Re: 159 AUX adaptri paigaldamine Alfa Romeo 159 2005

#18
Võtsin julguse kokku ja rakendasin nõks jõudu. Vajutasin klambreid väljapoole ja sikutasin, sain kätte.
Pildil on veel süüde sees, sikutamise hetkeks võtsin välja- seega ei pea kartma, natuke oli mõistust ka tegemise hetkel.
Pilt
Pilt

Aga. Sellist pesa, mis hüüab- pane siia- ma ei leidnud:
Keerasin pildi joonisega loogiliselt sama moodi.
Pilt
Pilt maki peal olevast schemast ka.
Pilt
Guugledasin veidi, ja leidsin u selliseid lahendusi:
Car-Stereo-Aux-Cable-Adaptor-3-5MM-Plug-U-Style-Radio-Removal-Tool-For-Fiat-Grande.jpg
AUX in
Car-Stereo-Aux-Cable-Adaptor-3-5MM-Plug-U-Style-Radio-Removal-Tool-For-Fiat-Grande.jpg (55.21 KiB) Vaadatud 5749 korda

Kui ma lihtsalt juhtme külge panen ning telefoniga ühendan, siis on oht, et ma ühe või mõlemas otsas olevad seadmed läbi lasen?
On's kellelgi aimu, kuidas minu algusaastate auto makil sel juhul AUX peale lülitamine käib? SRC vajutamisega? Sealt kaudu käib CD ja mingite uuemate makkide korral olen näinud, et CD nupp ka AUX'i peale lülitab.
--
Urmas

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#19
:hi:

src nupp lülitab alati kõigi saadaolevate sisendseadmete vahel-> kui Sul on raadio ja CD, siis nende vahel, kui paned järgi aux väljundi ning boxi, siis ka sinna

kuna aux on oma olemuselt kõlaripesa, siis sellega midagi läbi põletada on keeruline (kuigi kui otse 12V peale lasta , siis põhimõtteliselt on võimalik).. siis saad aga minna juba nõudega selle kodaniku juurde, kellelt adapteri ostsid.

Pildilt muidugi ei ole aru saada, kas Sul kollase pistiku kohal klemmid on olemas?

aga selgituseks kahe pildi kohta-> kolm pistikut:
booster on sinise pistikuga, üks juhe ühendatud, kui võimendi on olemas ning eraldi lülitatav (boosteri otsad jooksevad üle kõlaripesa (kaks teist pistikut siis);
roheline on telefon - NC tähendab not connected, tel mute lültab raadio välja, tel af paneb telefoni kõvemaks-vaiksemaks (sõltuvalt kas + või -)
kollane on changer ja aux : AFR on parem sisend, AF-l on vasak sisend (põhimõtteliselt on selle skeemi järgi võimalik ühendada maki järgi box ja kaks aux sisendit); AF ja kuuseke on maa, VB + on 12V peale; alumine lülitinoolega on 12V lülitatav ning data in on box sise ja data out on box välja

Sinu kollasel AUX pistikul peaks olema ühendatud klemmid, mis sobivad pesadesse AF-R või AF-L ning AF maa (kuusekesega)

KUI Sul on ühendatu kas VB+ või lülitiga märgike, siis ära jumala eest seadet järgi lükka :thumbup:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#20
Täname, hr ts.

Jublakas, mille ostsin, on see: http://www.ebay.com/itm/271029812505?eu ... xe,ext=ext

Vaatasin üle. See kollane junn ei sobi sinna, kuhu sina viitad, et peaks sobima. Telefoni pesasse samas sobib. Junni ise on vist vale v sobib uuemale mudelile. Kui leiaks õige otsiku, saaks juhtmed ümber tõsta :)

Ehk et see kollane junn peaks olema vertikaali peegelpildis, siis sobiks. Hetkel sobib see päris paremale või keskele.
Pilt
Pilt
Pilt
Ehk selle ennist viidatud pildi järgi peaks tegemist olema sinise junniga, kus on paremal ääres need õiged juhtmete paigutused.
Pilt
Viimati muutis urmask, 27 Nov 2015, 10:25, muudetud 2 korda kokku.
--
Urmas

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#22
:think:

ma arvan, et Sa võiksid proovida seda sellisena- teoreetiliselt võib juhtuda, et ka see lubab Sul üle telefoni reziimi mängida

S.t Sul ei tule eraldi src alt midagi vaid nii kui telefoni sisse lükkad, hakkab tööle (mõõda enne üle, et ega sinna pinget peale ei tule...) :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#23
ts kirjutas::think:

ma arvan, et Sa võiksid proovida seda sellisena- teoreetiliselt võib juhtuda, et ka see lubab Sul üle telefoni reziimi mängida

S.t Sul ei tule eraldi src alt midagi vaid nii kui telefoni sisse lükkad, hakkab tööle (mõõda enne üle, et ega sinna pinget peale ei tule...) :mrgreen:
Mõõtsin telefoniga- ei tulnud pinget peale :D
Aga häält ka kusagilt ei tulnud. Panin Spotify Android telefonis mängima @max heli ja tagusin scr nuppu ja ei miskit. Ei reageerinud nuppudele ja ei reageerinud makk ka telefonile.

