Alfa 159 2.2JTS ketivahetus

#1
Olen kursis, et 2.2 JTS mootori puhul on aluseks võetud Opel Vectra C mootor, mida siis itaallased on Twin Phaseriga ja muuga täiustanud, saades tulemuseks 136kW.
Vectra C 2.2 mootori puhul kippus juhtkett (vänt- ja nukvõlli vahel) venima. Analoogne häda on ka 159 puhul. Otsides varuosade e-poodides Alfa 159'le saadavaid kette, siis pakkujaid on vähe. Ja need kes pakuvad, annavad infoks, et sobib ka Opelile. Valdavad e-poed aga vastupidiselt ei paku. Kas keegi teab otse öelda, kas poodides saadaolev Vectra 2.2 mootori kett on 100% identne või on neil mingi "kiiksuga" vahe?
Ei noh - Teoorias olen ma tugev ;)

Re: Alfa 159 2.2JTS ketivahetus

#2
159 keti originaalkood on 71739327 - kui ma vaatan, siis fai,ina, swag ja febi lubavad, et nende komplektid sobivad; teised viitavad, et ketid sobivad (tecdoc kaudu)

seega- võiks arvata, et on sama aga arvatavasti on kuskil tihendite või kinnituste vms pisierinevus, mille pärast terve komplekt ei sobi.

Ja teine oluline asi-> tecdoc on teada tuntud selle poolest, et sama koodiga erinevate tootjate kataloogis käies saab vastuseks vaid need mudelid, kuhu see on sobivaks märgitud (ehk siis originaalkoodide viited ei pruugi olla korrektsed)
Tegelikult ma olen normaalne....