Re: 159 diisli eelsüüte relee

#2
priit kirjutas:Kas keegi kellel süsteem korras, saaks teha pilti kapotiall olevast eelsüüte releest, eelkõige kirjadest sellel :) . Asub mootori taga tulemüüri keskel. Oleks seda vaja suhteliselt ASAP.
Tee pilt ja märgi ära, millest pilti teha :D Ma ei saanud pooltest sõnadest aru, mis sa kirjutasid :p
--
Urmas

Re: 159 diisli eelsüüte relee

#3
urmask kirjutas:
priit kirjutas:Kas keegi kellel süsteem korras, saaks teha pilti kapotiall olevast eelsüüte releest, eelkõige kirjadest sellel :) . Asub mootori taga tulemüüri keskel. Oleks seda vaja suhteliselt ASAP.
Tee pilt ja märgi ära, millest pilti teha :D Ma ei saanud pooltest sõnadest aru, mis sa kirjutasid :p
Tegin punase ringi ümber ja igaksjuhuks noole ka kõrvale :D
WP_20160620_18_41_17_Pro1.jpg
WP_20160620_18_41_17_Pro1.jpg (249.28 KiB) Vaadatud 8139 korda

Re: 159 diisli eelsüüte relee

#5
Tuunikala kirjutas:Boschi tüki tootekood on 0281003018. Kui soov uut osta, võid kirjutada mulle, võin täpsema hinna järgi uurida.
Boschi omasid on mul kaks tükki, auto aga nendega läbi ei saa. Seepärast otsin originaali. Kõikvõimalikud diagnostikad on nii TRKs kui Pilotis tehtud (kus tuli ka välja võimalik relee mitte sobivus) ja viimane õlekõrs on proovida OEM tükki.
Seepärast ka uurin mida teised kasutavad sel kohal.

Re: 159 diisli eelsüüte relee

#7
Tuunikala kirjutas:Okei.
No, tootjatest pakub kas Boschi või Meylet, üks kahest. Rohkem pole leidnud. OEM koode on ka 3, millest ühega Bosch, teise kahega pakub mõlemaid. Et ehk peaks siis Meyle toodagut proovima?
Tellin OEM toote aga tahaks enne teada milline teistel liigikaaslastel kapotiall.

Re: 159 diisli eelsüüte relee

#11
Mu autol on praeguste ilmadega 2 varianti käivitamisel:
1) Panen võtme pesasse, ootan kuni eelsüüteküünla tuli kustub, võtab puldi välja, panen uuesti, ootan uuesti ja nii 3x ja siis käivitan, 1-3 pööret ja mootor töötab
2) Panen võtme pesasse, ootan kuni eelsüüteküünla tuli kustub ja ootan veel natuke (tavaliselt nii kaua, kuni ka radika tuli temp. näitaja juures kustub e. u 5-7 sek) ja siis käivitan, 1-3 pööret ja mootor töötab

Ja siis u minutikese mootor ärkab.

Kui ainult eelsüüte tule kustumist ootan, siis masin ketrab 5 sek ja siis vbla läheb tööle või karjub, et radika temp on liiga kõrge ja lülita mootor välja. Süüde korras, küünlad korras, aku korras, kõik on korras, aga ikka teeb sellist jama.

Võrreldes ühe VW Golfiga (15a vana) ja Škoda Octaviaga (13a vana), siis siis need käivituvad sedasi:
1) Süüde sisse
2) tuli kustub 2-3sek pärast
3) käivitub ERANDITULT poolelt pöördelt

Mõtlen, et kas viga selles relees või on mingi muu häda? Näit pihustid? :)
--
Urmas

Re: 159 diisli eelsüüte relee

#12
Kummaline on see, et sinu releel ei kattu ükski number minu välja uuritud releedel olevatega. Väljaarvatud 12V :D

Niiet nüüd ma ei teagi, kas tellida:
Originaalkoodile 51888255 vastav OEM relee kirjadega 55 233 720 | D272 | 51 299 012D
või koodidele 51888255, 51771823 vastav OEM relee kirjadega A206 | 51 299 012 | 46 807 091
või otsida välja samasugune nagu sinu auto kasutab..

Ei taha nüüd siin küll ropendada, aga minu eelmine kaheliitrine diisel F .. .. d läks -30 juures käima esimesel katsel poolest pöördest. Ilma igasuguste lisa plokisoojendusteta. Vaid ilmselgelt korras eelsüütesüsteem ja korralik kütus.

Re: 159 diisli eelsüüte relee

#15
Ei ole siin abiks olnud ei ussi- ega püssirohi.

Nüüd on vahetatud kõike ja kontrollitud üle kõik. Eelsüüteküünlad on ilmselt kapotialt pikemale soojamaa reisile läinud.

Kas on kellelgi aimu kust leida 159 diisli elektriskeemi või selle mootoripoolset osa?