159 kliimapump teeb raginat

#1
Tere

Kliima sisse lükkan, siis mõni kord kohe, mõni kord mõne aja pärast, tuleb raginat- nagu sae tõmbaks käima. Mõnikord ka kuumeneva kummi haisu.

Seda, kas ragin on kogu pumba töötamise aeg või mitte, ma kahjuks hinnata ei oska. Panen "Auto" kliima peale ja siis see vist ise regullib, millal sisse, millal välja lülitada? Või on kogu aeg järel?

Kas on terve pumba vahetus või on seal miskised laagrid, millega tegeleda?
Viimati muutis urmask, 02 Mai 2016, 18:25, muudetud 2 korda kokku.
--
Urmas

Re: 159 kliimapump teeb raginat

#3
Fruit kirjutas:Ega see selline vilisev ragin ei ole?
Ma proovin selle lindile saada, kuigi telefoniga see heli moondub päris palju kapoti all.
Pigem ma ütleks, et keegi nagu tõmbaks sae tööle. Selle pukkidel paikneva tööstlusliku sae.
Kui mõtled rihmavilinat, siis seda ei ole.

Teen täna ühe katse, kus panen kliima tööle ja passin pead kapoti all hääli.
--
Urmas

Re: 159 kliimapump teeb raginat

#5
ts kirjutas:Kliimasidur jookseb ära või on süsteem tühjaks saamas-> kui satud kuhugi punkti, kus aparatuur olemas on (Pilot?) siis lase kliima üle vaadata/ära täita enne, kui pump vastu taevast lendab.
Andsin Pilotile korralduse edasi kontrollida neid asju. Ehk tuleb mingi targem vastus kui "osta uus" eelmisest kohast oli :)

Vahe peal sain targemaks, et päris paljudel autodel tegelikult saab igasugu asju ka nö järele aidata. Ala rihmavahetusel ei peagi iga kord veepumpa vahetama (minu diislist vist siiski peab) ja mingeid rullikuid ei pea uusi ostma, piisab laagrite vahetusest.

Loodan nüüd Piloti asjatundlikkusele kliima osas.

Annan kindlasti tulemist teada.
--
Urmas

Re: 159 kliimapump teeb raginat

#6
ts kirjutas:Kliimasidur jookseb ära või on süsteem tühjaks saamas-> kui satud kuhugi punkti, kus aparatuur olemas on (Pilot?) siis lase kliima üle vaadata/ära täita enne, kui pump vastu taevast lendab.
Anna sihtkoht ja saad kingituse. Ilma sinu viiteta ma poleks seda tööd neile andnud ja oleks uut pumpa ostma hakanud.

Kliimapump on terve. Vaid 30% oli vedelikku sees. Kontrollitud, täidetud ja pump töökorras. Õnneks oli mul mõistust, et mitte pumpa kasutada selle ragina tõttu, aga kuna u 1 kuu oli täitunud esmasest tähelepanekust, et asi hull, siis leidsin, et on aeg üle vaadata- seisev pump pidi ära surema niisama ka.

Erinevalt teisest töökojast Pilot kontrollis ja täitis. Teine ütles, et pump läbi, osta uus.
--
Urmas