159/Brera manuaalkäigukast M32

#1
Hei,
Soovitage ,kes Eestis M32 käigukaste parandab. Kindlasti kellegil juba nende kastidega probleeme on olnud :) . Ise saan tellida kõik varuosad, vaja oskajat tegijat, kes saab laagri lõtke mõõta jne.

Infoks siis, tegu väga levinud veaga - kõigil teatud aastatel toodetud alfadel kasutusel probleemne M32 versioon (Ja Opelitel, Fiatidel, väga levinud kast). Insener vea teinud ja üks laager saab liiga vähe õlitust - ning läheb läbi. Algab 5-6 käiku kasutades kuuldava vlilinaga, hiljem hakkab ka käiguang liikuma. Lahendus: mitte ainult laagrite vahetus samade vastu (läheb uuesti läbi) vaid uus otsakorpus suuremate laagritega.

Mu 2.2 Breral siis teevad 5-6 käik häält - vahetasin ka õli ära, veidi läks paremaks. Erinevatel arvamustel võin veel mõni aeg rahulikult sõita, aga tulevikus vaja remont ette võtta niikuinii..


Infot:
http://www.autolusso.co.uk/gearbox-m32.html
https://www.eco-torque.co.uk/single-pos ... End-Casing

Üksikasjalik youtube videode seeria M32 kasti laagrite vahetusest:
https://www.youtube.com/watch?v=L5m__oZp6uU

Varuosad – Big bearing upgrade:
204 eur: http://www.courtenaysport.co.uk/buy-onl ... _1335.html
285 eur (kõik laagrid) : http://www.courtenaysport.co.uk/buy-onl ... _1336.html

Re: 159/Brera manuaalkäigukast M32

#3
Ei leidnud - ei ole rohkem otsinud, kui siit ka. Olukord veidi hullemaks läinud - esimese ja viiendaga käigukang liigub, esimese ja teisega undab. Ehk võtan asja paari nädala jooksul ette - proovin remontija leida.

Kui eelmine omanik ainult laagri ära vahetas ja "big bearing" upgrade'i ei teinud, siis võibki eeldada et 80k pärast jälle vaja töö ette võtta.

Re: 159/Brera manuaalkäigukast M32

#7
Tere, Mul oli ka katki kaigukast m32.Katkine lagrit oli kuulda 2 kaik, natukine 5_6 kaik, soitmisel ligutas kasti kaepidu.Kui auto seisis oli kuulda larm, vajura siduri larm ei olnud kulda.
Ma ise tegin korda.Kast ei olnud vaja maha votta, tegin uhe paevaga.Lagrit hind oli umbes 200 euro(tartus), Timken (origenal ka timken).Kui kegi tahad ise vahetada siis ma voin tapsemal raakida.
Viimati muutis Litr, 28 Apr 2018, 14:02, muudetud 1 kord kokku.