159 sedaani pagass peaks avanema automaatselt?

#1
2008 uuendusega tulnud 159 masinatel saab pagassiluugi avada puldist või Alfa märgile vajutades. Selle tulemusena viskab kapoti ise üles. https://www.youtube.com/watch?v=huwOL6DS9q4

Kas keegi teab, kas enne 2008 toodetud 159'd ka seda peaks tegema?

Hetkel saan kenasti puldist või salongist pagassi avada, aga see avaneb 1cm jagu ja siis on vaja näpud luugi alla lükata ning see lahti sikutada. On näha, et aja jooksul on bamprile tekkinud küünejäljed + on sopase ilmaga 99.9% tõenäosus käed mustaks teha.
--
Urmas

Re: 159 sedaani pagass peaks avanema automaatselt?

#4
ei ole :thumbdown:

küll aga-> 159 enne 2008 ja peale 2008 on identse pagassisüsteemiga. Gaasvedrud on samuti samad.

Selleks, et tõsta pagass lõpuni üles pead leidma 292mm pikad gaasvedrud, mille käik on 103mm (mõõda igaks juhuks enda auto peal üle) NING mille jõud on umbes 470-520 NM (originaalil on 380, täielikuks avamiseks on vaja umbes 30% tugevamaid vedrusid). Ideaalis peaksid kohendama natuke ka hingesüsteemi.

Upgade on ikkagi täpselt sama nagu GTV-l (v.a. see, et sinna lähevad ideaalselt 156 kapotiamordid, mis selle lõpuni tõstavad)

kahjuks ei leia hetkel sobivas mõõdus vedrusid :roll:
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 sedaani pagass peaks avanema automaatselt?

#6
jep

kogu hingesüsteem ning vedrud on 100% identsed (s.t. automaatne avamine on kõigil, millel need on DIY lahendusega- tugevamad vedrud või hingede modifitseerimine... või mõlemat)

P.S. natuke rohkem avatavaks saad selle kummipunnide natuke välja keeramisega- täiesti välja keeratuna peaks pagassiluuk hüppama 5-6cm kõrgemale)
Tegelikult ma olen normaalne....