Re: Kas 159 navi Eestis navib hästi?

#4
furby kirjutas:Navib hästi kui on sd kaardilugejaga versioon.Muu varjandiga eestit ei näe.
Miks peab nii keeruline olema leida infot netist selle kohta. EI ühtegi näidet originaalmakist SD kaardiga, veel vähem on infot uute kaartide kohta, mis sellega sobivad.

Ideid, kust võiks juhendeid jms infot selle kohta leida? Autot veel pole, aga tahan aru saada, kas ma üldse kunagi selle tööle saaks :)
--
Urmas

Re: Kas 159 navi Eestis navib hästi?

#5
:hi:

Fiatil on tegelikult euroopa kaart olemas, kuid see on 2009 nov ja ülespoole mudelitele (SD toega). Varasematele vist seda ei pakuta.

Lahendus 1-> eraldi navi (ca 100.-, klaasile paigaldatav); lahendus 2 -> android eraldi seadmena (ca 0 raha -> vajab ainult kinnitusalust); lahendus 3 -> aftermarket seade (ca 350.-)

Vanemate navidega on see suhteliselt tavaline (sõltumata tootjast), et peab leidma alternatiivi (niipalju, kui paistab on peamseks probleemiks kaardikihtide/rakenduste erinevus-> suured tootjad eesti kaartidest huvitatud ei ole, seega on selle perioodi kaardid suunatud eraldiseisvatele seadmetele).
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Kas 159 navi Eestis navib hästi?

#6
Tänan seni tulnud info eest!

Need 3 alternatiivi on mõistetavad. Ma tahaks ekraani koos naviga, sest see eraldi telefoni toppimine on tüütu. Ideaalis ma paigaldaks üldse Androidi ekraaniga maki. Eks tegelikult see eputamise ja sci-fi tunde värk ole. Navi reaalselt on kasutada vaja siiski suht harva :)

Hetkel tundub, et selle 159 makk v navi-makk ongi ainult navi+makk eesmärgil. Sellest lähtuvalt võiks järeldada, et Androidi seadme paigaldamisega ei teki probleeme. Ainus asi on roolinupud, et kas need tööle saab. Ja seega võiks osta ka vabalt tavalise makiga isendi ja siis mingi hetk see Androidi v after-marketi samm ette võtta. Jällegi, netist ei leia sobivat kindlust, mida ja kuidas steha ja millist makki valida.

Hetkel olen otsinguil, et leida infot, mida 159 navi-makk üldse teeb, et mis funktsionaalsused sel on. Ilma selleta lihtsalt otsustada, et ostan ekraanitu auto, panen after market v Androidi maki ja olen õnnelik, ei taha :)

Lisaks ma julgen arvata, et selleks, et näit. Androidi makiga probleeme vähem oleks, on mõistlik osta siiski juba sisseehitatud naviga auto, et kasutada selle gps antenni :)
--
Urmas

Re: Kas 159 navi Eestis navib hästi?

#8
kõige mõistlikum (saifai värk) oleks võtta noname custom screen, mis on roolilu juhitav (pool iibeid on neid täis) ning tavamakiga auto. Mida nõuneimimad seadmed, seda rohkem saad sinna nänni lisada. Kuskil nägin 4,2 androidiga versiooni, mis suutis ka wifi hotspoti luua :mrgreen: , lisaks näitas tagakaamera pilti, mõõtis kiirendust ja silitas tee ääres kutsikasid ning tegi veel 100 imetrikki.

Ekraan tõepoolest ei tee mitte midagi enamat (ainus lisafunktsioon on see, et mingitel versioonidel dubleeritakse lisaks ka infotablood_> saab vaadata värviliselt kütusekulu vms). Gps antenni lisamine ei ole samuti mingi kunst-> 159 on igatepidi nii kaldu, et selle paigaldab ka aknale IMHO
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: Kas 159 navi Eestis navib hästi?

#9
Ma juba leidsin ka mingeid asju, kus saab tõesti tahavaatekaamera ühendada, Android 4.2.* ja leiab isegi 5'le surutuid asju (kui need muidugi töötavad ;D) ja saab rooli ühendada. Ning hakkan jõudma järeldusele, et tavamakk v navimakk ei ole enam ostu otsustaja :)

Lihtsalt pole veel 100% kindlust, et kõik tööle hakkab. Uurin välismaiseid foorumeid :)

Järgmine oluline asi saab olema topsihoidja :D
--
Urmas

Re: Kas 159 navi Eestis navib hästi?

#10
:mrgreen:

topsihoidjatest printsipiaalselt-> esimene topsihoidja tekkis Alfa Romeosse koos 147-ga. Sinnamaani ei olnud üheski Alfas mitte ainsatki pinda, kuhu tops paigutada. Ühtlasi juhtus selline kole lugu, et ega peale 147 ja GT eriti kuhugi ikkagi topsihoidjaid ei paigaldatud

Põhimõte lihtne-> La dolce Vita... kohvi juuakse kohvikus, võileib süüakse kohvikus ja autos tegeletakse ainult sõitmisega :roll:

muuseas- topsihoidjaid müüakse samuti aftermarket tükkidena (159 osas ma ei ole kindel nende saadavuses)...
Tegelikult ma olen normaalne....
cron