Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#1
Tere kõigile.. olentäitsa uus ja kollane.

Ostsin siis üle-eile endale pealkirjas mainitud masina ja õtlesingi, et teeksin siis kasutaja ja teema kah ära kohe enda auto kohta ja küsiks ehk ka pisut nõu teadjatelt meestelt! Olen väga rahul sõidumugavuse ja võimsusega - best car i´ve had! 8) Aga kurb asi on see, et ma pole kunagi varem Alfat omanud ja ei oska ka mitte midagi karta, kontrollida ega ette näha. Tahaksingi siinkohal nõu küsida, et kas on asju millele peaksin koheselt tähelepanu pöörama või laskma üle vaadata, et vältida hilisemaid traagilisi tagajärgi.

Mõned vead siis mis praegu esinevad:
-peeglite kalppimis lülitist süttivad ja kustuvad kõik salongituled korraga (peeglid ei treageeri)
-kliima display taustvalgus helendab (vool on taga), aga numbreid ei kuva
-ohutuledele ei saa loota.. kohati lähevad põlema kohati ei lähe (LÕPUKS siiski lähevad, kuid seda momenti kuna see toimub ei ole võimalik ennustada)
-kui võti välja võtta pesast, süttivad ja põlevad kõik salongi tuled umbes 2 minutit (kustuvad üheaegselt)
-kohati: keskkonsi nuppude/klahvide rohelised indikaator lambikesed (mis peaksid süttima lülitushetkeks või jääma põlema peale lülitust) ei sütti üldse, või põlevd kõik korraga. vahepeal jällegi töötavad nii nagu ette nähtud.
-sõidu ajal näitab et kundeuks on lahti
-armatuuris vilgub airbagi tuli (lõpuks jääb põlema)
-põleb ka selle kõrval olev punane tuli (tulukesel on kujutatud autot libisemas, minu loogika järgi mingi ABS-i tsombe)

-sidur libiseb (kannatab sõita veel esialgu)

:roll: :roll:


Oeh.. sai vist enamvähem kõik.. äkki oskab mõni mees nõu anda mis peale hakata ja mis järjekorras mida teha tuleks :). Eks loen siin jõudumööda foorumit ja üritan järjele jõuda, aga eks see kõik võta aega, loodan et ei küsinud väga lollisti.


Proovin varsti ka pildimaterjali lisada

Ette tänades, Aadu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[18.01.2010]

Toon oma raamatupidamise siia kust mul seda lihtsam leida on:

Läbisõit: 273 550
-Ostsin auto
Läbisõit: 276 530
-Hammasrihm + rullikud (3) (Autoring AS Tartu)

Läbisõit: 280 460
Tehtud/Vahetatud:
-Taga - pikihoobade puksid (4)
-Esiõõtsade tagumised puksid (2)
-Sarniirid
-Rooliotsad
-Roolivardad
-Roolilatt (+tolmukaitsed +latiamort)
-Stabika kammitspuksid
-Stabika kondid
-Termostaatklapp
-Enamus veermikupolte uued
-Siduri ketas
-Siduri survelaager
-Mootori padi
-Raam- ja kepsusaaled
-Uus genekarihm + rullikud (2) + kinnijäänud pinguti korda
-Poolraam värvitud
-Mootor pestud
-Väljalaske kollektor -keevitatud -sirgeks käiatud -keevitusarmid seestpoolt siledaks freesitud
-Jahutussüsteemi üle käidud - vahetamist vajanud lõdvikud ja klambrid
-Klapikambri kaante tihendid
-Vigased salongi plastdetailid
-Uued pooltelje kattekummid (4)
-Töötav plokisoojendus peale pandud
-Õlirõhu andur
-Pea kõik väljalaske tihendid
-Kõik uued mahlad
-Uued tagasadulad
-Käsipiduri tross
-Uus kesksummuti


To Do:
-ABS ellu äratada
-Katuseluuk vahetada (spoiler jääb sulgudes luugi vahele)
-Lagi musta kangaga katta
-Starteri pendiks
Viimati muutis AaduT, 31 Mai 2011, 14:47, muudetud 30 korda kokku.

Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#2
8) Tervist ja õnnitlused :!:



ja kaastunne :roll:





Alustame siis lahkamist -> keskkonsooli nupud, ohutulede lüliti, valgustud jms-> juhtmed lahti (on suht kergelt parandatav tegelikult :wink: -> umbes 20 min töö... kui aega oleks)

Displei-> Welcome to the club. See on õhtal, pead ilma selleta hakkama saama (äkki kunagi lähitulevikus õpin selle parandamise ära

:lol:

Ukseandur-> juhe/lüliti puru-> parandamine on rohkem kättevõtmise asi...

