159 antennivõimendi

#1
Tere!

Kas kellelgi on probleeme olnud 159 raadioga? Mul on raadiolevi väga vilets, linnast välja sõites kaob raadio üldse ära. Pilot arvas, et antennivõimendi on õhtal. Kust võiks 159 antennivõimendit osta? Kuskohas see autos üldse asub?

Ette tänades
A.

Re: 159 antennivõimendi

#2
:roll:

sõltuvalt sellest, kas autol on antenn olemas või mitte (kui on olemas, siis on võimendi kas katusel antenni juures või konsoolis, kui võimendit ei ole siis kas tagaakna all või konsoolis ). Üldiselt tasuks seda otsida Pilotist (nad on kõige paremini kursis sellega milline see võiks olla ja kuidas sellele ligi pääseda.)

on muidugi variant, et vahetad antenni välja (aftermarket antennidest suurel osal on võimendi juba sisse ehitatud) aga see eeldab olemasoleva antenni vahetamist /ümberühendamist /paigutamist/ puurimist jne
Tegelikult ma olen normaalne....

Re: 159 antennivõimendi

#3
Mul sama mure, kuid avaldub leebemalt ja Pilotil sama vastus.
Vahetasin antenni ära, aga paremaks väga ei läinud- eelmine oli vist veidi katki, enam pole kindel, kas ikka oli :D.

Olen tähele pannud, et seisva mootoriga on levi parem. Teatud "kohtades" on need nö leviaugud ning mootori käivitamisel lööb sahina sisse. Ka mõjutab see, kui telefoni USB kaabliga laadima panen- mul eelmine omanik ühendas USB pesa sigaretisüütajasse.

Praegu maanteel ikkagi levi kenasti olemas ja pole hetkel veel vajadust olnud sõidu ajal CD peale lükata, kuid kanalit peab küll aeg-ajalt vahetama. Näit. Raadio Tallinn kaob kusagil Tallinnas Laagri piiril sahinasse.

Pilotis öeldi, et antennivõimendi hind on 112.- EUR.
--
Urmas

Re: 159 antennivõimendi

#5
Autol klaasid toonitud?
Mul oli sama probleem. See suvi kui laepolstri välja võtsin avastasin et keegi oli tagumise (C-piilari) polstri poldi pooleldi läbi antennikaabli keeranud kus ta sai massi. Arvatavasti klaaside toonija keeras kiletamise käigus need eest ja tagasi pannes ei süvenenud väga.

Tasub järele vaadata :)
155, 2x166, 159 ja 75?

Re: 159 antennivõimendi

#7
Mind hakkas levi probleem jälle kimbutama. Nüüd on linnas ka sahin sees. Tekkis see väga äkki.

Teisalt avastasin, et kui levi korras, siis autol on üllatavalt äge tümakas :| Vene raadio DFM näiteks annab seda veel eriti hästi välja.

Vaja nüüd need juhtmed ja võimud üle vaadata, et mis seal toimub.

Teab keegi, kas on sellist vidinat nimega ekvalaiser, mida saab raadiole juurde panna, mis sobib alfale, millega heli veidi nokkida? :)
--
Urmas

Re: 159 antennivõimendi

#8
Antennivõimendi asub katusel selle väikese antenniplastiku sees. Seal on väike kolmnurkne trükiplaat mis on ilmselt tänu meie kliimale korralikult ära oksüdeerunud.
Manused
WP_20160525_18_10_33_Pro - Copy.jpg
WP_20160525_18_10_33_Pro - Copy.jpg (200.67 KiB) Vaadatud 4134 korda

Re: 159 antennivõimendi

#9
Ma sain Jan1 käest antennivõimendi 2008 aasta masina pealt, kuid see ei sobi minu autole. Tuleb välja, et neid on ikka mitut erinevat tehtud ja mina oma autole vist peaks tellima esindusest, et kindel olla. vahetus oli päeva töö umbes täpselt.
--
Urmas