht isendit proovimas ning esmamulje on väga hea. Murelikuks teeb ainult see, et ta üle tuhande euro odavam, kui järgmine samalaadne. Kas võib olla mingi viga küljes, mootoris näiteks, või on see 4700.- hea hind? Enne ostu läheks ka kontrollis ära, kuid mõtlesin enne siin uurida. Küsiks veel seda, kas Tartus tegeleb keegi Alfadega?

Auto mida käisin vaatamas on siin: http://www.auto24.ee/used/2010667
cron