Kopsiv heli esisillas

#1
Ma teab, et selliseid vigu foorumis ei otsita aga kuna ma pole veel veale pihta saanud ja loodan, et see on mingi tüüpviga, siis teen ikkagi postituse. Esisillast kostub selgesti kopsivat heli. Tundub nagu heli tuleks ülevalt nurkadest. Ei ole sedasorti heli, mida loksuv liigend või puks teeks vaid heli meenutab salongist pigem koputust ja väljast nagu plärtsu. Ei tee aukudes ega munakiviteel vaid pigem üle kõrgemate kohtade sõites või siis keeramise ajal. Vasakule keerates teeb paremalt poolt ja vastupidi. Ei kopsi intensiivselt nagu sarniir või rooliots vaid pigem ühe korra vasakult, siis teist korda paremalt korra. Ratas ei loksu, ratast käega loksutades ei kuule seda heli.

Re: Kopsiv heli esisillas

#3
Kas see lõtk on sul ratast loksutades tunda ka? Aga ma rõhutan, et mina ei saa enda heli kolinaks nimetada vaid just "koputuseks". Ja peaaegu mitte kunagi ta ei tee seda heli ühel pool kaks või enam korda järjest vaid teeb ühe korra kops ära ja kõik. Pigem ma seostan seda heli kere paindega kui aukude löögiga.

Re: Kopsiv heli esisillas

#6
sillas koputamise häält teeb tõenäoliselt stabikas (kas stabikas ise või otsavarras), see ei anna kuidagi loksutades ega kangutades tunda- pead ronima auto alla, tõstma auto natuke üles ning siis käega proovima, kas on lõtk olemas või mitte (tõsi küll- see koputaks ka suuremate auguliste teede peal), võib olla muidugi ka see, et Sul on amordid otsas (see klopsiks muidugi vaid korra ühel pool) või amordipesa mutrid lahti (jällegi ebatõenäoline, et mõlemal pool).

kui tegemist ei ole koputamise vaid üksiku kopsuga, siis võib see olla suvaline asi alates kulunud pidurisadulast kuni eelpakutud vedrupesani välja (kattes ühtlasi ka lahtise summutikinnituse, jms). Küljelt küljele käiv koputus on muidugi huvitav- see eeldab, et mis iganes ka läbi ei ole on läbi mõlemal pool (või siis on tegemist mingi suurema jamaga... kas differ või roolilatt vms)
Tegelikult ma olen normaalne....
cron