Salongituled-> peeglilüliti alla on Sul mingil põhjusel ühendatud tervitustuli (mis on käitatav läbi süüteluku-> jaapanlaste leib tegelikult-> AR omab salongivalgustuslüliteid laes...) lahtiühendamine on jällegi kättevõtmise asi. pakuks, et peeglid ei ole enal klapitavad ning keegi lihtsalt leidis "asjaliku" otstarbe nuppudele :roll: (lisaks veel pakuks, et keegi leidis, et kordi lihtsam on ühendada uus salongitulede moodul, kui kundeukse lüliti ära parandada)-> p.s. kas uks lahti kustub tuli ära? (kui jah, siis on lihtsalt vana lüliti vastu vahetatud-> 1 164 omas sulguvat, FL avanevat kontakti lülitis)

ülalmainitud asjad peaksid võtma aega paar kolm tundi :wink:



ABS ja Airbääg-> pakuks, et bäägi ei ole ning üks anduritest kalab (proovi võtta akuklemmid 20 sek maha ja vaata, kas asjad muutuvad... kui mitte, siis on asi püsivam)



Sidur libiseb :roll: -> siis tuleb ära vahetada (ehk siis ainsam kriitiline asi auto juures)
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#3
Welcome to club ;)

Ainuke asi jah mille kohta oskan juba arvamust avaldada on airbag ;) kuna oma autol oli samasugune asi. Minul lõppes see firmas DIA pärast kahe ja poole tunnist uurimist. Veaks oli kõrvalistuja külgpadja püropadrunii liiga kõrge takistus mis andiski ajule infot et asi ei toimi. Võimalik on ju ka pistikute probleem. Käi pistikud üle, ehk laheneb asi lihtsamalt. Minu autul olid vähemalt airbagiga seaotud juhtmed kaetud kollase kattega, mis pidi tähendama ära näpi :D nii mulle seal see sell jutustas.

Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#4
hmm-no peeglid peaksid toimima-nüüd igatahes kindlasti... lihtsalt tuleb elektri süsteem üle vaadata... kliima displei-no sellega on jah naq ta on... mootoril tuleks hammasrihm üle vaadata-kasvõi uus rihm lihtsalt lasta panna kui ka laagreid osta ei raatsi... ja sidur-no kui viisakalt sellega ringi käid siis käib veel aastakese ma arvan... kuid kui vajutada soovid siis momendil piisaks ketta vahetusest...

Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#5
VML kirjutas:hmm-no peeglid peaksid toimima-nüüd igatahes kindlasti... lihtsalt tuleb elektri süsteem üle vaadata...


:roll:



eee.... peeglinupu alla saab ühendada salongivalguse vaid tõsise soovi tulemusel :roll: (nimelt on sealne lüliti ainult peeglitega ühenduses, salongivalgus tuleb täiesti teist rada pidi)



to VML

Rootsist tulnud sõiduk? :roll: see seletaks suht hästi Toyota salongivalgustuse mooduli paigaldamist :mrgreen:
Tegelikult ma olen normaalne....

Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#9
Tegemist siis jah ilmselt lühikest aega Eestis viibinud masinaga, Eestis arvele on võetud 26.02.2008. Kui pildi õigesti kokku olen pannud, siis eelmiseks omanikuks oli vist kasutaja VML.



to VML

Kahtlen kas oleks võimalik aastat sõita sellega (maanteel viiendaga möödasõitu tehes tuleb ikka suht rahulik olla, et libisema ei läheks). Noh.. mina sellega kindlasti hakkama ei saaks :roll: sellise kilovatiarvuga masina ostsingi selleks, et gaasipedaali vajutades midagi toimuks kah. Ja eks see kui palju vahetada tuleb, selgub tegelt alles siis kui kast maas on :roll: :oops:

Ära must valesti aru saa VML ma ei ürita öelda, et sa valet juttu ajad vms, kuid olen praegu kõige suhtes skeptiline ja äraootaval seisukohal.



to ts

"ülalmainitud asjad peaksid võtma aega paar kolm tundi "

kas paar tundi sinu käeall, või minu käeall :lol: seal vist Suur vahe sees ma arvan :lol:



krt nett jamab.. jätan posti praegu nii nagu on, tegelikult tahtsin pikemalt irjutada.. :roll:

Alfa Romeo 164 Super V6 3.0 24v 1995 AaduT

#13
tänan tänan.
paksu rahakotti läheb tõesti vaja :lol: põhiliselt sõidan linnas ja praegu tuleb keskmiseks ca. 15L sajale. Ehk see hulluseperiood möödub ja jalg muutub kergemaks kui ära harjun selle minekuga :) seni olin vihaseim masin mida omanud olin Opel vectra 1.8 85kw :lol: :lol:

piltitdelt on kahjuks asi väheke ilusam kui tegelikult.. tundub, et masin on mõne naisterahva käes olnud kes "Bumperite" tööpõhimõtteid on nimest tulenevalt tõlgendanud :( päris ära vägistatud on teised :( ja kahjuks pole ainult bumperitega piirdutud.. (teravat)silmariivavaid kriime mõnel pool mujalgi. Aga pole plaanis lähitulevikus autot maha müüa, nii et kül jõuan kõigeni, esmatähtsad on praegu rihm ja sidur.

paar omapoolset pilti siis kah:

Pilt

Pilt




(EDIT: krt.. mai oskagi niiviisi pilte lisada nagu siin mõni ostitus tagasi seda tehtud on)
Viimati muutis AaduT, 30 Mär 2010, 23:56, muudetud 3 korda kokku.