-muudatus-
Ühendused olid siis ilmselt
Tel-AF -
Tel-AF mute
Tel-AF +

-muudatus2-
Olen ka nii palju targem, et see juhe sobib 2007+ masinatele. Makil on siiski erinevus sees. Aga seda telefoni asja proovin korra veel. Ehk juhtub midagi.
Viimati muutis urmask, 27 Nov 2015, 15:52, muudetud 1 kord kokku.
--
Urmas

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#24
urmask kirjutas:Olen ka nii palju targem, et see juhe sobib 2007+ masinatele. Makil on siiski erinevus sees. Aga seda telefoni asja proovin korra veel. Ehk juhtub midagi.
Ei essugi. Eks hakkan uut juhet otsima. Ebays üks on, aga seda ei saa vist Eestisse.

Kusjuures need klambrid on väga mõttetud. Ma aitan ikkagi ühe lameda jullaga kaasa, et makk kätte saada.
--
Urmas

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#25
Olin kah suvel sarnase juhtme tellind, aind vahepealse üleminekuta. Polnud külge pannud, kuna raadio eemaldamine tundus keeruline, vardaid ei hakand eraldi tellima. Nüüd su teemat vahtides tekkis huvi ja nelja peene ümara viilitera abil sai raadio sujuvalt kätte. Raadio tagakülg on omamoodi, juhtmeid läheb sinna nii telefoni kui boosteri (?) jaoks, samas raadio ja kõlarid täitsa basic, ja raadiol ei näi mingit telefonivõimekust olevat. Roolil telefoninupud on, aga need vist kõigil. Huvitav, milleks siis need telefonijuhtmed? Kuidagi seotud sõidukiiruse kasvades suureneva helitugevusega?

Aga aux-juhtme kollane ots läks täpselt sinna, kuhu ka sinu piltide järgi minema pidi. Ja toimib ka. Sinu raadio versioonil ei paista seal tõesti klemme ees ootavat, kollase otsiku kuju muidu sobiks. Jätsin omal hetkel auxi külge ja selle värvilise kolmiku mitte, esialgu ei saa aru, et funktsioone kadunuks.

Auto on vist pärast-2007 mudel. "Vist" sp, et 2009 on esmaregamine, aga kuna Piloti demoauto, siis krt teab, millal ta tegelt valmis tehti.
Pilt
Pilt

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#26
Klemmid isegi on olemas, aga elektroonik ma pole ning kindlalt ei väida, aga ma ise pakun, et minu ostetud kollane juhe on mõttega, et võtab vastu kahte heli, mida siis makki edastab, samas telefoni oma üks ots võtab heli vastu, teine saadab (mikker, kõlar) ning seetõttu ka minu telefon ei suutnud makki elu erutada. :)

Ma sellele juhtmele otsin uue omaniku mingi hetk. Praegu aga otsin uut juhet. Ebayst leitud juhtme transport on 22€... :think: seda ei telli.
--
Urmas

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#28
Sel kollasel pistikul on konkreetne pesa, kuhu minna nagu su leitud huaqiangi fotolt näha. A su raadio versioonil on seal ootamas aind boosteri klemm, teisi mitte. Vt skeemi oma raadio küljel.
Ma soovitaks, ära telli uut juhet. Loe oma viimase amazon.co.uk lingi taga oleva sinise pistikuga juhtme ostjate kommentaare. Seal on vihje, kuidas saad ükskõik kummast, kas sinisest v kollasest juhtmest endale sobiva tehtud. Sest tegelt tegu sama juhtmega, aind pistikul on füüsiline suunaja küljel üht v teist pidi.

Re: 159 AUX adaptri paigaldamine

#29
vastuseks: VB+ peaks olema 12V välja. Kui tegemist on AUX ühendusega, siis ei tohi sinna kuhugi peale jõuda pinge (AUX annab ainult sisendi). VB+

ja tegelikult tundub, et seal on ka selgitatud mida ja millega ühendada. Kõige lihtsam on vaadata praegu ülaltoodud pilti ja proovida pistikul klemmid seada ümber AF-r, AF-L ja AF maa peale
Tegelikult ma olen normaalne....
cron